Wednesday, May 29, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Świeca sojowa – nastrój w zdrowym i ekologicznym tonie

Świeca sojowa – nastrój w zdrowym i ekologicznym tonie

Płomyczek eko

świece sojowe

fot. materiał Partnera

Płomień świec wykorzystywany przy różnych okazjach niewątpliwie ma swój czar i urok. Dziś ze względów ekologicznych i wpływu na ludzkie zdrowie świece sojowe wysokiej jakości wypierają świece, których głównym składnikiem jest parafina

 

Pozytywna moda na ekologię, czyli dbanie o otaczające nas środowisko przy każdej czynności, dotknęła wielu dziedzin życia, przemysłu i ludzkiej działalności. Systematycznie rzeczy, których używanie mogło przyczynić się do degradacji planety czy też wpływało źle na ludzkie zdrowie, były i są wymieniane na ekologiczne. Proces ten ma miejsce również w branży wyrobu świec. Produkcja świec sojowych trwa już od jakiegoś czasu, a one są chętnie wybierane zamiast tradycyjnych świec, których używanie okazało się szkodliwe.

Świece sojowe – sama natura kontra świat tradycyjnych świec parafinowych

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że parafina, czyli składnik tradycyjnych świec, to odpadek po destylacji ropy naftowej. Takie świece podczas ich palenia wydzielają bardzo toksyczne dla ludzkiego organizmu substancje – zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach. Poza tym drastycznie zwiększają zawartość dwutlenku węgla w powietrzu, co jest negatywne, jeśli chodzi o jego ujemny wpływ na środowisko. Z kolei wosk sojowy pali się czystym płomieniem bez tzw. kopcenia – nie są wydzielane szkodliwe i toksyczne opary. Poza tym wosk ze świecy sojowej łatwo jest usunąć i nie zostawia on plam. Co istotne, jako produkt naturalny jest w pełni biodegradowalny.

Świece naturalne – wosk sojowy i nie tylko

Naturalne świece zapachowe wydzielają aromat nie dzięki obecności sztucznych (często toksycznych dla naszego zdrowia i środowiska) zapachów, ale dzięki zastosowaniu naturalnych olejków eterycznych. W związku z tym zapalenie takiej świecy nie tylko stworzy wyjątkowy klimat, odświeży powietrze, ale będzie znakomitym pretekstem do aromaterapii. Czyli terapii przy różnych dolegliwościach za pomocą zapachów wyekstrahowanych z różnych części roślin. Dotyczy to zarówno przypadłością fizycznych, jak i psychicznych. Trzeba bowiem pamiętać, że różne zapachy z różnych roślin to różne właściwości prozdrowotne. Dlatego też wybierając odpowiednie naturalne świece sojowe bogate w olejki eteryczne, w zaciszu domowym możemy sobie urządzić sesje aromaterapii.

 

Naturalne zapachowe świece to także naturalne niebarwione bawełniane knoty i ekologiczny szklany słoik, który po wypaleniu się świecy można jeszcze wykorzystać. Świeca sojowa – opary pochodzące z jej palenia – nie tylko więc nie szkodzi bezpośrednio człowiekowi, ale i planecie. Co istotne, wysokiej jakości świeca sojowa to w pełni ręczny wyrób i żaden z jej składników nie był testowany na zwierzętach.

 

Świece sojowe to nie tylko natura, ale i różnorodność – na przykład co do aromatów. Świeca sojowa (https://woskiknot.pl/) to dobry wstęp do tego, by zapoznać się z innymi produktami wykonanymi ze składników naturalnych, takich jak woski zapachowe do kominka.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ