Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Suplementowanie kolagenu – dlaczego warto?

Suplementowanie kolagenu – dlaczego warto?

Dla skóry, stawów, włosów ‒ i nie tylko.

Kolagen

fot. Pexels

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety. Niektóre mają korzystnie wpływać na włosy, inne na cerę, kolejne na skórę, a jeszcze inne mają wspierać pracę i poprawiać kondycję naszych stawów. Jak się okazuje, nie trzeba przyjmować różnych specyfików, które poprawią nasz wygląd i zdrowie. Wystarczy jeden, podstawowy – kolagen

 

Suplementy diety warto przyjmować z rozwagą. Każdy z nich zawiera w swoim składzie różne substancje wspomagające działanie. Dobrze jest skonsultować ich zażywanie z lekarzem lub farmaceutą. Wówczas będziemy mieć pewność, że przyjmowany środek i np. leki, które zażywamy na co dzień nie będą się wykluczać lub źle na siebie działać.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest podstawowym białkiem budulcowym w naszym organizmie. Co więcej nasze ciało samodzielnie je produkuje. Pełni rolę strukturalną we wszystkich komórkach i tkankach, wzmacniając je, nawilżając, uelastyczniając, wygładzając i ujędrniając. Dzięki niemu chrząstki są elastyczne, a w stawach znajduje się maź stawowa. Odpowiada na wygląd naszej skóry, włosów, paznokci. Znajdziemy go w kościach, skórze, oczach, narządach wewnętrznych.
Po 25. roku życia produkcja kolagenu w naszych organizmach drastycznie spada. Rozpoczyna się wówczas proces starzenia. Zauważamy pierwsze oznaki jak np. zwiotczenie skóry czy drobne zmarszczki. Cera może tracić wodę i zamienić się np. z normalnej w sucha.

Co zyskujesz, przyjmując suplementy kolagenowe?

Sięgając po kolagen w saszetkach, zyskujesz produkt bez niepotrzebnych ulepszaczy. Nie znajdziesz w nim stabilizatorów, ani utwardzaczy. Producenci za to wzbogacają go o m.in. biotynę, cynk, kwas hialuronowy, witaminy C oraz E, MSM czy glukozaminę. Dzięki temu kolagen może pokazać pełnie swoich możliwości. Decydując się na wersję w proszku, będziesz rozrabiać go w wodzie lub innym, ulubionym napoju. W tej formie będzie najlepiej przyswajalny przez Twój organizm. Należy pamiętać o regularnym zażywaniu suplementu, bo tylko wtedy można otrzymać upragnione rezultaty. Kolagen w saszetkach https://kolagen.pro/produkt/kolagen-pro-200g/ jest niewielkich rozmiarów, a do tego jest lekki. Możesz zabrać go ze sobą w podróż lub na wakacyjny wyjazd. Nie będziesz musiał/a przerywać kuracji. W razie potrzeby zawsze będzie pod ręką.

 

Regularne spożywanie kolagenu przyniesie wiele korzyści zdrowotnych. Jeśli doskwiera Ci ból stawów, szczególnie podczas aktywności fizycznej, preparat ten może sprawić, że dolegliwości znikną. Kolagen wówczas zadba o kondycję chrząstek i odpowiednią ilość mazi stawowej. Twoja skóra stanie się bardziej nawilżona i sprężysta. Poprawi się też stan Twoich włosów. Zyskają blask i siłę. Podobnie paznokcie. Przyjmowanie kolagenu może także opóźnić postępowanie procesów starzenia, a więc np. pojawianie się zmarszczek. Pamiętaj, aby wybierać wyłącznie produkty certyfikowane, które charakteryzują się najwyższą jakością.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ