Saturday, March 2, 2024
Home / PARTNER MK  / Najzdrowsze suplementy dla Twojego dziecka

Najzdrowsze suplementy dla Twojego dziecka

Zadbaj o zdrowie swojego malucha z Vibovitem

dzieci dieta zbilansowana vibovit

Zbilansowana dieta to klucz do sukcesu, a odpowiednio dobrane suplementy stanowią jej doskonałe uzupełnienie / fot. materiały prasowe

Nasze pociechy cierpią na niedobry witamin. Dlatego częściej chorują. Bywają przemęczone i źle radzą sobie ze stresem. Miewają problemy z koncentracją. Często są nadmiernie pobudzone. Możesz zmienić tę sytuację dbając o zbilansowaną dietę i podając swojej pociesze zdrowe suplementy diety

dzieci dieta zbilansowana vibovit

Zbilansowana dieta to klucz do sukcesu, a odpowiednio dobrane suplementy stanowią jej doskonałe uzupełnienie / fot. materiały prasowe

Skąd się biorą niedobory witamin u dzieci?

Główną przyczyną niedoboru witamin i innych ważnych składników u naszych pociech jest niewłaściwa dieta. Awitaminoza pojawia się również u dzieci, których matki miały problemy zdrowotne. Do niedoborów tych składników dochodzi także, gdy dziecko:

-nie ma apetytu,
-jest na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej,
-znajduje się w okresie wzmożonego wysiłku umysłowego i fizycznego,
-przeszło infekcję,
-znajduje się w okresie intensywnego wzrostu.

Jak wybrać dobry suplement dla dziecka?

Kolorowe reklamy zachęcają do nabywania różnego rodzaju żelek witaminowych dla dzieci. Kuszą przy tym ich wymyślnym kształtem, ciekawym smakiem, a niekiedy interesującymi gratisami. Chcąc jednak podarować dziecku coś więcej niż samą radość, warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania. Wybierając suplementy dla dziecka w postaci witaminizowanych galaretek dobrze jest sprawdzić przed zakupem:

– czy preparat posiada ważne atesty bezpieczeństwa,
– jaki jest jego skład,
– jakiej grupie wiekowej jest dedykowany.

Nie bez znaczenia powinien być też dla rodziców okres obecności producenta na rynku. Niewątpliwym liderem w dziedzinie preparatów witaminowych dla dzieci, jest firma Vibovit, która może poszczycić się już ponad 40-letnią obecnością na rynku. Marka, jako pierwsza w Polsce wypuściła multiwitaminowy suplement dla dzieci w saszetkach, który niemal natychmiast podbił serca milionów rodziców w całej Polsce. Szybko znalazł też uznanie na rynkach wschodnich. Saszetki Vibovit z charakterystycznym żółtym proszkiem o lekko cytrynowym smaku znajdowały się praktycznie w każdym domu. Dzisiaj Vibovit znacznie rozszerzył ofertę swoich suplementów dla dzieci. Do wyboru mamy:

– tran norweski,
– żelki witaminowe,
– saszetki z proszkiem do rozpuszczenia.

W czym tkwi sukces polskiej marki? Vibovit niezmiennie od ponad 40 lat inwestuje w zdrowie naszych pociech. Każdy z wypuszczanych na rynek produktów to kompletny zestaw witamin starannie dobranych do potrzeb dzieci na różnych etapach ich rozwoju. Oferowane preparaty przybierają też coraz bardziej atrakcyjne dla dzieci formy, jak chociażby żelki z witaminami o owocowych smakach, żywych kolorach i ciekawych kształtach. Galaretki nie posiadają w swoim składzie konserwantów ani laktozy. Użyte do ich produkcji barwniki są wyłącznie pochodzenia naturalnego. Aby uzyskać słodki smak, producent sięgnął po fruktozę. Warto też podkreślić, że znajdujące się w cukierkach witaminy oraz mikroelement to składniki bez dodatków sacharozy, gumy akacjowej, skrobi kukurydzianej oraz wielu innych substancji, które niepotrzebnie obciążają układ pokarmowy dziecka. Poza tym, owocowe żelki witaminowe to zestaw aż 11-stu starannie wyselekcjonowanych witamin i innych składników mineralnych, które:

– regulują pracę układu immunologicznego,
– wspierają proces rozwoju umysłowego,
– przyczyniają się do prawidłowych funkcji układu nerwowego.

Ponadto stoją na straży zdrowych i mocnych kości oraz zębów dziecięcych.

Szukając idealnych suplementów diety dla naszych pociech, należy dokładnie zapoznać się z ich składem oraz kierować się wskazaniem dla określonej grupy wiekowej. Warto mieć też na uwadze atrakcyjność produktu z perspektywy samego dziecka.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ