Tuesday, April 23, 2024
Home / Miasto Podróży  / Święta za granicą – gdzie spędzić Boże Narodzenie?

Święta za granicą – gdzie spędzić Boże Narodzenie?

Bo wolność jest stanem umysłu

Święta za granicą, np. w Alpach

fot. Sebastian Pichler / Unsplash

Tęsknisz za latem i wysokimi temperaturami? A może przeciwnie – marzysz o dobrze przygotowanych, zaśnieżonych stokach i szaleństwie na nartach lub snowboardzie? Niezależnie od tego, która opcja jest Ci bliższa, okres bożonarodzeniowy może być znakomitym momentem do wymarzonego wypoczynku. Gdzie i jak spędzić święta za granicą, by wciąż czuć ich magię, a jednocześnie w pełni się zrelaksować?

 

Święta za granicą – dlaczego warto je wybrać?

Motywacje do wyjazdów okołoświątecznych są różne. Jedni chcą oddać się błogiemu lenistwu i korzystać z ulubionych atrakcji – jak chociażby wspomniane wcześniej szaleństwa na stokach czy opalanie na piaszczystej plaży. Drudzy nie mają sił na przygotowywanie świąt samodzielnie i wolą pojechać do hotelu lub pensjonatu, w którym zostaną ugoszczeni, co pozwoli wypocząć, a jednocześnie nie stracić klimatu związanego z choinką, prezentami czy radością śpiewania kolęd. Jest też grupa, dla której okres Bożego Narodzenia jest jedynym, w jakim mają możliwość wzięcia dłuższego urlopu i wyrwania się do wymarzonych destynacji.

Bez względu na to, do której grupy Ty należysz i co jest Twoim impulsem do wyjazdu, warto pamiętać, że masz pełne prawo obchodzić święta tak, jak tylko chcesz. Może więc święta za granicą? Wybierz taką formę świętowania, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

Białe szaleństwo na stokach

Miłośnicy sportów zimowych zapewne co roku rozważają, kiedy i gdzie najlepiej wybrać się na narty chociaż na kilka dni. Święta za granicą są w ich przypadku znakomitą okazją do realizacji tych planów. Szczególnie, że w sąsiedztwie Polski jest kilka krajów, które są znakomicie przygotowane do goszczenia turystów, którzy w czasie Bożego Narodzenia chcą odpoczywać aktywnie.

W związku z tym warto rozważyć wyjazd m.in. do Austrii ‒ ci, którzy cenią sobie jednocześnie świąteczne tradycje i aktywny wypoczynek, na pewno będą zadowoleni z dokonanego wyboru. Jest co prawda kilka różnic pomiędzy polskimi a austriackimi zwyczajami świątecznymi, ale z pewnością znajdzie się kilka punktów wspólnych. Jednym z nich jest kolędowanie. Co ciekawe, najsłynniejsza kolęda świata – „Cicha noc” – pochodzi właśnie z Austrii. Jeśli jednak najważniejsze są dla Ciebie warunki związane z narciarstwem, austriackie stoki słyną z doskonałego przygotowania.

 

Jednym z popularniejszych austriackich zimowych kurortów jest Bad Hofgastein, położony w dolinie Gastein. Inne ciekawe destynacje dla fanów nart i snowboardu to m.in. Lermoos w samym sercu Tyrolu czy malownicza miejscowość Uttendorf, która znajduje się w regionie lodowca Weißsee. Co ważne, w tego typu miejscach warto robić rezerwacje wcześniej, ponieważ okres Bożego Narodzenia jest jednym z „gorętszych” dla austriackiej turystyki.

 

Brakuje Ci słońca? Wybierz święta za granicą

Brak odpowiedniej ilości słońca powoduje obniżenie zawartości witaminy D w organizmie. Witamina ta wytwarza się w naszych organizmach właśnie dzięki słońcu. Jeśli zimą odczuwasz jej wyraźny brak, święta za granicą będą znakomitym pomysłem nie tylko na spędzenie bożonarodzeniowego urlopu, lecz także na dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy D. Tylko gdzie wybrać się na takie świąteczne wakacje?

 

Możesz postawić na dalekie kraje, np. na Dominikanę, Tajlandię czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Temperatury w grudniu potrafią tam sięgać nawet 30°C. Mankamentem wyjazdu w tego typu miejsca jest ich odległość od Polski. Zazwyczaj to kilka lub nawet kilkanaście godzin lotu. Natomiast urlop w okresie bożonarodzeniowym to najczęściej tylko kilka dni. W takim przypadku, jeśli na sam dojazd i powrót zarezerwujemy co najmniej dwa, może nie starczyć nam czasu na wypoczynek i regenerację. Alternatywą są więc europejskie destynacje – co prawda z nieco niższymi temperaturami, ale wciąż wyższymi niż te panujące w czasie świąt w Polsce. Ciekawe oferty na Boże Narodzenie znaleźć można m.in. w Chorwacji. Wybierając Split, można liczyć na średnie temperatury około 15°C – w sam raz na spacer i spokojne obiady czy kolacje w restauracyjnych ogródkach. Tego typu wybór będzie też znacznie korzystniejszy cenowo niż podróż do wymienionych wyżej Tajlandii czy Dominikany. Oferty na święta w Chorwacji zaczynają się już od nawet około 200 zł za noc.

 

Wciąż nie wiesz, gdzie wybrać się na święta za granicą? Oferty do wspomnianych Chorwacji oraz Austrii, a także inne inspiracje podróżnicze znajdziesz na www.travelist.pl – sprezentuj sobie wymarzone Boże Narodzenie.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ