Saturday, July 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Na co zwrócić uwagę, wybierając system alarmowy do domu?

Na co zwrócić uwagę, wybierając system alarmowy do domu?

System alarmowy zapewni Ci to, co powinno być podstawą w Twoim domu: bezpieczeństwo

monitoring, poczucie bezpieczeństwa, dom

Poczucie bezpieczeństwa jest podstawą spokoju / fot. materiały prasowe

Poczucie bezpieczeństwa jest podstawą spokoju. Zainwestuj w system alarmowy. / fot. materiały prasowe

 

Systemy alarmowe powoli stają się standardem w obiektach biznesowych i instytucjach publicznych. Przedsiębiorcy korzystają z nich, aby zwiększyć nie tylko bezpieczeństwo mienia, ale także osób przebywających na terenie obiektów. Niemniej jednak, nie tylko firmy potrzebują dobrego alarmu. Warto go zamontować również we własnym domu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, dobierając rozwiązanie do takiego zastosowania

Do czego są potrzebne systemy alarmowe w budynkach prywatnych? Cel jest dokładnie taki sam, jak w przypadku budynków komercyjnych i użytku publicznego – zwiększenie bezpieczeństwa. Twój dom jest bowiem również narażony na włamanie z kradzieżą czy też wybuch pożaru lub inne tego typu zdarzenie. Dobrze skonfigurowany system alarmowy zaś szybko powiadomi o zagrożeniu i pozwoli zminimalizować straty – także, a może przede wszystkim, gdy Ty jesteś poza swoim miejscem zamieszkania. Jak zatem wybrać system alarmowy?

Systemy alarmowe do domu: tylko zabezpieczenie przed kradzieżą?

Myśląc o systemach alarmowych w kontekście zastosowań domowych, większość osób koncentruje się wyłącznie na zabezpieczeniach przed kradzieżą. I rzeczywiście – to przed złodziejami powinien Cię chronić alarm w największym stopniu, ale nie tylko. Istotnym elementem systemu powinny być również np. czujniki dymu czy czujniki dymu – pożar czy ulatnianie się gazu to również poważne zagrożenia. Upewnij się więc, że podczas konfiguracji systemu alarmowego, dobierzesz do niego także tego typu elementy.

Nowoczesne systemy alarmowe: zintegrowane i inteligentne

Jak wyglądają systemy alarmowe montowane obecnie w domach jednorodzinnych? To zazwyczaj połączenie inteligentnych czujników oraz monitoringu video. Eksperci instalują w odpowiednich miejscach m.in.:

  • czujniki ruchu – są niezbędne np. w okolicy drzwi wejściowych oraz okien na parterze,
  • czujniki wybicia szyby – zareagują w przypadku, gdy włamywacz zechce się dostać do budynku przez okno,
  • sygnalizatory dźwiękowe i świetlne – informujące o zagrożeniu także otoczenie,
  • kamery – montowane przede wszystkim przed wejściem do posesji,
  • dodatkowe czujniki wspomniane wcześniej – reagujące, gdy pojawi się zagrożenie inne niż złodziej.

 

Warto pamiętać, że sam montaż kamer i czujników to nie wszystko. System powinien być obsługiwany na bieżąco przez zewnętrzną agencję ochrony, która zareaguje w przypadku, gdy alarm się uruchomi. Taka usługa oferowana jest m.in. przez największą firmę z branży security w Polsce – Konsalnet. System dostosowany do potrzeb domowych pozwala użytkownikowi m.in. na obsługę wszystkich jego elementów za pomocą prostej aplikacji na smartfona (za jej pomocą można też szybko wezwać do domu grupę interwencyjną – gdy pojawi się niebezpieczeństwo). Co więcej, nowoczesne alarmy tego typu – mimo obecności monitoringu – chronią również prywatność mieszkańców. Kamery uruchamiają się bowiem wyłącznie w potencjalnej sytuacji zagrożenia – tak, aby pracownik centrum monitoringu mógł szybko zweryfikować zasadność podjęcia interwencji.

Jak widać, warto zainwestować w nowoczesny system alarmowy do domu. Dzięki niemu poczujesz się w pełni bezpiecznie i zyskasz pewność, że Twój dom nie jest narażony na działanie włamywaczy czy inne niebezpieczne zdarzenie losowe – także, gdy Ty jesteś np. w wakacyjnej podróży.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ