Monday, May 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Szafa do sypialni ‒ minimalizm, który wiele pomieści

Szafa do sypialni ‒ minimalizm, który wiele pomieści

Pokaż mi wnętrze swojej szafy, a powiem ci, kim jesteś

szafa do sypialni

Lustrzana szafa do sypialni powiększa przestrzeń / fot. Pexels

Szafa do sypialni to praktyczne i estetyczne rozwiązanie. W miejscu, gdzie śpimy, szafy ubraniowe zawsze się sprawdzają. To wygoda i komfort. Do wyboru jest szafa przesuwna lub z klasycznie otwieranymi drzwiami. Nowoczesne szafy pomogą utrzymać ład w stanie niezakłóconym. Za drzwiami przesuwnymi ukryjemy mały bałaganik i pranie, czekające na swoją kolej do prasowania. W małej sypialni sprawdzą się szafy narożne lub mniejsze szafy jednodrzwiowe. To nie wielkość szafy do sypialni, lecz funkcjonalne rozwiązania pozwalają zachować porządek

 

Szafa do sypialni ‒ jak wybrać odpowiedni mebel?

Szafa do sypialni pomaga zapanować nad bałaganem. Służy do przechowywania rzeczy potrzebnych i mniej potrzebnych. Funkcjonalne rozwiązania i sprawdzone patenty sprawią, że układanie i utrzymywanie porządku przestanie być obowiązkiem, a stanie się przyjemnością. Wybierając szafę do sypialni sprawdzi się zasada „im wyżej, tym lepiej”. Warto wybierać szafy na całą wysokość ściany. Zyskujemy maksymalną przestrzeń na nasze ubrania i inne tekstylia. Świetnym patentem do małych przestrzeni są szafy przesuwne. Otwieranie drzwi nie będzie stanowiło problemu.

Funkcjonalne szafy do sypialni

Szafy sypialniane pozwalają zachować idealny porządek. Aby tak się stało, trzeba na każdą rzecz przeznaczyć właściwą ilość miejsca. Potrzebna jest odpowiednia przestrzeń do przechowywania ubrań zimowych, letnich oraz innych tekstyliów. Taki zabieg sprawi, że każą rzecz odkładamy na właściwe miejsce, a co za tym idzie, łatwo ją znajdujemy. Nie wymaga to od nas żadnego wysiłku.

Szafa do sypialni i jej wnętrze

Wnętrze szafy do sypialni jest równie ważne, jak jej wygląd zewnętrzny. Przemyślany projekt wnętrza uwzględnia półki w odpowiedniej ilości, wieszaki na spodnie, które można wysunąć, oraz specjalne półki na buty, montowane pod odpowiednim kątem. Przydadzą się również opuszczane drążki wieszakowe i szuflady na bieliznę.
Wybór szafy powinien być przemyślany i spersonalizowany. Meble szyte niemal na miarę, dostosowane do indywidualnych potrzeb, będą wygodne w użytkowaniu. Z łatwością zapanujemy nad ich zawartością. Pomocne okaże się oczywiście układanie i składanie naszych ubrań. Odpowiednio wyposażona szafa niemal samodzielnie wskaże, gdzie i jak rozlokować nasze rzeczy.

Wymarzona szafa do sypialni krok po kroku

Jaka szafa będzie najlepsza? Taka, którą dopasujemy do swoich potrzeb i estetycznych upodobań. Duże szafy lub małe, w stylu skandynawskim lub nowoczesnym  ‒ w każdej sypialni sprawdzi się coś innego. Jednak zawsze proces wyboru szafy rozpoczynamy od koloru, który będzie pasował do wnętrza. Kolejno wybieramy typ drzwi. Do wyboru mamy uchylne lub przesuwne. Następnie decyzji podlega ustalenie, jaka liczba drzwi będzie dla nas odpowiednia. W ofercie znajdziemy szafy jednodrzwiowe, dwudrzwiowe, trzydrzwiowe a nawet czterodrzwiowe. Jeśli mamy taki kaprys, możemy również zamówić szafę bez drzwi.

Estetyka to nie lada wyzwanie

Z praktycznego punktu widzenia szafa ma być funkcjonalna. Zapewnia przechowywanie odzieży i pozostałych tekstyliów. Z drugiej strony powinna się nam po prostu podobać. Jeśli zdecydowaliśmy już, jaki typ szafy będzie dla nas odpowiedni, możemy przejść do wyboru materiału, z której będzie wykonana oraz do wyboru rodzaju frontów.
Ciekawym rozwiązaniem są szafy wykonane z metalu lub drewna. Są trwałe i efektowne. Sprawdza się również płyta MDF oraz płyta laminowana. Dużą popularnością cieszą się również fronty z tworzyw sztucznych. Na koniec wybieramy rodzaj wykończenia frontów. Mogą być matowe, z połyskiem, a nawet lustrem, które optycznie powiększy przestrzeń.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ