Saturday, May 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Szczotki do włosów Tangle Teezer – jakie są typy?

Szczotki do włosów Tangle Teezer – jakie są typy?

W czym tkwi sekret najpopularniejszej ze szczotek dostępnych na rynku?

Tangle Teezer, szczotki do włosów, rozczesywanie

Piękne włosy Twoją wizytówką / fot. materiały prasowe

Już od kilku lat to niewątpliwie jedne z najpopularniejszych gadżetów do włosów, które możemy znaleźć zarówno w perfumeriach, jak i drogeriach lub sklepach internetowych. W czym tkwi sekret? Jakie są ich typy oraz różnice między poszczególnymi modelami?

 

Z artykułu dowiesz się:

 

 • dlaczego szczotki do włosów Tangle Teezer są tak popularne,
 • kto jest ich twórcą,
 • jakie są ich rodzaje i czym się różnią.

 

Czym jest Tangle Teezer?

drogeria Hebe, sklep online, szczotki do włosów, uroda

Koniec ze splątanymi włosami! / fot. materiały prasowe

 

To szczotka, która z założenia ma nie ciągnąć włosów podczas rozczesywania, a jednocześnie można nią wykonywać delikatny masaż głowy. Dodatkowo nie narusza struktury włosa. Umożliwiają to gumowe i elastyczne ząbki. Twórcą tej wyjątkowej szczotki jest Shaun Pulfrey, brytyjski fryzjer, mający często do czynienia z plączącymi się włosami klientek.

 

Mężczyzna wziął też udział w programie Dragons’ Den, gdzie zadaniem uczestników było przedstawienie swojego pomysłu na biznes. Chociaż Shaun Pulfrey nie otrzymał tam swojej szansy na dalszy rozwój, jego koncepcja niezwykłej szczotki do włosów po jakimś czasie i tak stała się popularna na całym świecie.

 

Szczotka Tangle Teezer zdobyła wiele nagród, m.in. została zwycięzcą Cosmopolitan Beauty Awards 2010, chociaż nawet teraz, czyli kilka lat po tym wydarzeniu jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym gadżetem do włosów na świecie.

 

Czy to naprawdę takie skuteczne?

plątanie włosów, piękne włosy, stylizacja fryzur, fryzjer

Sama ocenisz skuteczność Tangle Teezer / fot. materiały prasowe

 

Wiele osób zastanawia się, w czym tkwi fenomen tej szczotki. Co prawda wyróżnia się swoim wyglądem na tle innych, jednak o co tyle szumu? Okazuje się, że dla posiadaczy łatwo plączących się włosów Tangle Teezer to prawdziwe odkrycie. Możesz pozbyć się wspomnień z dzieciństwa, kiedy mama ciągnęła cię włosy twardym grzebieniem.

 

W szczotce Tangle Teezer ząbki różnej długości rozłożone są w sposób, jaki umożliwia szybkie czesanie zarówno mokrych, jak i suchych włosów bez wysiłku i zbędnej plątaniny. Obecnie szczotka dostępna jest w wielu krajach na całym świecie, a sprzedaje się na całym globie kilka sztuk co minutę. Mamy ich wiele rodzajów w różnych kolorach i wzorach, dlatego każdy może znaleźć model dla siebie.

 

Klasyczne szczotki do włosów Tangle Teezer

Hebe, szczotki Tangle Teezer, model klasyczny, wlosy

Klasyczny model w neonowym kolorze / fot. materiały prasowe

Najbardziej klasyczny typ bez rączki znają prawdopodobnie wszyscy ci, którzy mają problem z rozczesywaniem kłopotliwych kołtunów. Szczotka ta nie posiada rączki, jednak wyprofilowano ją tak, aby nie wypadała z dłoni. Można dzięki temu kontrolować cały proces, a niewielkie rozmiary umożliwiają szczotce zmieszczenie się do torebki czy plecaka.

 

Używanie tego gadżetu do włosów jest całkowicie bezbolesne, a do tego można oddać się masażowi głowy. Ważny staje się tu również fakt, że Tangle Teezer nie narusza struktury włosa, dzięki nie trzeba martwić się o zniszczoną fryzurę.

 

Istnieje kilka typów szczotek do włosów bez rączki:

 

 • Tangle Teezer Salon Elite,
 • Tangle Teezer Original,
 • Tangle Teezer Aqua Splash,
 • Tangle Teezer Compact Styler.

 

O dwóch ostatnich więcej informacji znajdziesz w dalszej części artykułu, jednak warto zatrzymać się chwilę przy pierwszych dwóch. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one od siebie, ale mimo wszystko da się znaleźć pewne rozbieżności.

 

Tangle Teezer Salon Elite lepiej przylega do skóry głowy podczas rozczesywania za sprawą specjalnego wygięcia, dzięki czemu sprawdzi się nawet u osób z bardzo gęstymi włosami. Tangle Teezer Original jest z kolei nieco mniej wyprofilowany, zatem posiadacze krótkich i mniej wymagających włosów będą bardzo zadowoleni.

 

Szczotka do rozczesywania mokrych włosów

Tangle Teezer Aqua Splash to szczotka, która będzie doskonała do użycia po zajęciach na basenie lub po umyciu włosów. Pewnie leży w dłoni, co zapewnia specyficzny kształt. Choć nie posiada rączki, można jej używać bardzo wygodnie.

 

Nie znaczy to, że można wykorzystywać szczotkę jedynie na mokro. Dobrze radzi sobie również ze splątanymi włosami już po wysuszeniu. Tangle Teezer Aqua Splash ze względu na swój nieco większy rozmiar od innych modeli najlepiej sprawdzi się jako szczotka do użytku domowego lub gadżet, jaki możesz wrzucić do torby treningowej lub większej torebki. Możesz znaleźć ją np. tutaj: hebe.pl/marki/tangle-teezer.

 

Tangle Teezer z rączką

Model Blow Styling to kolejny ciekawy produkt wypuszczony przez markę, choć trudniej dostępny w Polsce. Ma wygodną rączkę, przez co nie wypada z rąk i komfortowo się jej używa. Dodatkowo za pomocą takiej szczotki można łatwiej wystylizować fryzurę podczas suszenia, nadając blask. Świetnie nadaje się zwłaszcza do posiadaczy długich i gęstych włosów, które trudno rozczesać.

 

Z kolei Tangle Teezer Blow-Styling Round Tool to okrągła szczotka przeznaczona typowo do modelowania, wygładzania fryzury czy nadawania jej większej objętości. Dzięki temu dużo szybciej można przygotować się np. do wyjścia.

 

Są różne rozmiary tych szczotek, dlatego dobrać je można do grubości oraz długości włosów. Obecnie jednak ten (i kolejny opisywany) typ nie jest dostępny na polskiej stronie producenta.

 

Tangle Teezer Ultimate to również model z rączką, który bardzo przypomina zwyczajne szczotki, a jednak gumowe ząbki różnej długości sprawiają, że ten gadżet wyróżnia się na tle innych. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza przy długich i grubych włosach. Dodatkowo szeroka, wygodna rączka ułatwi cały proces rozczesywania.

 

Podróżny Tangle Teezer

Jeśli chcesz mieć swoją szczotkę do włosów zawsze ze sobą, zdecyduj się na wersję podróżną.

 

Tangle Teezer Compact Styler:

 

 • posiada specjalne opakowanie, dzięki któremu gumowe ząbki nie odkształcają się,
 • tak jak inne modele występuje w różnych wersjach kolorystycznych,
 • dopasujesz je więc do swoich preferencji,
 • podróżna wersja nie różni się, jeśli chodzi o funkcjonalność, od innych szczotek,
 • tak samo dobrze radzi sobie z rozczesywaniem włosów bez ich ciągnięcia.

 

drogeria internetowa, gładkie włosy, zdrowe włosy

Ciesz się gładkimi, robiącymi wrażenie włosami! / fot. materiały prasowe

źródło: Partner MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ