Sunday, July 21, 2024
Home / Kultura  / Wernisaż dwóch wystaw „Świat widziany akwarelą” i „Teatr lalek”

Wernisaż dwóch wystaw „Świat widziany akwarelą” i „Teatr lalek”

Inspirację do zorganizowania wystawy akwarelistów stanowi 21. Sympozjum Akwarelowe

Wernisaż dwóch wystaw „Świat widziany akwarelą” i „Teatr lalek” już w listopadzie / fot. Sylvie Tittel / Unsplash

Niebieski Art&Spa serdecznie zaprasza na artystyczny weekend w Krakowie. 23-25 listopada zaprezentujemy dwie wystawy – „Teatr lalek” Dariusza Twardocha i „Świat widziany akwarelą” – w której udział biorą założyciele i członkowie Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Znakomici akwareliści to Paulina Kopestyńska, Ryszard Rogala, Krzysztof Ludwin, Andrzej Gosik i Adam Papke

 

–Przygotowaliśmy fantastyczną niespodziankę na wernisaż – loterię w której do wylosowania będzie własny portret, malowany na żywo przez Paulinę Kopestyńską w trakcie samego wydarzenia. Osoby, którym szczęście nie dopisze podczas losowania, mogą zamówić namalowanie swojego portretu w pozostałych dniach wystawy.

Inspirację do zorganizowania wystawy akwarelistów stanowi 21 Sympozjum Akwarelowe, które miało miejsce we wrześniu br. w Pałacu Sztuki w Krakowie. W trakcie zjazdu odbyły się m.in. warsztaty i wykłady a podczas wernisażu zaprezentowano blisko 300 akwareli artystów z całej Europy, gdzie jeden obraz prezentował jeden artysta. Z kolei podczas wystawy „Świat widziany akwarelą” będzie można podziwiać więcej akwareli namalowanych przez artystów należących do Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich – zdradzają organizatorzy.

–Miło nam, że tak fantastyczni artyści posługujący się wymagającą akwarelą, przyjęli zaproszenie do udziału w wystawie – mówi Agnieszka Ostrowska-Domalążek z galerii Polish Art&Design i dodaje:

Cieszę się, że już czwarty rok z rzędu w Hotelu Niebieskim zaprezentujemy również malarstwo pastelowe Dariusza Twardocha.

wernisaże w krakowskim hotelu niebieski

Wernisaż dwóch wystaw już 25 listopada w hotelu Niebieski Art&SPA

Drugie wydarzenie stanowić będzie wystawa malarstwa pastelowego Dariusza Twardocha „Teatr lalek”. Dariusz Twardoch swoimi pastelami opowiada historie refleksyjne, melancholijne, zabawne a czasem i tragikomiczne. Tworzy poruszający świata Ludzieńków – lalek, pacynek, pajacy, którzy pochodzą z wiersza Bolesława Leśmiana. Prezentowane obrazy jak zawsze będą zawierać krótką poezję Artysty.

Organizatorem wystaw są galerie Polish Art&Design i Galeria Twardocha a gościć nas będzie jak zawsze w Krakowie fantastyczny hotel Niebieski Art&Spa***** przy ul. Flisackiej 3 nad samą Wisłą.

CO: Wernisaż dwóch wystaw „Świat widziany akwarelą” i „Teatr lalek”
GDZIE: Hotel Niebieski Art&Spa***** ul. Flisacka 3, Kraków
KIEDY:  23-25 listopada 2018
Więcej na FB
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ