Tuesday, June 18, 2024
Home / Kuchnia  / Świeże owoce w biurze na co dzień

Świeże owoce w biurze na co dzień

Prowadzenie zdrowego trybu życia stało się niezwykle modne – wszyscy chcielibyśmy być zdrowi, szczupli i wysportowani, wszędzie dookoła promowany jest ruch i zdrowe odżywianie.

 

owoce-w-biurze

 

Aktywność fizyczna nie tylko pomaga zachować sprawność, ale i ustrzec się przed wieloma chorobami, a także otyłością, która współcześnie dotyka coraz więcej osób. Niestety nie każdy ma czas i możliwości, by wystarczająco dużo się ruszać – pracownicy fizyczni zwykle rzadziej mają z tym problem, bo ich mięśnie stale są aktywne i szybko spalają spożywane kalorie, ale wykonując pracę biurową bardzo łatwo stracić sprawność fizyczną i nabawić się zbędnych fałdek. Trzeba zatem szczególnie uważać na swoją dietę.

Dieta pracownika biurowego powinna być niskokaloryczna, charakteryzować się ograniczoną zawartością tłuszczów, a także węglowodanów, natomiast ważne jest, aby dostarczała dużych ilości witamin i soli mineralnych, a ich najlepszym źródłem są warzywa i owoce. Warzywa są dobrym dodatkiem do kanapek czy dań obiadowych, ale raczej wymagają odpowiedniego przygotowania, by dobrze smakowały, natomiast świeże owoce są smaczne same w sobie, są więc doskonała przekąską do pracy. Są przy tym stosunkowo niskokaloryczne, więc nie musimy się obawiać, że przez nie przytyjemy, nawet jeśli większą część dnia spędzamy w pozycji siedzącej. Dodatkowo poprawiają one odporność, której być może nie mamy możliwości podnieść sobie spędzając odpowiednią ilość czasu na świeżym powietrzu.

Warto zabierać ze sobą owoce do biura, ale w niektórych firmach nie jest to konieczne – choć jest to jeszcze rzadko spotykana nowość w naszym kraju, niektórzy pracodawcy zaopatrują swoich pracowników z świeże jabłka, banany, mandarynki czy inne owoce, dzięki czemu ci drudzy mają świadomość, że pracują w firmie, która troszczy się o nich. Pracownicy jedzący codziennie owoce są zdrowi, pełni energii i rzadziej nieobecni w pracy, bo mniej chorują. To wszystko wpływa więc nie tylko na ich zadowolenie, również pracodawca odnosi korzyści – owoce można więc traktować jako sposób motywacji do pracy.

Pomysł jak najbardziej obiecujący, z drugiej jednak strony zapewnienie pracownikom codziennej porcji świeżych owoców może wydawać się nieco problemowe, ktoś przecież będzie musiał się tym zająć. Można wyznaczyć dyżury wśród pracowników, którzy kolejno będą robili zakupy, albo też wyznaczyć jedną osobę , która będzie za to odpowiedzialna. Aby jednak nie odrywać zatrudnionych od ich właściwych obowiązków, najlepszym jednak wyjściem jest skorzystanie z usług specjalnej firmy, która zajmuje się właśnie dostawą owoców do biur na zamówienie. Firmy takie dostarczają różnego rodzaju owoce najwyższej jakości codziennie albo dwa czy trzy razy w tygodniu, wedle życzenia klienta. Wiele z nich oferuje również świeże i naturalne soki owocowe, a także wspaniale prezentujące się kosze owocowe, które mogą być wspaniałym upominkiem na imieniny, na święta czy inne wyjątkowe okazje.

Oceń artykuł
3 komentarze
  • Ewa 21 listopada, 2016

    Świetny pomysł. U mnie w firmie się sprawdza, pracwonicy zadowoleni, częstują się chętnie ale nie nachalnie. Dla firm które szuaja dostawcy owoców do firm na terenie śląska polecam firmę Fruity Day http://www.fruityday.pl

  • Paweł 7 września, 2017

    Ja też to wdrażam w swojej firmie. Owoce do biura dla moich pracowników i dla mnie biorę od http://takeafruit.pl/. Zawsze świeże i nie jest tak drogo, a witaminy zawsze się przydadzą.

  • Tomasz 7 września, 2017

    Też wdrożyłem do swojej firmy ten pomysł. Owoce do biura przywozi mi firma takeafruit bardzo jestem zadowolony. Zawsze świeże i szyba dostawa.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ