Friday, February 23, 2024
Home / Kultura  / Książka  / Świąteczne książki, z którymi poczujesz gwiazdkowy klimat

Świąteczne książki, z którymi poczujesz gwiazdkowy klimat

Pokarm dla serca i wyobraźni

Książki o świętach

fot. Konstantin Yuganov / Adobe Stock

Literaturę o tematyce bożonarodzeniowej uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. To przede wszystkim książki z dużą dawką humoru i pozytywnych emocji, gdzie dobro zawsze zwycięża zło. Szukasz wciągającego kryminału w sam raz na prezent pod choinkę? A może wolisz współczesny romans, który umili Ci czekanie na Święta? Zobacz, co w tym roku znajdziesz w księgarniach i już teraz poczuj gwiazdkowy klimat!

 

Książka o Świętach pod choinkę? Czemu nie!

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Często w ferworze przygotowań zapominamy o prezentach dla siebie i najbliższych lub kompletnie brakuje nam na nie pomysłu. Wśród pięknie zapakowanych upominków z pewnością powinna się znaleźć książka o Świętach, na przykład z dużą dawką humoru. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych propozycji.

 

Klasyka literatury na Święta

Chyba nikt nie wyobraża sobie Świąt bez „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Kiedy autor ją wydał, powiedział, że wymierza cios, walcząc o „dziecko ubogiego człowieka”. Książka opowiada o Ebenezerze Scrooge’u – skąpcu i egoiście, który nienawidzi Świąt Bożego Narodzenia. Tę pouczającą opowieść z zapartym tchem czytają kolejne pokolenia dzieci i młodzieży. Chętnie sięgają po nią również dorośli. Jest fantastyczną propozycją na prezent gwiazdkowy. Ty też podaruj ją swojemu dziecku. W księgarniach online są dostępne różne jej wydania, w tym przepięknie ilustrowane.

fot. Gpointstudio / Adobe Stock

Książki, które rozgrzewają serce

Miłość pod choinkę? Dlaczego nie! Wbrew pozorom romans i powieść obyczajowa to propozycje nie tylko dla pań, ale dla każdego, kto wierzy w siłę uczucia i przeznaczenie. A że w Boże Narodzenie wszystko zdarzyć się może, cały wszechświat sprzyja dwojgu kochającym się ludziom…

 

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla wielbiciela takiej literatury, koniecznie zwróć uwagę na książki:

 

„Bez ciebie nie ma świąt” Natalii Sońskiej – to historia samotnej matki wychowującej kilkuletniego syna. Gdy bohaterka odnawia znajomość z kolegą z dzieciństwa, odkrywa, że może być jeszcze szczęśliwa z ukochanym mężczyzną u boku. Jednak ojciec ma wobec niej inne plany. Czy magia Świąt zadziała?

„Chcę byś była w moim życiu” Klaudii Muniak – to romans współczesny, który pokazuje życie dziennikarki Zuzy. Bohaterka kiedyś uwielbiała święta Bożego Narodzenia, ale teraz ich nie obchodzi. Dlaczego chce je wykreślić z kalendarza?

„Święta do wynajęcia” – seniorzy ratują Święta. Autorka Karolina Wilczyńska zaprasza do wigilijnego stołu i przypomina, że drogie prezenty i wykwintne jedzenie nie są najważniejsze w tym magicznym czasie, bo liczy się miłość, życzliwość i nadzieja.

 

Więcej ciekawych propozycji nie tylko na Święta znajdziesz tutaj.

Kryminały z Bożym Narodzeniem w tle

Opowiadania i powieści kryminalne z Bożym Narodzeniem w tle to dla fana mocnych wrażeń nie lada gratka. Dlatego wśród świątecznych propozycji również nie mogło ich zabraknąć. Oto one:

 „Morderstwo w Boże Narodzenie” Agathy Christie jest doskonałym pomysłem na prezent gwiazdkowy. Zamordowany zostaje milioner Simon Lee, a jego rodzinę interesuje wyłącznie spadek. Kto jest mordercą? Czy niezawodny detektyw Poirot rozwikła tę zagadkę?

„Zabójcze święta” to kryminał, horror i sensacja w najlepszym wydaniu. Dziesięciu polskich pisarzy opowiada świąteczne historie z dreszczykiem. Gdy wszyscy siadają do stołu i dzielą się opłatkiem, gdzieś w oddali słychać krzyk… Kryminalne opowieści pomieszane zostały ze szczyptą humoru i świątecznym nastrojem.

fot. Konstantin Yuganov / Adobe Stock

Co czytać z dziećmi w Święta?

Dzieci kochają Świętego Mikołaja i opowieści o nim. Piszą do niego listy, zastanawiają się, jak jest na kole podbiegunowym i jak pracują elfy. Dlatego doskonałą propozycją na prezent dla najmłodszych jest książka Tamary Michałowskiej „Opowieści o Świętym Mikołaju”.

 

Do wspólnego czytania z rodzicami idealną propozycją jest też wzruszająca opowieść o staruszku Pettsonie, który złamał nogę i nie może przygotować Świąt. Dla jego kota Findusa to wielkie zmartwienie. Jednak życzliwi sąsiedzi przychodzą z pomocą – znoszą mnóstwo jedzenia, w domu robi się gwarno i wesoło. Święta Bożego Narodzenia zostają uratowane. Książka „Goście na Boże Narodzenie” Svena Nordqvista jest pełna humoru. To świetna propozycja na prezent dla dzieci w każdym wieku.

Podaruj sobie i bliskim wyjątkowe chwile z książką!

Już teraz poczuj zapach choinki i magię Świąt Bożego Narodzenia. Do wspólnego czytania zaproś również dzieci. Zaproponuj im opowieści pełne humoru i rodzinnego ciepła. Kupisz je online w Księgarni Hada, która przygotowała tanie książki o Świętach dla całej rodziny!

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ