Saturday, December 2, 2023
Home / PARTNER MK  / Szczoteczki elektryczne ‒ trzy powody, aby je wybierać

Szczoteczki elektryczne ‒ trzy powody, aby je wybierać

Elektryczne szczoteczki do zębów, choć drogie, a głowice trzeba wymieniać, czyszczą zęby znacznie skuteczniej i bez ryzyka uszkodzenia szkliwa

szczoteczki-elektryczne-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Szczoteczki elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trudno się dziwić, najlepsze modele usuwają nawet o 100% więcej płytki nazębnej niż szczoteczki manualne. To pozwala zachować czystość jamy ustnej i świeży oddech

 

  1. Szczoteczki elektryczne czy manualne?
  2. Jak działają szczoteczki elektryczne?
  3. Higiena jamy ustnej ze szczoteczką elektryczną
  4. Czemu warto wybrać szczoteczkę elektryczną?

Szczoteczki elektryczne czy manualne?

Elektryczne szczoteczki do zębów są zasilane przez akumulator wbudowany w rączce. Każdą szczoteczkę cechuje okrągła główka, którą należy wymieniać co trzy miesiące. Według badań klinicznych szczoteczki elektryczne oscylacyjno-rotacyjne lepiej dbają o zdrowie jamy ustnej, niż zwykłe, manualne. Szczególną popularnością cieszą się szczoteczki oral b. Jeśli decydujesz się na zakup profesjonalnego urządzenia do mycia zębów, warto dokonać go w specjalistycznym sklepie. Estetic Dent Sklep Stomatologiczny posiada duży wybór produktów i cieszy się uznaniem wielu Klientów.

Jak działają szczoteczki elektryczne?

Wiele modeli szczoteczek takich jak oral-b posiada wbudowany dwuminutowy timer. Dzięki niemu możemy trzymać się zalecanego przez dentystów czasu szczotkowania zębów. Korzystając ze zwykłej szczoteczki bardzo często myjemy zęby zbyt krótko i stosujemy niewłaściwą technikę szczotkowania. Regularnie stosowane szczoteczki elektryczne pozwalają temu zapobiec. Znacznie lepiej usuwają resztki pokarmu z zębów, niż ich manualne odpowiedniczki.

Higiena jamy ustnej z elektryczną szczoteczką do zębów

Łatwiej zadbać o higienę jamy ustnej stosując szczoteczkę elektryczną. Szczoteczkę elektryczną wyróżnia to, że jest zakończona okrągłą główką, a wyglądem przypomina profesjonalny przyrząd dentystyczny. Szczotkuje zęby dopasowując się do ich kształtu. Przy jej pomocy możliwe jest delikatne i łagodne czyszczenie, bez obaw o uszkodzenie szkliwa. Pośród szczoteczek elektrycznych (zakończonych okrągłymi główkami) znajdziemy także szczoteczki soniczne. Te wyglądem przypominają szczoteczki manualne. Mają podłużny kształt i wykonują ruchy wymiatające.

Czemu warto wybierać takie szczoteczki?

Szczoteczki elektryczne pracują bardziej efektywnie i naturalnie dopasowują się do kształtu i ułożenia zębów. Dzięki temu mycie zębów przy użyciu takiej szczoteczki przebiega sprawniej i bardziej efektywnie. Nowoczesne modele wyposażone są w odpowiednie czujniki nacisku, które zasygnalizują nam, jeśli będziemy używać szczoteczki w niewłaściwy sposób. Urządzenie da nam znać, jeśli będziemy przyciskać szczoteczkę zbyt mocno do zębów lub dziąseł.
Regularne stosowanie szczoteczek elektrycznych pozwala zachować lepszą higienę jamy ustnej i mieć większą kontrolę nad codziennym myciem zębów. Wybierając nowoczesne i profesjonalne szczoteczki dłużej zachowasz zdrowie i piękny wygląd zębów.

Czy nowoczesne modele szczoteczek elektrycznych posiadają też wady?

Jeżeli szczoteczki elektryczne są stosowane zgodnie z zaleceniami i przeznaczeniem, praktycznie nie posiadają żadnych wad. Wiele osób żywi obawę, że używanie takiej szczoteczki zniszczy ich szkliwo. Jednak jak wspomnieliśmy, nowoczesne modele mają czujniki nacisku, które w odpowiednim momencie zasygnalizują nam, że używamy szczoteczki w niewłaściwy sposób.
Ceny dobrych szczoteczek elektrycznych to dosyć duży wydatek. Warto jednak wziąć pod uwagę, że im bardziej zaawansowana technologicznie szczoteczka, tym wyższa cena. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ceny profesjonalnych szczoteczek są bardzo wysokie. Jednak zanim odrzucimy ten wybór, warto zastanowić się nad korzyściami, jakie przyniesie czyszczenie nimi zębów.
 

Źródło: materiał partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Lanna 9 listopada, 2020

    Obecnie jestem posiadaczką szczoteczki eleketrycznej i jestem zadowolona. Wczesniej miałam tradycyjną i przyznam, ze nie mozna tak łatwo domyć ząbków jak elektryczna. Poza tym jest to wygodne (myję zęby kilka razy dziennie) Dodatkowo nie uszkadza zębów tak wiec polecam szczególnie dla osób, które maja problem z paradontozą….

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ