Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Suszarka do salonu fryzjerskiego

Suszarka do salonu fryzjerskiego

Żaden salon fryzjerski nie jest w stanie obejść się bez profesjonalnej suszarki do włosów. Jest to jeden z podstawowych sprzętów w tego typu zakładach. Co istotne suszarka nie służy jedynie do suszenia włosów. Można ją

Sprzęt do włosów

Profesjonalny suszarka/ fot. beabeleza.pl

Żaden salon fryzjerski nie jest w stanie obejść się bez profesjonalnej suszarki do włosów. Jest to jeden z podstawowych sprzętów w tego typu zakładach. Co istotne suszarka nie służy jedynie do suszenia włosów. Można ją wykorzystać do ułożenia fantazyjnej fryzury. Musicie jednak pamiętać, że kryteria wyboru suszarki do salonu mogą zasadniczo różnić się od czynników, jakie bierzecie pod uwagę, kupując sprzęt do użytku domowego

 

 

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo włosów?

Profesjonalna suszarka musi być nie tylko efektywna i wydajna, ale przede wszystkim bezpieczna. Kupując sprzęt w markecie, musicie zdawać sobie sprawę, że nie nadaje się on do intensywnej eksploatacji. Intensywność używania suszarki w domu i w salonie fryzjerskim różni się w sposób zasadniczy. Ponadto tanie produkty są wyposażone jedynie w gorący nawiew. Co to oznacza w praktyce? Zapewne doskonale wiecie. Regularne suszenie gorącym nawiewem jest niebezpieczne dla włosów.

Co daje funkcja jonizacji?

Kupując profesjonalną suszarkę, warto wybrać model, który jest wyposażony w funkcję jonizacji. Dlaczego? Funkcja jonizacji sprawia, że w trakcie suszenia włosy są dużo łatwiejsze w układaniu. Poza tym nie puszą się i nie elektryzują. Wszystko dlatego, że suszarka z jonizacją emituje jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie znajdujące się na powierzchni włosów. To właśnie jony dodatnie powodują problemy podczas układania włosów.

Dlaczego warto wybrać suszarkę z funkcją zimnego nawiewu?

Jak wspomnieliśmy na początku, gorące powietrze ma w dłuższej perspektywie negatywny wpływ na stan włosów. Dlatego kupując suszarkę, powinniście wybrać model z zimnym nawiewem. Suszenie włosów za każdym razem powinno kończyć się właśnie użyciem zimnego powietrza. Dlaczego? Ponieważ zimne powietrze zamyka łuski włosów, które otwierają się w trakcie mycia i suszenia. Zamknięcie łuski powoduje, że włosy stają się bardziej błyszczące i zachowują zdrowy wygląd.

Dlaczego tak ważna jest cicha praca suszarki?

Wizyta w salonie fryzjerskim to w dużej mierze czas relaksu. Podczas strzyżenia i układania fryzury warto zadbać o komfort Klienta. Cicha praca suszarki pomoże w osiągnięciu tego efektu. Głośna praca silnika suszarki może przeszkadzać nie tylko Klientowi, ale także pracownikowi salonu. Konieczność słuchania głośnego buczenia przez kilka godzin dziennie potrafi być bardzo męcząca. Podobnie jak obsługa suszarki, która jest ciężka i nieporęczna. Lekki, dobrze wyprofilowany i cichy sprzęt to „must have” w każdym salonie fryzjerskim.

Jakie dodatkowe funkcje powinna posiadać suszarka?

Profesjonalne suszarki mają szereg dodatkowych i bardzo przydatnych funkcji. Wśród nich warto wymienić chociażby dyfuzor i koncentrator. Dyfuzor ułatwia podkreślenie skrętu loków. Koncentrator pozwala na intensyfikację strumienia powietrza w danym obszarze. Przydatnym elementem są także ceramiczne nakładki na suszarkę, które umożliwiają wyprostowanie włosów.

Kupując suszarkę do salonu fryzjerskiego, musicie być przede wszystkim czujni. Tani sprzęt bardzo często oferuje szereg przydatnych funkcji. Po rozpakowaniu okazuje się jednak, że funkcje te są tylko ładnie wyglądającym sloganem na opakowaniu i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Dlatego kupując suszarkę, powinniście zajrzeć na stronę beabeleza.pl, na której znajdziecie szeroki wybór profesjonalnego sprzętu i akcesoriów fryzjerskich. Oprócz suszarek, lokówek i prostownic będziecie mogli kupić szampony, odżywki, maski i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów.

 

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ