Saturday, June 22, 2024
Home / Uroda  / Szczoteczka soniczna do twarzy – co musisz o niej wiedzieć?

Szczoteczka soniczna do twarzy – co musisz o niej wiedzieć?

Szczoteczka soniczna do twarzy. Czy na pewno wiesz, jak używać?

szczoteczka soniczna do twarzy

Szczoteczka soniczna do twarzy - co warto o niej wiedzieć? / fot. Fleur Kaan / unsplash

Szczoteczka soniczna do twarzy przeniesie twoja pielęgnację skóry na wyższy poziom. Zadba o twoją twarz i usunie z niej wszystkie zanieczyszczenia.  Ma zadatki na to, aby zostać twoim najlepszym przyjacielem 

Szczoteczka soniczna do twarzy – opinie kobiet, które ją stosują

Czy szczoteczka soniczna do twarzy to kolejny modny gadżet? O jej skuteczność w codziennej beauty routine, zapytałam swoje znajome w różnym wieku: Monikę (23 l.), Kaśkę (31 l.) i Basię (54 l.). O to co mi powiedziały:

Po jej użyciu, skóra jest miękka, dobrze oczyszczona i dosłownie piszczy pod palcami. Nie używam jej codziennie ponieważ boję się, że dla mojej cery byłoby to za dużo. Stosuję ją raczej jak peeling, 2-3 razy w tygodniu. Ciężko mi stwierdzić czy pozbyłam się dzięki niej niedoskonałości. Na pewno mogę powiedzieć, że nie radzi sobie ze skórą pod maseczką i tak pryszcze wyłażą w tych miejscach. Natomiast bardzo ją lubię za to że w tym samym czasie zarówno oczyszcza, jak i świetnie wykonuje masaż twarzy. A dzięki temu, cała pielęgnacja lepiej się wchłania

– ocenia Monika, właścicielka cery mieszanej ze skłonnością do trądziku.

 

Dowiedz się: Jak uniknąć maskne?

 

Po prawie miesiącu stosowania zauważalna miękkość i gładkość skóry (już po pierwszym użyciu), co powoduje lepsze wchłanianie kremu. Niestety zauważalnego oczyszczenia porów brak

– zauważa Kaśka.

 

Buzia po użyciu szczoteczki jest bardzo gładka i miła w dotyku. Mam wrażenie, że skóra staje się lepiej ukrwiona i napięta. Gotowa na przyjęcie kremu

– mówi Basia, która zmaga się z wiotkością skóry i oznakami starzenia: płytkimi zmarszczkami i przesuszoną cerą.

 

Czym jest szczoteczka soniczna do twarzy? 

Szczoteczka soniczna to narzędzie do twarzy, które działa na zasadzie wibracji. Jej zadaniem jest oczyszczenie skóry z nagromadzonych zanieczyszczeń, usunięcie martwego naskórka oraz pobudzenie skóry do szybszej regeneracji. Dzięki temu zabiegowi skóra może być przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Następnie wszystkie rodzaje kremów czy sera będą się lepiej wchłaniać. 

 

Zalety używania szczoteczki sonicznej

Używanie szczoteczki sonicznej pomaga usunąć bakterie, które mogły wcześniej wywoływać trądzik. Według ekspertów, szorowanie twarzy rękami lub ręcznikiem może pozostawiać ślady zanieczyszczeń w porach, które mogą zatykać się i powodować wypryski i trądzik. Używając szczoteczki możesz zapewnić dokładne oczyszczenie skóry z bakterii i innych zanieczyszczeń, a na koniec pozbyć się wcześniejszych przyczyn trądziku. Pomaga w usuwaniu martwych komórek naskórka. Jeśli nie będziemy odpowiednio pielęgnować skóry i usuwać martwych komórek naskórka, nasze pory zostaną zatkane, co może prowadzić do występowania wyprysków i matowienia skóry. 

 

Jak często używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Na samym początku przygody ze szczoteczką kluczowe będzie obserwowanie skóry i tego jak na nią reaguje. Dlatego początkowo najlepiej ograniczyć używanie szczoteczki do jednego razu w tygodniu, żeby zobaczyć jak reaguje na to skóra. Z biegiem czasu można zwiększyć częstotliwość do dwóch lub trzech razy w tygodniu. 

 

 

Dlaczego nie należy używać szczoteczki codziennie?

Zbyt częste używanie szczoteczek sonicznych oznacza częste złuszczanie skóry, co prowadzi do wysuszenia skóry i uszkodzenia bariery lipidowej skóry. Ułatwia to ucieczkę wody z komórek, co może prowadzić do odwodnienia.

Może powodować stan zapalny skóry, nawet taki, którego nie widać.

Może pobudzać działanie melaniny, co może powodować nasilone przebarwienia skóry. W przypadku skóry reagującej wyjątkowo silnie na symulację, należy obchodzić się z nią bardzo ostrożnie, aby nie powodować pozapalnych przebarwień.

 

Angelika Kaczyńska

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ