Tuesday, June 18, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Szkolenie: Domowe Pogotowie Ratunkowe

Szkolenie: Domowe Pogotowie Ratunkowe

Czy wiesz, co zrobić, gdy dziecko w domu się zakrztusi lub poparzy? Po czym można rozpoznać zawał serca i udar mózgu? Zapraszamy na SZKOLENIE z domowej pierwszej pomocy.

jeśłi znasz zasady pierwszej pomocy, czujesz się bezpiecznie i komfortowo, że możesz pomóc bliskim w nagłych wypadakch

Co zrobić, gdy dziecko w domu się zakrztusi lub poparzy? Po czym można rozpoznać zawał serca i udar mózgu? Jak udzielić pierwszej pomocy medycznej zanim przyjedzie karetka pogotowia?

Skorzystajcie z wyjątkowej okazji i zapiszcie się na szkolenie „Domowe Pogotowie Ratunkowe”, które jest efektem współpracy Fundacji Miasto Kobiet z Pierwszym Krakowskim Klubem Soroptimist International i Krakowskim Pogotowiem Ratunkowym.

Szkolenie: Domowe Pogotowie Ratunkowe, czyli jak udzielić domownikom pomocy w nagłych wypadkach (fot. Fotolia)

Co: Domowe Pogotowie Ratunkowe
Gdzie: sala szkoleniowa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego przy ul. Łazarza 14 w Krakowie, budynek główny, II piętro (dostępna winda), sala nr 200.
Kiedy: 19 kwietnia 2018 (czwartek) w godzinach od 18.00 do 21.00
Za ile: Szkolenie jest bezpłatne, niemniej będziemy wdzięczne, jeśli każda uczestniczka szkolenia zakupi długopis – cegiełkę w cenie 20 zł z logo Klubu Soroptimistek. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na realizację zadań statutowych Pierwszego Krakowskiego Klubu Soroptimist International. Długopis będzie do nabycia przed wejściem na salę szkoleniową.

Zajęcia poprowadzą specjalistki pielęgniarstwa ratunkowego: Bożena Woźniak-Pachota (Kierownik Szkoły Ratownictwa Medycznego KPR ) i Marta Stoch (Kierownik Działu Komercyjnych Usług Medycznych KPR).

Celem tego szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej w przykrych zdarzeniach losowych, które najczęściej zdarzają się w domu. Uczestniczki szkolenia otrzymają fachową wiedzę o postępowaniu w sytuacji , gdy naszemu dziecku albo dorosłemu członkowi rodziny przydarzy się nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie.

W programie szkolenia zasady postępowania w przypadkach:
zadławienia lub zakrztuszenia się, oparzenia (termicznego i chemicznego), zwichnięcia, stłuczenia, skręcenia, złamania kości, poważnego skaleczenia, zatrzymania krążenia u dziecka, porażenia prądem, zatrucia pokarmowego, usuwania ciała obcego z organizmu dziecka
Uczestniczki szkolenia otrzymają także informację po czym można rozpoznać zawał serca i udar mózgu oraz jak w takim przypadku należy udzielić pierwszej pomocy medycznej zanim przyjedzie karetka pogotowia .

Dla uczestniczek szkolenia przygotujemy ulotkę z wykazem niezbędnego wyposażenia domowej apteczki oraz przekażemy informacje, jakie służby należy zawiadomić w razie wypadku , lub do jakiej placówki szpitalnej udać się po pomoc .
Powiemy również o domowym BHP, czyli o zasadach zachowania bezpieczeństwa w domu.

ZAPISY: Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa (imię nazwisko + potwierdzam udział w akcji DPR) na adres sorokrakow@gmail.com do dnia 18.04.2018

UWAGA. Liczba miejsc ograniczona. Sala wykładowa może pomieścić maksymalnie 50 osób, dlatego ważna jest kolejność zgłoszeń. Dla uczestniczek szkolenia parking bezpłatny.

Organizatorzy: Pierwszy Krakowski Klub Soroptimist International, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Fundacja Miasto Kobiet.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/156577901836364/

Jeśli znasz zasady pierwszej pomocy, czujesz się bezpiecznie i komfortowo, że możesz pomóc bliskim w nagłych wypadkach (fot. Fotolia)

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Daniel 15 grudnia, 2020

    Każdy rodzaj szkolenia jest przydatny w życiu każdego z nas. Nigdy nie wiemy jaką sytuację życię nam postawi na naszej drodze.

  • Julita 21 stycznia, 2021

    Bardzo dobra opcja! Myślę, że taka wiedza jest bardzo przydatna, i każdy powinien to umieć.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ