Wednesday, July 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Szczoteczki soniczne ‒ dlaczego warto używać?

Szczoteczki soniczne ‒ dlaczego warto używać?

To poręczne urządzenie nie tylko wyczyści ci zęby, ale również doskonale wymasuje dziąsła, usunie płytkę nazębną i wybieli uśmiech

szczoteczka-soniczna-miasto-kobiet

fot. Unsplash

Biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Jednak zęby wpływają nie tylko na wygląd całej twarzy i odbiór w oczach innych, ale także na stan zdrowia. Z tego powodu szczególna ważna jest dbałość o higienę jamy ustnej. Pomoże w tym odpowiednie urządzenie. Dowiedz się, dlaczego warto używać szczoteczki sonicznej i jaka jest jej przewaga na tradycyjnymi szczoteczkami

 

1. Szczoteczki soniczne – dlaczego warto używać?
2. Jak działają szczoteczki soniczne?
3. Szczoteczki soniczne – jaką wybrać?

Szczoteczki soniczne – dlaczego warto używać?

Stan jamy ustnej rzutuje nie tylko na wygląd twarzy, ale również komfort życia człowieka. Bolące zęby i konieczność wizyty u dentysty mogą skutecznie zepsuć humor. Dodatkowo psujący się ząb wpływa negatywnie również na stan zdrowia człowieka. Z tego powodu bardzo ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej.

Podstawą zachowania zdrowych zębów jest ich regularne i dokładne czyszczenie. Nawyki to dopiero jeden aspekt utrzymania wysokiego poziomu higieny jamy ustnej. Nie mniej ważne są używane do mycia zębów akcesoria. Ważne jest, aby wybrać sprzęt, który czyści zęby nie tylko z wierzchu, ale także po między. Dodatkowo powinien usuwać osad, który gromadzi się na zębach i może powodować powstanie kamienia.

Tradycyjna szczoteczka nie jest w stanie wypełnić wszystkich stawianych przed nią zadań i utrzymać zęby w odpowiednim stanie. Decydując się na jej używanie trzeba być również przygotowanym na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych nicą dentystyczną, a także używanie specjalnych płynów do płukania jamy ustnej. Innym sposobem na czyszczenie jamy ustnej jest stosowanie szczoteczki sonicznej. To uniwersalne urządzenie, które pomaga utrzymać biały uśmiech i jamę ustną w nienagannym stanie, bez konieczności używania wielu akcesoriów i długotrwałej pielęgnacji. Szczoteczka soniczna usuwa również płytkę nazębną, dzięki czemu zęby są wyraźnie bielsze.

Jak działają szczoteczki soniczne?

Szczoteczka soniczna kształtem i formą przypomina inne szczoteczki elektryczne. Inny jest jednak jej sposób działania. W odróżnieniu od innych szczoteczek elektrycznych, działanie szczoteczki sonicznej nie opiera się na ruchach główki czyszczącej, ale na fali emitowanej przez dźwięk, które wpływają na ruch wody. Osad na zębach usuwany jest za pomocą tworzących się pod wpływem energii bąbelków. Drgania i wibracje pomagają rozbijać i usuwać płytkę nazębną, a przy tym dokładnie oczyścić przestrzenie międzyzębowe. Bez problemu można oczyścić również zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię zębów.

W przeciwieństwie do szczoteczki elektrycznej z ruchomą główką, czyszczenie zębów szczoteczką soniczną nie powoduje ścierania szkliwa lub podrażnienia dziąseł. Mycie zębów przy pomocy fali, emitowanej przez dźwięk, jest również bardziej efektywne niż tradycyjną szczoteczką, którą w ruch wprawia człowiek.

Szczoteczki soniczne – jaką wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele szczoteczek sonicznych. Ich działanie jest podobne do siebie, jednak można znaleźć również modele wyposażone w dodatkowe funkcje, które sprawią, że dbanie o zdrowe zęby stanie się jeszcze efektywniejsze. Ciekawą opcją są np. urządzenia analizujące ruchy człowieka i informujące o tym, jak można jej poprawić, aby usunąć wszelkie bakterie i osad. Warto zwrócić również uwagę na ilość dostępnych programów. Szczoteczki soniczne to urządzenia dobre nie tylko do czyszczenia zębów, ale również do masażu dziąseł. Dodatkową zaletą jest program wybielający uśmiech. Kolejny ważny aspekt to kształt główki. Odpowiednio wyprofilowane włosie pozwoli na jeszcze dokładniejsze czyszczenie jamy ustnej.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ