Wednesday, July 24, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Szklane drzwi w domu i mieszkaniu. Czy warto w nie zainwestować?

Szklane drzwi w domu i mieszkaniu. Czy warto w nie zainwestować?

Otwierają przestrzeń

Drzwi szklane

fot. Envato Elements

Szkło to od lat jeden z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, jakie są obecne w naszych domach. Wykonane mogą być z niego nie tylko dekoracje i meble, ale także takie podstawowe elementy wyposażenia wnętrza, jak drzwi. Wykonane ze szkła drzwi prezentują się nowocześnie, pozwalają na lepsze doświetlenie wnętrza oraz nadają mu bardziej nowoczesnego i minimalistycznego wystroju. Sprawdźmy, dlaczego warto bliżej zainteresować się takimi rozwiązaniami oraz jak wykorzystać drzemiący w nich funkcjonalny i dekoracyjny potencjał!

 

Szklane drzwi w domu i mieszkaniu. Jaką mogą spełniać funkcję?

Drzwi szklane nie jedno mają imię! Pod pojęciem tym kryć się mogą zarówno klasyczne drzwi wewnętrzne wykonane ze szkła, jak i wielkoformatowe drzwi szklane przesuwne, które mają za zadanie dzielić większą przestrzeń na mniejsze strefy. Co warte zaznaczenia w pierwszej kolejności, szklane drzwi wcale nie muszą być całkowicie przezroczyste – szyby mogą zostać bowiem wykonane z zapewniającego prywatność mlecznego szkła, a także posiadać różne wzory i elementy ozdobne. Szeroki i zróżnicowany wybór pozwala na znalezienie wśród nich rozwiązań idealnie dopasowanych do swojego gustu, wystroju wnętrza, a także funkcji, jaką pełni konkretny pokój.

 

Drzwi szklane przesuwne świetnie sprawdzają się w wielu domowych pomieszczeniach. Można umieścić je m. in. pomiędzy aneksem kuchennym, a salonem lub jadalnią i tym samym w efektowny, minimalistyczny sposób oddzielić od siebie różne strefy znajdujące się w obrębie jednego pomieszczenia. Często spotykanym zabiegiem jest także instalacja szklanych drzwi pomiędzy salonem a sypialnią. Uzupełnienie ich w dodatkowe zasłony lub kotary zapewnia prywatność odpoczywającym w sypialni domownikom, a pozostawienie zasłon rozsuniętych optycznie powiększa przestrzeń dzienną oraz rozjaśnia wnętrze.

fot. Envato Elements

Drzwi ze szkła. Dlaczego warto je wybrać? Jak „zachowują się” w codziennym użytkowaniu?

Drzwi ze szkła najczęściej pojawiają się w domach i mieszkaniach, które posiadają zamkniętą strukturę. Ich umieszczenie w takich wnętrzach pozwala bowiem na lepsze doświetlenie tych pomieszczeń, do których przenika mniej naturalnego światła. Drzwi szklane przesuwne mają szansę świetnie sprawdzić się także w pomieszczeniach o dużej powierzchni, które ze względów praktycznych chcemy podzielić na odrębne strefy. Umieszczenie pomiędzy nimi szklanych drzwi pozwoli wyznaczyć efektowną granicę pomiędzy nimi i decydować, czy mają być otwarte, czy zamknięte.

 

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda kwestia utrzymania w czystości takich rozwiązań oraz bezpieczeństwa ich użytkowania. Okazuje się, że dbanie o estetyczny wygląd szklanych drzwi wcale nie musi być ani trudne! Aby ułatwić sobie to zadanie, wystarczy wybrać dobrej jakości drzwi szklane przesuwne lub ich klasyczne otwierane odpowiedniki.

 

Szkło przeznaczone do produkcji drzwi jest poddawane specjalnej obróbce oraz powlekane dodatkową warstwą wzmacniającą, która chroni je przed stłuczeniem i różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. To bezpieczny, wygodny w użytkowaniu oraz nowocześnie prezentujący się dodatek funkcjonalny i dekoracyjny, który ma szansę świetnie sprawdzić się w każdym nowocześnie urządzonym domu i mieszkaniu.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ