Sunday, July 14, 2024
Home / Inne  / Soki ananasowe – pełnia zdrowia

Soki ananasowe – pełnia zdrowia

Przyszła wiosna. Myślimy o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów kumulowanych podczas zimy. Zaczynamy od oczyszczenia organizmu. Bezkonkurencyjnymi sprzymierzeńcami w diecie odchudzającej i oczyszczającej są owoce i warzywa

Świeży sok ananasowy firmy Marwit

Świeży sok ananasowy firmy Marwit

Przyszła wiosna. Myślimy o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów kumulowanych podczas zimy. Zaczynamy od oczyszczenia organizmu. Bezkonkurencyjnymi sprzymierzeńcami w diecie odchudzającej i oczyszczającej są owoce i warzywa. Dodatkowo dieta owocowa bogata jest w witaminy i mikroelementy, które świetnie działają na skórę i … nasze samopoczucie. Najwięcej walorów odchudzających spośród wszystkich owoców ma ananas

Świeży sok ananasowy firmy Marwit

Świeży sok ananasowy firmy Marwit

 

 

Owoce ananasa błonnik, potas, magnez, wapń, fosfor, sód, żelazo, cynk, miedź, mangan, witaminy : A, B1, B2, B6, PP, C, kwas foliowy oraz enzym bromelainę.

Z wyników badań centrum medycznego Uniwersytetu w Maryland stworzono pełną listę niezwykłych zastosowań ananasa – w tym wspomagania wielu procesów zachodzących w naszym organizmie. Ten wspaniały owoc wspomaga m.in. procesy gojenia i rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i urazach sportowych. Przyspiesza też procesy trawienne. Bromelaina ma zdolność rozpuszczania zakrzepów krwi. Obecnie trwają kliniczne prace badawcze nad przeciwnowotworowym działaniem tego enzymu.

Zdaniem australijskich naukowców białka bromelainy wzmacniają układ immunologiczny i niszczą zmutowane komórki rakowe, co może mieć przełomowe znaczenie dla chorych m. in. na raka piersi, płuc, jelita grubego, jajników i skóry. Co ważne, ananas działa również oczyszczająco na skórę, nadaje jej piękny wygląd, spełnia też ważną rolę w procesie usuwania toksyn z organizmu. Często – pod postacią świeżego, wyciśniętego soku lub świeżego owocu stosowane w różnych dietach. Porcja surowego ananasa zawiera 30 kalorii w 100 gramach.

Na polskim rynku pojawiła się nowość: Świeży sok ananasowy firmy Marwit. Lekki, naturalnie słodki, ale niedosładzany, niepasteryzowany sok to atrakcyjny produkt w kategorii soków świeżych o ciekawych walorach smakowych. Trzymany w lodówce utrzymuje wysoką jakość przez 4 dni. Świeży sok ananasowy jest już dostępny na stałe w ofercie soków Marwit.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ