Saturday, April 13, 2024
Home / PARTNER MK  / Światło i cień w medycynie estetycznej

Światło i cień w medycynie estetycznej

W miarę rozwoju medycyny estetycznej zauważono jednak, że pojawienie się zmarszczek na skórze twarzy niekoniecznie musi wiązać się z dojrzałym wiekiem.

Pojawienie się zmarszczek kojarzone jest z postępującym procesem starzenia. W miarę rozwoju medycyny estetycznej zauważono jednak, że pojawienie się zmarszczek na skórze twarzy niekoniecznie musi wiązać się z dojrzałym wiekiem. Niektóre zmarszczki mogą występować już u młodych osób, inne nie są widoczne w takim samym nasileniu o równolatków. Czy zatem sama obecność zmarszczek powinna być istotą postrzegania danej osoby jako starej?

shutterstock_77751226

fot. shutterstock

Otóż nie. Jeżeli cofniemy się o kilkaset lat i przypatrzymy sztuce tworzenia portretów cieniowych, to zauważymy, iż mimo braku rysunku całej twarzy z łatwością rozpoznajemy czy portret przedstawia osobę młodą, czy starą. Zatem zmarszczki nie mogą stanowić tu kryterium rozpoznawczego. Co zatem? Otóż KSZTAŁT KONTURU twarzy z profilu. Ukrywając w cieniu zmarszczki wydobywamy istotę młodego wyglądu: proporcje i kontur.

Zatem pierwszą zasadą dla lekarza medycyny estetycznej powinno być przywrócenie prawidłowych proporcji i konturu twarzy pacjenta. Bardzo ważne jest czy twarz będzie zamykała się w tzw. trójkącie młodości. Uzyskanie takiego efektu możliwe jest dzięki wykorzystaniu technik wolumetrycznych, przy których stosuje się kwas hialuronowy o dobrych właściwościach wiskoelastycznych i liftingujących. Przy tego rodzaju zabiegach bardzo dobrze sprawdzają się produkty z rodziny Juvéderm® VYCROSS™, w których zastosowano unikalną, opatentowaną kombinację kwasu hialuronowego o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej. Efektem zabiegów wolumetrycznych jest przywrócenie objętości w miejscach gdzie ona zanikła i zliftingowanie linii żuchwy, fałdy nosowo-wargowej oraz marionetki.

Trójkąt młodości i jego utrata z wiekiem

Ważne, aby zabieg medycyny estetycznej miał na celu przywrócenie prawidłowego światłocienia na twarzy, który pozwoli otrzymać bardzo naturalny efekt, bez przerysowania i zatracenia indywidualnych cech twarzy. Wymaga jednak od lekarza znajomości zaawansowanych technik oraz pracy nowoczesnymi, miękkimi i bardzo elastycznymi produktami, takimi jak Juvéderm®.

Piękny i młody wygląd to przywracanie kształtu, proporcji, prawidłowego światłocienia i struktury skóry. Poza tym pracując wg tych zasad cechy indywidualne pacjentki zostają zachowane.

Dr n. med. Sylwia Lipko-Godlewska  specjalista w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, autorka wielu publikacji, wykładowca uniwersytecki, trener krajowy i międzynarodowy.

Garden SPA s.c.
ul. Senatorska 26, Kraków,
tel. /sms 660 483 865
JUVÉDERM® — WYPEŁNIACZE, KTÓRYM MOŻESZ ZAUFAĆ
Juvéderm® to gama posiadających znak CE wyrobów medycznych o różnych specyfikacjach i parametrach technicznych. Zawsze zaleca się odbycie konsultacji z wykwalifikowanym lekarzem, który pomoże wybrać z gamy Juvéderm® produkt właściwy dla indywidualnych potrzeb pacjenta. Przed zabiegiem zapoznaj się z instrukcja używania wyrobu medycznego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceuta.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ