Thursday, June 20, 2024
Home / Moda  / Design  / Szkłem namalowane

Szkłem namalowane

Nowe technologie potrafią przeobrazić prozaiczne szkło w elegancki i trwały materiał, który rozświetli i odmieni każde wnętrze.

Nowe technologie potrafią przeobrazić prozaiczne szkło w elegancki i trwały materiał, który rozświetli i odmieni każde wnętrze. Nic więc dziwnego, że architektura wnętrz przechodzi kolejną fazę fascynacji tym wszechstronnym materiałem.

Fire Glass

Zupełnie nowa definicja szkła. / fot. Fire-Glass

Jednym z najbardziej fascynujących materiałów, po który coraz częściej sięgają fachowcy od aranżacji wnętrz, jest szkło laminowane, pokrywane specjalną, odporną na wysokie temperatury folią z nadrukowaną grafiką. Łatwo je utrzymać w czystości, jest antyalergiczne i odporne na zarysowania, daje ogromne możliwości wzornicze i kolorystyczne. Sprawdza się doskonale na powierzchniach narażonych na działanie tłuszczu i wody, idealnie nadaje się więc jako dodatek do szaf, stolików i mebli kuchennych – ale także na ściany kuchni, łazienek i sypialni. Innym rodzajem szkła, stosowanego we wnętrzarstwie, jest szkło lacobel, pokryte wysokiej jakości lakierem. Jest przyjazne dla środowiska, łatwe w szlifowaniu i wycinaniu otworów, a dzięki szerokiej palecie kolorów można z rozmachem aranżować przy jego pomocy nowoczesne wnętrza. Z kolei optiwhite jest bezbarwnym, super przezroczystym szkłem o obniżonej zawartości żelaza, ma więc najwyższy współczynnik przepuszczalności światła i energii słonecznej. Dzięki temu poprawia widoczność we wnętrzach i sprawia, że kolory widoczne są jaskrawiej a biel wydaje się bielsza.

 

Producentem paneli, wykonanych z tych i innych rodzajów szkła, jest firma Fire-Glass, której salon ekspozycyjny znajduje się w Łomiankach. Wkrótce będzie tam też można zobaczyć nową ekspozycję z absolutnymi nowościami, a także z elementami wystroju wnętrz, jak oświetlenie, kryształowe gałki do mebli i meble kuchenne.

Fire-Glass, Łomianki, ul. Warszawska 95A, www.fajneszklo.pl

Renata Przemyk na głównąwywiad pochodzi z numeru jubileuszowego 5/2014

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Homepage 6 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Read More on to that Topic: miastokobiet.pl/szklem-namalowane/ […]

  • 카지노 14 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More on to that Topic: miastokobiet.pl/szklem-namalowane/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ