Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Co trzeba wiedzieć przed zastosowaniem szamponetki?

Co trzeba wiedzieć przed zastosowaniem szamponetki?

Szamponetka sprawdzi się jeśli dopiero zaczynasz przygodę z farbowaniem włosów i nie osiągnęłaś jeszcze wprawy w tej sztuce, lub lubisz często zmieniać kolor

szamponetka

Szamponetki to dobry pomysł na rozpoczęcie przygody z kolorowaniem włosów /fot. materiały prasowe

Szamponetka – czy jest skuteczną alternatywą dla każdej z nas? Koloryzacja włosów kojarzy się nam przede wszystkim ze stosowaniem farby do włosów – samodzielnie w domu lub w salonie fryzjerskim. Farba to rozwiązanie stosunkowo trwałe, ale też dosyć inwazyjne. Większość farb, dostępnych w drogeriach zawiera amoniak oraz inne, agresywne substancje. Co zrobić, gdy nie oczekujemy zbyt trwałych efektów, lub mamy bardzo wrażliwe włosy? Odpowiedzią może być koloryzacja przy użyciu szamponetki

Szamponetka – co to takiego?

Czym w ogóle jest produkt, nazywany szamponetką? Są to delikatne kosmetyki koloryzujące włosy. Barwa włosów, jaką uzyskamy w wyniku ich stosowania, zniknie po kilku myciach. Zwykle dostępne są w pojedynczych, niewielkich saszetkach. Dużym plusem tego sposobu zmiany koloru jest fakt, że to bardzo niedrogie rozwiązanie. Standardowe szamponetki, dostępne w drogeriach, nie kosztują więcej niż kilka złotych. Jeżeli zdecydujemy się na polskiego producenta, np. firmę Joanna, cena będzie jeszcze bardziej przystępna.

Szamponetka – dla kogo?

Nie zaleca się koloryzacji (w tym również stosowania szamponetek) w sytuacji, gdy mamy zniszczone włosy. Efekty nie będą wtedy optymalne. Warto zwrócić się w takim przypadku w stronę masek oraz odżywek. Można też pokusić się nawet o domowe kuracje z powszechnie dostępnych produktów, takich jak jaja kurze czy olej rycynowy.

Jeżeli nasze włosy są w dobrym stanie, możemy spróbować zastosować szamponetkę w wybranym odcieniu. Należy jedynie unikać koloryzacji jasnych włosów ciemniejszymi odcieniami – wtedy kolor może być trudny do usunięcia w ciągu kilku myć. Szamponetka to doskonałe wyjście dla młodych dziewczyn, które pragną dopiero rozpocząć przygodę z farbowaniem, a nie muszą się zmagać z ukrywaniem siwizny. Jest to o tyle wygodne podejście, że nawet w przypadku, gdy odcień będzie mało trafiony, nieszczęście nie będzie duże ze względu na szybkie zmywanie się koloru.

Przed zastosowaniem szamponetki

Dobrym podejściem (podobnie jak w przypadku farbowania tradycyjną farbą) jest nałożenie szamponetki na nieumyte włosy. Nie należy tu naturalnie przesadzać, natomiast włosy zawsze lepiej przechodzą przez koloryzację, gdy są nieco przetłuszczone. Gdy zaniedbamy ten detal, może się okazać, że po zastosowaniu wybranej szamponetki, na naszych włosach pojawi się lekki łupież. Innowacyjne szamponetki nie wysuszają włosów tak, jak robi to tradycyjna farba – taki sposób na pewno nie zaszkodzi. Przed nałożeniem szamponetki na włosy dokładnie je rozczeszmy grzebieniem.

Jak stosować tego typu koloryzację?

Szamponetki są jednoskładnikowe. Nie ma potrzeby mieszania większej liczby składników. Ważne, aby nałożyć ją na włosy możliwie szybko po otwarciu saszetki. Rzecz jasna, zawsze należy dokładnie zapoznać się z instrukcją użytkowania. Nawet jeżeli znamy się już na koloryzacji – bo każdy produkt może wymagać nieco innego podejścia, np. zmoczenia (lub nie) włosów przed aplikacją. Różne wersje szamponetek mogą mieć odmienne wymagania co do czasu oczekiwania, aż kolor się utrwali. Po odczekaniu czasu, wyznaczonego przez producenta, spłukujemy szamponetkę letnią wodą, czekając do momentu, aż spływająca woda stanie się w pełni przeźroczysta.

Szamponetka to niedrogi, bardzo praktyczny produkt. Jest doskonała dla osób, które chcą wypróbować nowy odcień lub nie mają doświadczeń z trwałą koloryzacją. To wszystko czyni je wprost idealnym wyjściem dla młodych dziewczyn, które dopiero wkraczają w przygodę z poważniejszymi zabiegami upiększającymi.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ