Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Szczoteczki soniczne ‒ czy warto zamienić zwykłą szczoteczkę na soniczną?

Szczoteczki soniczne ‒ czy warto zamienić zwykłą szczoteczkę na soniczną?

Soniczne szczoteczki do zębów gwarantują skuteczne czyszczenie uzębienia. To inwestycja, która się opłaca

szczoteczki-soniczne-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością. Czy warto jednak zdecydować się na kupno takiego gadżetu? Czy rzeczywiście czyści on zęby lepiej niż zwykła szczoteczka? Tego dowiemy się już za chwilę

 

Właściwa higiena jamy ustnej to niezbędny element dbania o nasz uśmiech. Piękne i zdrowe zęby powinny być bowiem odpowiednio zadbane. Codzienne ich mycie jest tu najważniejszym tego czynnikiem. Wart jednak pamiętać, że często zapominamy, że istotne jest nie tylko, by po prostu zęby myć, ale przede wszystkim jak to robić. Tylko właściwy sposób zapewni nam pożądany rezultat, jakim jest śnieżnobiały uśmiech. Na szczęście, aby tak się stało, nie musimy wcale studiować technik czyszczenia zębów. Wszystko zrobić za nas może bowiem szczoteczka soniczna. To nowoczesne urządzenie, którego działanie pozwala na dokładne i skuteczne czyszczenie zębów. Na czym polega technologia soniczna? Czy rzeczywiście warto zamienić zwykłą szczoteczkę na soniczną?

Jak działa taka szczoteczka?

Szczoteczki soniczne zyskały dużą popularność dość niedawno. Co jednak sprawiło, że tak chętnie po nie sięgamy? Powodem jest tu przede wszystkim unikalne działanie, jakie zapewniają soniczne szczoteczki. Żadna inna technologia nie może się bowiem równać z tą oferowaną przez te modele. Największym atutem, jakie posiadają szczoteczki soniczne, jest przede wszystkim zakres kierunków mycia zębów. W tym przypadku są to ruchy wymiatające połączone z pulsacyjnymi. Co najważniejsze jednak, ruchy soniczne wykonywane są w tym przypadku z częstotliwością nawet do ponad 90 tysięcy na minutę. Dzięki temu powstaje zjawisko polegające na zmieszaniu śliny i pasty z tlenem, co sprawiają, że mikro bąbelki bardzo dokładnie przenikają przez wszystkie, nawet te najtrudniej dostępne zakamarki jamy ustnej. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to w pełni bezpieczne dla szkliwa. Szczoteczka soniczna pozwala usunąć z zębów wszelkie zabrudzenia, przebarwienia i resztki pokarmu.

Szczoteczka soniczna, elektryczna i klasyczna ‒ jaka jest różnica?

Wiele osób porównuje szczoteczki soniczne do znanych nam już od dawna modeli elektrycznych. Czy występuje pomiędzy nimi podobieństwo? Jeśli chodzi o ich działanie, to zupełnie nie. Technologia soniczna, tak jak już wiemy, zapewnia ruchy wymiatające i pulsacyjne. Do tego podczas jej działania uwalniane są fale soniczne. Szczoteczki elektryczne natomiast wykonują bowiem ruchy rotacyjne. Okrągła szczoteczka zapewnia więc czyszczenie zębów, lecz nie umożliwia pozbycia się zabrudzeń umiejscowionych w trudno dostępnych miejscach. A jak ma się do tego zwykła, klasyczna szczoteczka do zębów? Cóż, w tym przypadku szczoteczki ultradźwiękowe są bezkonkurencyjne. Nikt z nas nie jest w końcu w stanie wykonać samodzielnie kilkudziesięciu tysięcy ruchów na minutę.

Szczoteczki soniczne ‒ cena

Kupując nowe szczoteczki do zębów, często kierujemy się nie tylko ich działaniem, ale i ceną. Dlatego też nie możemy pominąć tej kwestii, omawiając soniczne szczoteczki. Wiemy już, że fale soniczne gwarantują skuteczne czyszczenie zębów, jednak czy tak inwestycja się opłaca? Szczoteczki Soniczne dostępne są w sklepach w naprawdę bardzo zróżnicowanych cenach. Wszystko zależy przede wszystkim od zaawansowania danego modelu oraz od marki. Dobrej klasy szczoteczki ultradźwiękowe kupimy już nawet za około 100 złotych. Średnia cena to jednak około 300 złotych. Nasz wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań, dlatego przy kupnie kierujmy się przede wszystkim naszymi potrzebami.

Źródło: Materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Zamii 16 października, 2020

    Moim zdaniem warto. Szczoteczka soniczna znacznie lepiej radzi sobie z doczyszczeniem zębów niż zwykła szczoteczka. Poza tym jest delikatniejsza, a delikatniejsza szczoteczka nie powoduje takiego ryzyka paradontozy jak szczoteczka tradycyjna.

    No i nie powinno się wstrzymywać od wizyt u stomatologa:
    https://markemed.com.pl/stomatolog-nie-taki-dzieciom-straszny/

    Nie jest to takie straszne a pozwoli wychwycić odpowiednio wczesniej ewentualne ubytki zebowe

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ