Friday, February 23, 2024
Home / Inne  / Uncategorized  / Szafobranko z Miastem Kobiet, czyli baby swap

Szafobranko z Miastem Kobiet, czyli baby swap

Jesteś rodzicem? Szafa Twojego dziecka pęka w szwach, a półki zapełniają same niepotrzebne rzeczy? Jeśli to prawda, to znak, że musisz przyjść na Szafobranko!

szafobranko

Szafobranko to świetna okazja do zabawy dla małych i dużych dzieci!

szafobranko

Szafobranko to świetna okazja do zabawy dla małych i dużych dzieci!

CO TO JEST SZAFOBRANKO?!

Szafobranko to swap, czyli bezgotówkowa wymiana ubranek, zabawek i akcesoriów dziecięcych. Organizatorami wydarzenia są „Miasto Kobiet” i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Swap odbędzie się 22 października 2011 roku (sobota) o godzinie 10.00 w Krakowie, w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (CORT) ul. Powiśle 11.

Szafobranko połączone będzie z akcją charytatywną na rzecz krakowskiego Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy, dlatego biletem wstępu jest oddanie na ten cel: pięciu ubranek z rzeczy przyniesionych na wymiankę i przynajmniej jednego produktu z listy najpilniejszych potrzeb Domu Małego Dziecka. Lista zamieszczona jest na http://domdziecka.net/pl_,jak_nam_pomoc.php

 

ZASTANAWIASZ SIĘ CZY PRZYJŚĆ? PRZECZYTAJ KILKA POWODÓW DLACZEGO WARTO BYĆ NA TYM WYDARZENIU

Małe dzieci bardzo szybko wyrastają z ubrań. Niektóre ciuszki zdążymy na nie założyć raptem kilka razy, dlatego ubranka często są praktycznie niezniszczone. Bezgotówkowa wymiana ciuszków jest doskonałym pomysłem na to, aby pozbyć się rzeczy zalegających w szafie i jednocześnie w zamian zapełnić półki czymś nowym, w odpowiednim rozmiarze i dobrym stanie. Swap pozwala zadbać o ekologię i jednocześnie zaoszczędzić w domowym budżecie.

Szafobranko będzie też okazją, żeby zrobić coś dobrego dla innych, ponieważ wymiankę połączymy z akcją charytatywną na rzecz Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie.

Impreza będzie przygotowana tak, aby najmłodsi Uczestnicy nie nudzili się i pozwolili swoim rodzicom spokojnie przeprowadzić wymianę. Na miejscu zorganizowany będzie plac zabaw i opieka nad dziećmi na czas swapu.

Na przybyłych Uczestników będą czekać także dodatkowe atrakcje w postaci licznych konkursów.

Na Szafobranko na pewno nie będziesz mieć daleko. Swap zorganizowany będzie w samym sercu Krakowa, pod Wawelem. CORT mieści się na bulwarach wiślanych a więc na wymiankę możesz przyjść ze swoim dzieckiem bezpośrednio z poranno-jesiennego spaceru.

Pora też będzie dogodna. Pamiętamy, że nasi milusińscy mają popołudniowe drzemki a wieczory w październiku mogą być nieprzyjemne dlatego Szafobranko rozpocznie się o godzinie 10.00 Wymiany tego typu na ogół trwają 2-4 godziny a więc zdążycie też na obiad.

 

KTO MOŻE PRZYJŚĆ:

Na Szafobranko może przyjść każdy rodzic, który chce wymienić się ubrankami dla dzieci do 5 roku życia. Rodzice mogą, a nawet powinni, przyprowadzić ze sobą dzieci. Zachęcamy również do wzięcia udziału w swapie kobiety w ciąży, które w łatwy sposób będą mogły skompletować potrzebne ciuszki na pierwsze miesiące życia swojego maleństwa.

 

ZAPISY:

Jeśli chcesz wziąć udział w Szafobranku musisz się zapisać! Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stornie: http://miastokobiet.pl/szafobranko-zasady Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco informować Cię o wszystkich sprawach organizacyjnych związanych ze swapem.

ZAPRASZAMY!

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Pingback:22 października odbędzie się Szafobranko w Krakowie | JestemRodzicem.pl - serwis dla rodziców 27 września, 2011

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ