Thursday, June 20, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Meble i akcesoria  / Sypialnia w stylu glamour ‒ na jakie dodatki warto postawić?

Sypialnia w stylu glamour ‒ na jakie dodatki warto postawić?

Aby zapewniły stylistyczną spójność tego szczególnego wnętrza

Sypialnia w stylu glamour

fot. Freepik

Sypialnia w stylu glamour kojarzy się przede wszystkim z luksusem, przepychem i elegancją. Nic więc dziwnego, że podczas aranżacji tego pomieszczenia, tak wiele osób decyduje się je urządzić właśnie w takim klimacie. Wnętrza tego typu wyróżniają się też materiałami wykorzystywanymi do ich dekoracji. Warto je wprowadzić na przykład za pomocą dodatków. Na jakie akcesoria jednak postawić? Podpowiadamy

 

Ozdobne poduszki do sypialni w stylu glamour

Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych, który nadaje sypialni w stylu glamour charakterystycznego klimatu, są poduszki. Jeżeli w pomieszczeniu znajduje się materiałowy zagłówek, dobrze jeżeli są do niego dopasowane stylistycznie. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się modele wykonane z weluru lub welwetu, który świetnie podkreśla elegancki klimat sypialni. Ich kolor dobrze jest dobrać do zasłon lub dywanu, a najlepiej wszystkie te elementy kupić w jednym miejscu, aby idealnie ze sobą współgrały. Jeżeli ściany pokoju są białe, wówczas poduszki ozdobne i zasłony mogą być szare, czarne, ale i srebrne lub złote.

Elegancka pościel do sypialni w stylu glamour

Ze względu na to, że najważniejszym elementem każdej sypialni jest łóżko, podczas dekorowania tego pomieszczenia dobrze jest skupić się właśnie na tym elemencie i to jemu poświęcić najwięcej uwagi. Żeby więc wnętrze to nabrało szykownego wyglądu, warto stawiać na wysokiej jakości pościele i prześcieradła. Powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, aby umożliwiały nam komfortowy wypoczynek podczas snu. Z drugiej strony jednak elementy te muszą być ozdobą takiego wnętrza. Warto więc postawić na komplety w eleganckim stylu. Prześcieradła w stylu glamour to te w kolorze białym, beżowym, czarnym i szarym. Możemy postawić na modele z gumką, które są bardzo funkcjonalne, ale i te tradycyjne, zwisające z łóżka.

Szykowna narzuta i pledy do sypialni w stylu glamour

W ciągu dnia pościel powinna być przykryta narzutą, aby nie zbierał się na niej kurz, a łóżko wyglądało schludnie. Element ten także powinien być utrzymany w klimacie glamour. Warto więc postawić na pledy, narzuty lub miękkie koce polarowe w kolorze poduszek ozdobnych i zasłon. Mogą być one dodatkowo ozdobione na przykład geometrycznymi wzorami lub srebrną bądź złotą nitką. Powinny one jednak korespondować z pozostałymi dekoracjami w pomieszczeniu, a także przyjętą w nim kolorystyką. Dodatkowo element ten nie służy wyłącznie do zabezpieczenia pościeli, ale świetnie sprawdza się również po to, aby się okryć w nim chłodne wieczory.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ