Monday, July 22, 2024
Home / Inne  / SYLVECO – polskie szampony z „dobrym” składem

SYLVECO – polskie szampony z „dobrym” składem

Podstawową i jedną z największych kategorii produktów stanowią preparaty do pielęgnacji włosów. Polska firma SYLVECO, znana ze szczególnie przyjaznych skórze składów kosmetyków, uzupełnia swoje portfolio o szampony.

SYLVECO - polskie szampony z „dobrym” składem

SYLVECO - polskie szampony z „dobrym” składem / fot. materiał prasowy

Współcześni konsumenci stają się coraz bardziej wyedukowani, coraz bardziej wymagający w stosunku do oferowanych dóbr i tym trudniejsze zadanie stoi przed producentami kosmetyków. Podstawową i jedną z największych kategorii produktów stanowią preparaty do pielęgnacji włosów. Polska firma SYLVECO, znana ze szczególnie przyjaznych skórze składów kosmetyków, uzupełnia swoje portfolio o szampony.

SYLVECO - polskie szampony z „dobrym” składem

SYLVECO – polskie szampony z „dobrym” składem / fot. materiał prasowy

Co to znaczy „dobry” skład szamponu?

Podstawową funkcją szamponu jest oczyszczenie skóry głowy i włosów z wszelkich zabrudzeń, sebum, pozostałości po innych kosmetykach pielęgnacyjnych. Każdy preparat myjący do włosów powinien zatem zawierać środki powierzchniowo-czynne, które będą mogły tę bazową funkcję spełnić. Dodatkowo w składzie szamponów znajdują się substancje kondycjonujące, dzięki którym włosy łatwiej się rozczesują, nie elektryzują, są miękkie w dotyku, dobrze się układają, itd.

Większość szamponów, dostępnych na rynku, to produkty dla nieproblemowych konsumentów (nie posiadających wrażliwej skóry głowy). Bardziej wymagający klient, który boryka się z podrażnieniami, zachwianiem naturalnej flory bakteryjnej skóy, czy suchością, oczekuje przede wszystkim delikatnego środka myjącego, a przy tym efektywnej pielęgnacji włosów.

Do najłagodniejszych detergentów należą niejonowe alkilopoliglukozydy (glukozyd laurylowy, glukozdyd kokosowy, glukozyd decylowy), mające w swojej budowie cząsteczki cukru prostego, są przy tym skuteczne i ulegają biodegradacji. Firma SYLVECO, bazując na tych najdelikatniejszych związkach oczyszczających, stworzyła dwie formuły produktów do mycia włosów, ukierunkowane przede wszystkim na pielęgnację wrażliwej skóry głowy.

Temat kondycjonowania z kolei, to dla producentów kosmetyków ogromne pole do wdrażania innowacyjnych pomysłów i kierowania potrzeb klientów na zupełnie nowe tory. W SYLVECO, tradycyjnie, postawiono na prostotę i synergiczne działanie składników aktywnych. W ofercie firmy pojawił się balsam myjący do włosów z betuliną, zawierający komponenty o działaniu natłuszczającym (masło karite i olej jojoba) oraz odbudowujący szampon pszeniczno-owsiany z hydrolizatami protein zbożowych, wykazujących działanie silnie nawilżające.

W obu produktach dodatkowymi składnikami, spełniającymi zadanie kondycjonerów, są: miód (nawilża i zapewnia miękkość), panthenol (nawilża i regeneruje skórę), kwas mlekowy (nawilża), guma guar (ułatwia rozczesywanie) i olejki eteryczne (nadają zapach, pobudzają ukrwienie skóry głowy).

„Dobry” skład, większy komfort mycia

Łatwość aplikacji produktu i jego walory użytkowe stanowią bardzo ważny czynnik, decydujący o zadowoleniu klienta. Szampon powinien się dobrze pienić, skutecznie myć, a na końcu umożliwić „bezstratne” rozczesanie włosów. W przypadku kosmetyków naturalnych bywa, że zapach, konsystencja, czy sposób użytkowania produktu, nieco odstraszają konsumentów od ich kupowania. Jak się okazuje, zachowując „dobry” skład preparatu myjącego, można zadbać również o komfortowy sposób użycia. Nowości od SYLVECO w tej kwestii praktycznie niczym nie odbiegają od konwencjonalnych konkurentów szamponowych.

Balsam myjący do włosów z betuliną

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie słabych, zniszczonych, pozbawionych blasku, z tendencją do wypadania. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Unikalne połączenie oleju jojoba i masła karite z naturalnymi składnikami nawilżającymi zapewnia włosom ochronę przed wysuszeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy regularnym stosowaniu normalizuje stan skóry głowy, a włosom nadaje miękkość, gładkość i lekkość bez efektu puszenia.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 26 zł

Odbudowujący szampon pszeniczno-owsiany

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie osłabionych i wymagających regeneracji. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Hydrolizaty pszenicy i owsa to niskocząsteczkowe źródło protein, wiążą wilgoć, wnikają do korzeni włosów, odbudowując je aż po same końcówki. Dzięki składnikom silnie nawilżającym szampon zapobiega przesuszeniu, łagodzi podrażnienia skóry głowy. Przy regularnym stosowaniu wzmacnia włosy, poprawia ich elastyczność i sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia i rozdwajanie.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 22 zł

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.sylveco.pl

***

SYLVECO jest jednym z nielicznych na polskim rynku producentów, który wykorzystuje do produkcji praktycznie tylko surowce naturalne, nieprzetworzone chemicznie. Receptury naszych kosmetyków są opracowane przede wszystkim z myślą o szczególnej grupie konsumentów, zmagających się z różnymi problemami dermatologicznymi, a także osób posiadających skórę wrażliwą. Skóra podrażniona i skłonna do uczuleń wymaga specjalnej, wyjątkowo delikatnej pielęgnacji. Kosmetyki brzozowe firmy SYLVECO stworzone zostały w oparciu o wyselekcjonowane surowce roślinne tak, aby w naturalny sposób przywracać skórze zdrowy wygląd. Wyróżniającym składnikiem naszych produktów jest ekstrakt z kory brzozy, zawierający betulinę i kwas betulinowy – substancje aktywne o wysokiej skuteczności działania i jednocześnie całkowicie bezpieczne.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Dorota 29 kwietnia, 2019

    Najcenniejszy dla mnie seria kosmetyków do włosów to Pilomax. Nie wiem czy kiedykolwiek się to zmieni.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ