Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Sylwia Śliwka: Być świadomym własnych emocji

Sylwia Śliwka: Być świadomym własnych emocji

Jak wyjść ze schematów?

Sylwia Śliwka Akademia Masters of Science / fot. materiały prasowe

Świadomość współczesnego człowieka na temat wpływu emocji na jego życie i zdrowie rośnie z każdym nowym pokoleniem. Jednak nadal na pierwszym miejscu stawiane jest zapewnienie sobie przetrwania, dobrobytu czy sukcesu. To wszystko jednak przeładowane stresem, powoduje zaburzenie wibracji naszego ciała fizycznego i ciał subtelnych, które otaczają nasze ciało fizyczne. Spotykając ludzi, pytając czy udało ci się kładąc spać mieć pusty umysł, najczęściej słyszę: „to nie jest możliwe”

Sylwia Śliwka Akademia Masters of Science / fot. materiały prasowe

Sylwia Śliwka Akademia Masters of Science / fot. materiały prasowe

Dzieje się tak dlatego, że nie wiemy jak dokonać przekierowania naszej świadomości na emocje jakie tworzą się w naszym ciele kiedy umysł zasypuje nas myślami. A zdrowy stan emocjonalny to nie tylko zdrowie fizyczne ale również sukces na wielu płaszczyznach życia, to ciało poza stresem i codzienna równowaga.

Nasz umysł kieruje się schematami, które zakodowane zostały w jego podświadomości w dzieciństwie i wypływają na światło dziennie jak tylko nadarzy się do tego okazja. Jesteśmy atakowani przypadkowymi myślami które w cale nie napędzają do działania, lecz zupełnie przeciwnie często zaniżają nasza wartość, czy samoocenę. Wówczas zatrzymujemy się i mamy przekonanie że inni mogą, ale my nie.

Wychowywani wśród schematów naszych opiekunów które najczęściej stają się nasza prawdą albo wzorcem, z którym nieustannie walczymy aby nie powielić ich schematów, w efekcie wcale nie jesteśmy szczęśliwsi lecz wyczerpani i mamy odczucie ze przed tym nie da się uciec. Kiedy jednak staniesz się świadomy swoich myśli a przede wszystkim wypływających z nich emocji, będziesz mógł bardziej świadomie kreować swoją rzeczywistość.

Jak to zrobić?

Naucz budzić się rano w wysokich wibracjach, czyli motywuj się do działania. Nie pozwól aby umysł uprzykrzył ci dzień negatywnymi myślami i emocjami wg starych schematów. To nie znaczy, że wystarczy pozytywne myślenie. Nie ważne jak bardzo będziesz chciał poprawić swój nastrój pozytywnym myśleniem górę i tak wezmą emocje. Znajdź w przeciwnościach sprzymierzeńca, nie odsuwaj ich od siebie lecz stań na przeciwko. Zadaj sobie pytanie co dobrego mam ze swojego stanu umysłu i pozwól sobie na bycie w trackie nowych wibracji. Nie oczekuj od siebie zmiany z dnia na dzień. Tu nie chodzi o panowanie nad emocjami a jedynie o wprowadzenie się w stan typu flow, pełnej relaksacji i wolności.

Obserwuj swój umysł, jakie generuje stereotypy myśleniowe i co w związku z nimi odczuwasz. Jest wiele metod jak Master of Science, które w szybki i dostępny sposób potrafią nauczyć przekierowania naszej świadomości w celu łatwiejszej komunikacji ze swoim wewnętrznym Ja i tym samym oczyścić pole emocjonalne wokół siebie. Dzięki temu każdy dzień staje się mniej stresujący i zdrowszy.

Jeśli jednak nie masz okazji skorzystać z takich kursów, spotkań itp., znajdź czas dla siebie przynajmniej raz w tygodniu na przegląd swoich emocji wobec ludzi, którzy cię otaczają. Przyjrzyj się jakie masz uczucia, czego cię uczą ci ludzie i jakie masz wobec nich oczekiwania. Jeśli są w twojej przestrzeni to podświadomie chcą cię czegoś nauczyć. Nawet negatywne wzorce, emocje mają swój wyższy cel. Kiedy uświadomisz sobie lekcje jakie niosą ze sobą twoje doświadczenia, otworzysz się na zmiany, które wprowadzą do twojego życia więcej równowagi. Emocje, jeśli się nimi zajmować na co dzień, świadomie patrząc im w oczy, nie są niczym strasznym, dopiero trzymane w izolacji, ujawniają swoją moc. Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego o czym milczy więc wycisz umysł, kierując swoją uwagę na obecność w chwili teraźniejszej. Obserwuj świat w którym jesteś, obserwuj siebie, potraktuj to jak przygodę z samym sobą.

Jesteś tu po to aby przydarzać się życiu, a nie życie przydarzało się tobie! www.sylwiasliwka.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Martyna 9 sierpnia, 2018

    Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM http://www.uzalezniony.pl lub http://www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinternet.com

    http://www.ukraina-pracownicy.pl

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ