Monday, April 15, 2024
Home / Kultura  / Sylwester po krakowsku!

Sylwester po krakowsku!

Tegoroczna impreza sylwestrowa na krakowskim Rynku Głównym odbędzie w nowej formule, opracowanej we współpracy: Sceny dla Dorosłych Teatru Groteska, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz krakowskiego środowiska artystycznego. Będzie oryginalnie, różnorodnie, radośnie i… po krakowsku. Zobaczcie jak

Sylwester 2012 na Rynku w Krakowie

Sylwester 2012 na Rynku w Krakowie - plan sytuacyjny / fot. materiał prasowy

Tegoroczna impreza sylwestrowa na krakowskim Rynku Głównym odbędzie w nowej formule, opracowanej we współpracy: Sceny dla Dorosłych Teatru Groteska, Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz krakowskiego środowiska artystycznego. Będzie oryginalnie, różnorodnie, radośnie i… po krakowsku. Zobaczcie jak będzie wyglądał Rynek w tę wyjątkową noc. 

Na scenie, obok znanych i lubianych krakowskich artystów, będzie można usłyszeć także zagranicznych twórców, którzy związali się z Krakowem. Sama scena ustawiona tuż przy krakowskich Sukiennicach od strony Wieży Ratuszowej będzie symbolizować Wieżę Babel, przez skojarzenia Krakowa z jednej strony jako miejsca historii i tradycji, z drugiej – jako miasta tolerancji, gościnności i otwarcia na inne narody.

Zabawa rozpocznie się o 20.30 występem rockowej grupy FoxGang. Po niej, na scenie zaprezentują się muzycy i wokaliści prezentujący różnorodne nurty w muzyce – od folku, przez funky, rock, jazz aż po muzykę elektroniczną. Przypomnijmy, że gospodynią wieczoru sylwestrowego będzie Aldona Jankowska, znana m.in. z programu Szymon Majewski Show oraz serialu Julia.

Na tę wyjątkową noc przygotowano także dodatkowe atrakcje – projekcje multimedialne na Wieży Ratuszowej oraz na scenie podczas koncertu, a także noworoczny pokaz laserowy o północy, wykorzystujący sprzęt multimedialny najnowszej generacji. Nie zabraknie także konkursów dla sylwestrowej publiczności, w których będzie można zdobyć cenne nagrody m.in. sprzęt multimedialny najnowszej generacji. Warunkiem uczestnictwa w konkursach jest zakup biletu (kosztuje: 5 zł, można je kupić w kasie Teatru Groteska oraz za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.groteska.pl). Podczas całej imprezy wylosowani uczestnicy mierzyć się będą z zagadkami i pytaniami dotyczącymi Krakowa.

Sylwester 2012 na Rynku w Krakowie

Sylwester 2012 na Rynku w Krakowie – plan sytuacyjny / fot. materiał prasowy

Szczegółowy program wydarzenia:

godz. 20.30–20.50 – Fox Gang

godz. 20.55–21.15 – Jan Wojdak i Wawele

godz. 21.20–21.35 – Vladimirska

godz. 21.40–22.10 – Grupa Pod Budą

godz. 22.15–22.30 – Teddy Jr

godz. 22.35 –22.55 – Joanna Słowińska i Wojciech Fedkowicz Noise Trio

godz. 23.00 –23.20 – Kulturka

godz. 23.25–23.55 – Maja Sikorowska i Kroke

godz. 23.55–00.00 – wystąpienie i życzenia prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego

godz. 00.00–00.05 – noworoczny pokaz laserowy

godz. 00.30–00.50 – Don’t Ask Smingus

Więcej o imprezie: www.sylwester.krakow.pl

ORGANIZATORZY:

Teatr Groteska w Krakowie jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych teatrów w Polsce. To także organizator jednych z największych w Polsce imprez plenerowych oraz aktywny kreator eventów o charakterze edukacyjnym i kulturalnym. To także twórca i promotor sztuki na najwyższym poziomie. Groteska to teatr dla ludzi z wyobraźnią!

Więcej na: www.groteska.pl

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ