Wednesday, May 22, 2024
Home / Kultura  / Sylwester w Krakowie 2016

Sylwester w Krakowie 2016

Zobacz, czego się po nim spodziewać

Plan Sceny Głównej / fot. materiały prasowe

Trzy sceny, trzy dzielnice, trzy muzyczne klimaty – jeden niezapomniany Sylwester w Krakowie. Nowa formuła powitania Nowego Roku to niezapomniane przeżycia, a różnorodność wykonawców radość z nocy spędzonej wspólnie z innymi mieszkańcami Krakowa

Sylwester w Krakowie 2016/2017 / fot. materiały prasowe

Sylwester w Krakowie 2016/2017 / fot. materiały prasowe

„W tym roku powitanie Nowego Roku w Krakowie będzie przypominało… prywatki. I to aż trzy!” – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Miasta Krakowa i kontynuuje: „Sylwester w Krakowie to w tym roku trzy sceny, które staną w trzech różnych dzielnicach. Dzięki temu wydarzenie będzie jeszcze bliżej mieszkańców. Wysłuchaliśmy też głosów krakowian i w trosce o ich psy, koty i inne zwierzęta, zrezygnowaliśmy z pokazu pirotechnicznego. Jestem pewny, że nowa formuła, oparta o krakowskie prywatki w trzech krakowskich dzielnicach, przypadnie do gustu mieszkańcom.”

Katowice!!! czekamy na Was jutro wieczorem w @krolestwo_kato! ??? #FWRDtour2016 fot. @ishootmusic

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika XX▲N▲XX (@xxanaxx_official)


Scena Główna stanie na Rynku Głównym, na wprost wylotu ulicy Szewskiej, na tle pięknie iluminowanych Sukiennic. Wystąpi na niej formacja znana z elektryzujących koncertów – XXANAXX. Ten duet w swoich kompozycjach stawia na nietypowe mariaże – elektroniczne bity wzbogacone są fragmentami nagrań akustycznych instrumentów, a przede wszystkim ciepłą barwą głosu pięknej wokalistki – Klaudii Szafrańskiej. Na Scenie Głównej wystąpi także doskonale znana publiczności Charlie, której selekcji płyt winylowych często można posłuchać w klubach Krakowa, Warszawy, Berlina i Paryża.

Impreza na Rynku Głównym wystartuje nieco później niż zwykle, bo o godzinie 22.30.
Sylwestrowe atrakcje pojawią się także po raz pierwszy od wielu lat także w Nowej Hucie, gdzie o 21.00 na scenie przy Teatrze Ludowym rozpoczną się przygotowania do przywitania Nowego Roku. Wystąpią DJ, wodzirej i zespół coverowy ViniBand, który zabierze publiczność w podróż przez największe przeboje minionych dekad w nowych aranżacjach.

W namiocie na Rynku Podgórskim Waldemar Domański, Dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, wspólnie z Michałem Wasilewskim, znanym jako dj Vasil, stoczą „bitwę na utwory”, prezentując szeroko pojętą muzykę taneczno-rozrywkową. Przedstawią różnych artystów, rozmaite style muzyczne oraz gatunki, a przede wszystkim znane i lubiane przeboje ostatnich pięćdziesięciu lat.
Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Brak pokazu pirotechnicznego z pewnością docenią właściciele zwierząt domowych, ponieważ tegoroczna impreza organizowana jest w myśl zasady Animal Friendly (przyjazne dla zwierząt). Jednak organizatorzy, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, zapowiadają niespodzianki. Nie zabraknie wspólnego odliczania do północy.

Więcej na sylwester.krakow.pl/

Plan Sceny Głównej / fot. materiały prasowe

Plan Sceny Głównej / fot. materiały prasowe

Scena na Rynku Podgórskim / fot. materiały prasowe

Scena na Rynku Podgórskim / fot. materiały prasowe

Scena przy Teatrze Ludowym w Nowej Hucie / fot. materiały prasowe

Scena przy Teatrze Ludowym w Nowej Hucie / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ