Wednesday, April 17, 2024
Home / Kultura  / Film  / Idź do kina! Święto Kina 30 października.

Idź do kina! Święto Kina 30 października.

Święto kina uczcij w kinie

para w kinie

Święto kina uczcij w kinie / fot. Adobe Stock

Relacje międzyludzkie przechodzą kryzys i tego problemu nie zamieciemy pod dywan, choć dywany w domach mamy coraz większe. Nawet jeśli jedno z partnerów wychodzi ze swojej strefy komfortu, aby podjąć szczerą rozmowę na temat relacji w związku, zwykle druga strona ucieka do tematów zastępczych. Podobnie na linii rodzic – dziecko. Często próba nawiązania kontaktu, kończy się złością nastolatka lub zniecierpliwieniem rodzica. Najlepszą receptą na odbudowanie relacji jest spędzenie wspólnego czasu – np. w kinie, w lesie, w kawiarni czy w SPA.

W ubiegłym roku serwis Prezentmarzeń przeprowadził badanie pod hasłem „„Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”. Respodenci byli pytani przede wszystkim o okres jesienny. Wyniki badań wykazały, że na większość osób najlepiej działa czas spędzony z bliskimi. Uwielbiamy też sprawia
sobie małe przyjemności i doświadczać nowych doznań. Polacy w wolnych chwilach uprawiają sport, słuchają muzyki, wypoczywają na świeżym powietrzu, czytają, a także bywają na koncertach, w teatrze czy w kinie.

Zobacz też:
Filmy i seriale z Kate Winslet – w jakich rolach występowała?

Filmy łagodzą obyczaje. 30.10 Święto Kina

Dla tych osób mamy kuszącą wiadomość. W niedzielę 30 października w całej Polsce odbędzie się Święto Kina. Wydarzenie powróciło ku uciesze miłośników filmów po trzech latach przerwy. We wszystkich multiplexach i w wybranych kinach studyjnych bilety na wszystkie filmy będą dostępne w cenie 10 zł. To jedyny w taki dzień w roku, w którym kino i widz są najważniejsi. A że wspólne oglądanie filmu wzmacnia relację w związku i tworzy przestrzeń do rozmowy, warto wybrać się do kina z bliską osobą – z partnerem, przyjaciółką, rodzicem czy dzieckiem.

– Bardzo cieszymy się na powrót Święta Kina. Wierzymy, że akcja będzie dawką pozytywnej emocji tej jesieni. W repertuarze mamy kilkanaście polskich tytułów, co dodatkowo zachęca, aby 30 października wybrać się do kina rodzinnie, z przyjaciółmi albo samemu. Możemy tego dnia postawić na dowolną produkcję spośród bieżących oraz przedpremierowych propozycji kinowych

– zachęca prezes PISF Radosław Śmigulski.

Wybór jest duży – od bajki „Kopciuszek i kamień życia” aż po „Halloween Ends”, dla lubiących się bać (zwłaszcza, że seanse odbędą się dzień przed Halloween). To ostatnia szansa, aby na wielkim ekranie zobaczyć polskie produkcje: „Annę” (o aktorce Annie Przybylskiej) i „Johnnego” (film o ks. Janie Kaczkowskim). Fanom komedii polecamy „Bejbis” Andrzeja Saramonowicza (reżysera „Testosteronu” i scenarzysty „Lejdis”).

Obejrzyj koniecznie:
Seriale z seksem – dziesięć doskonałych pozycji na wieczór

A może do SPA, żeby oczyścić skórę i… atmosferę?

Ze wspomnianego badania wynika, że jesienią co trzeci Polak staje się domatorem – przynajmniej czasowo. Pozostali chętnie korzystają z miejskich rozrywek – odwiedzają restauracje, wyruszają na romantyczne wyjazdy lub do SPA. To świetny pomysł na celebrowanie wspólnego czasu, a tym samym poprawienie relacji, zarówno w związku, jak i na linii mama – córka, siostry czy przyjaciółki. Pod warunkiem, że każda ze stron będzie tak samo chciała tego wyjazdu i wspólnie podejmiecie decyzję o wyborze miejsca.

– Każdego roku w okresie jesienno – zimowym obserwujemy duże zainteresowanie naszą ofertą wśród osób, które chcą nie tylko poprawić swoje samopoczucie, ale przede wszystkim relacje. Dlatego oprócz szerokiej oferty zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych w SPA czy regenerujących i wzmacniających organizm seansów saunowych, proponujemy naszym klientom różne atrakcje sportowe i aktywne spęczanie czasu, dzięki którym mogą zintegrować się z osobą, z którą do nas przyjechały 

–  mówi Dorota Nidzgorska-Mazonik, dyrektor generalna Hotelu Arłamów.

Jesienna aura sprzyja spacerom po lesie. Zaplecze i otoczenie hotelu dają wiele możliwości sprzyjających integracji i rozwijaniu wspólnych pasji – biegi i spacery po okolicznych szlakach i połoninach, rowerowe i górskie wycieczki, jazdy konne, gra w golfa, wspinaczka po ściance czy szaleństwa w parku linowym, a zimą także narty. Po sportowych wyzwaniach można ukoić zmysły w SPA i zrelaksować się strefie saun albo oddać się służącym zdrowiu i dobremu samopoczuciu kąpielom leśnym, do których zachęca bliskości natury i okoliczne lasy.

Zobacz też: 
Jesieniara – kim jest i jak ją rozpoznać?

Coraz więcej ośrodków ma w swojej ofercie propozycje, które pomagają klientom nie tylko ukoić duszę i dopieścić ciało, ale także poprawić zdrowie psychiczne i wspomniane relacje. Bo nie sztuką jest mijać się w hotelowych korytarzach, lecz znaleźć zajęcie, które nas połączy.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / swieto-kina
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ