Wednesday, April 17, 2024
Home / Akcje Miasta Kobiet  / Szafobranie  / Swap Kraków: Szafobranie – zasady

Swap Kraków: Szafobranie – zasady

Swap krok po kroku, czyli zasady uczestnictwa w Szafobraniu z Miastem Kobiet

Zanim przyjdziesz na imprezę przeczytaj uważnie poniższe zasady uczestnictwa.

CO TO JEST SZAFOBRANIE Z MIASTEM KOBIET

– Szafobranie z Miastem Kobiet to najdłużej działający i najlepszy cykliczny swap w Krakowie, czyli impreza polegająca na bezgotówkowej wymianie ubrań, biżuterii, akcesoriów modowych.

– Zdarza się oczywiście, że nie ma możliwości wymiany ubranie za ubranie (biżuterię/torebkę, itd.), wówczas można dokonać transakcji za symboliczną kwotę (5, 10, 15 zł) lub oddać ubranie za szarlotkę, lampkę wina lub kawę. Dobrze jest więc oprócz rzeczy na wymianę przynieść trochę gotówki.

– Wymiana (każda inna transakcja jest dobrowolna), więc jeśli ktoś nie chce się z Tobą wymienić trzeba uszanować jego wolę

CO NALEŻY ZE SOBĄ PRZYNIEŚĆ

– Przynosimy rzeczy, które się nam znudziły lub przestały podobać; które są na nas za duże lub za małe; które kupiłyśmy w wyprzedażowym amoku, a wcale na nas nie pasują; które zalegają w szafie i blokują miejsce dla nowych ubrań; które dostałyśmy w nietrafionym prezencie.

– Szafobranie to swap modowy, więc przynosimy: ubrania, biżuterię, torebki, paski i inne akcesoria modowe. Można zabrać też kosmetyki, jeśli nie były otwierane i używane.

– Wszystkie rzeczy muszą być czyste i w dobrym stanie. Nie przynosimy ubrań poplamionych, dziurawych, z lumpeksów, bielizny osobistej (chyba że jest nowa, z metką i nie używana).

Można przynieść MAKSYMALNIE 30 ubrań. Biżuteria, paski, szale i apaszki – bez ograniczeń.

– W METAFORMA Cafe będą stoły do ekspozycji Waszych rzeczy, a także stojaki, ale MUSICIE KONIECZNIE wziąć ze sobą WIESZAKI na ubrania, żebyście mogły je zawiesić, a na biżuterię, szczególnie drobną – pudełko do wyeksponowania

– Wszystkie rzeczy muszę być OPISANE (metka, naklejka, itp.) imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem

KROK PO KROKU

1. Po przyjściu rejestrujesz się, otrzymujesz od nas identyfikator z imieniem i nazwiskiem lub pseudonimem, jakim podpisałaś swoje rzeczy.

2. Wieszasz swoje ubranie w wybranym lub wskazanym przez nas miejscu (pamiętaj o podpisaniu rzeczy i przyniesieniu własnych WIESZAKÓW) oraz wykładasz biżuterię na przygotowanych stołach

3. Zaczynasz oglądać to, co przyniosły inne Szafomaniaczki. Jeśli coś Ci się spodoba i na Ciebie pasuje (jest możliwość przymierzenia) szukasz właścicielki ubrania (po identyfikatorze) i wskazujesz jej swoje rzeczy. Jeśli znajdzie ona wśród nich coś co i jej się podoba, wówczas dochodzi do wymiany. Możesz też zaproponować odkupienie ubrania za 5, 10 lub 15 zł.

4. Jeśli komuś spodoba się to, co Ty przyniosłaś – znajdzie Cię (więc nie stój przy własnych wieszakach i nie czekaj) i zaproponuje w zamian coś ze swojej kolekcji. Jeśli nic Ci się nie spodoba będziesz mogła zaproponować odstąpienie swojej rzeczy za 5,10 lub 15 zł.

INNE

– Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że dobrze jest przynieść ze sobą sporo biżuterii, pasków i innych dodatków.

– Jeśli kogoś interesuje tylko sprzedaż ubrań, jeśli ktoś po rozwieszeniu ubrań stoi przy swoich wieszakach i czeka, to znaczy że nie zrozumiał idei swapu

– Jeśli przyniesiecie ciuchy byle jakie, które nadają się do kosza to nie bądźcie rozczarowane, że nikt ich nie chce

– Ubrania można przymierzać, są do tego wydzielone miejsce

– Szafobranie trwa na ogół 2-2,5 godziny. Jak się zmęczymy bieganiem miedzy wieszakami można (a nawet należy) zrobić sobie przerwę na kawę. Wymieniamy się ubraniami do momentu aż wszystkie będziemy zadowolone.

– Należy przyjść w dobrym humorze, bo Szafobranie to przede wszystkim okazja do świetnej zabawy

– Po imprezie rzeczy, których nie wymieniłyśmy, a nie chcemy ich zabierać do domu, można zostawić w wydzielonym miejscu, przekażemy je potrzebującym

 Organizatorem Szafobrania jest Miasto Kobiet. Szafobranie jest nazwą zastrzeżoną i może być używanie wyłącznie przez Miasto Kobiet.

Jeśli nadal masz pytania lub chcesz się z nami podzielić swoimi pomysłami i przemyśleniami możesz napisać lub zadzwonić do Redakcji.

Dołącz do naszych fanów na  www.facebook.pl/szafobranie

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ