Sunday, May 26, 2024
Home / Kultura  / Superferie zimowe z supernianią

Superferie zimowe z supernianią

Jak sprawić, aby wyjazd rodziców z dziećmi był owocny i dał satysfakcję całej rodzinie?

fot. materiał prasowy

Jak sprawić, aby wyjazd rodziców z dziećmi był owocny i dał satysfakcję całej rodzinie? Zapytaliśmy o to Dorotę Zawadzką – Supernianię – która swoimi poradami, pomogła wielu rodzinom w całej Polsce.

Dorota Zawadzka / fot. materiał prasowy

Dorota Zawadzka / fot. materiał prasowy

Do wyjazdu warto dobrze się przygotować.I mówię tu zarówno o wyposażeniu się w „pomoce naukowe czy rozrywkowe” niezbędne wszystkim członkom rodziny, jak i o nastawieniu psychicznym. Pakujemy więc nieprzeczytane wcześniej książki. Szykujemy się mentalnie na „nicnierobienie”, na zwolnienie obrotów, na uśmiech i luz. Może to wydawać się dziwaczne, ale wielu ludzi kompletnie nie potrafi wypoczywać. Dłuższe spanie, rodzinne spacery, głośne czytanie, codzienna bliskość. Okazuje się, że tego także musimy się uczyć.

Dlaczego wspólne wyjazdy to dobry moment do zacieśnienia więzi rodzinnych?
Na co dzień nie zawsze mamy czas by zwrócić uwagę na swoje wzajemne potrzeby, ciągle gdzieś biegniemy i ciągle brakuje czasu. Na urlopie czas jest. Wydaje się, że jest go aż nadto. Trzeba go więc dobrze wykorzystać, choćby po to by się poznać. Na nowo lub po raz pierwszy. Wspólny wyjazd to może być dobra zmiana dla wszystkich. Poświęcony sobie czas i uwaga. Wszak na urlopie nic nie musimy. Poza relaksem i wypoczynkiem.
Coraz popularniejsze są wyjazdy do miejsc, które oferują kompleksową ofertę dla dzieci i rodzin. Na co zwrócić uwagę wybierając takie miejsce?

Rzeczywiście oferty hotelowych wypoczynków to skarbnica pomysłów i atrakcji.
Najczęściej świetnie przygotowane,organizowane i prowadzone przez kompetentną kadrę mogą być pomocą w atrakcyjnym spędzaniu czasu. Warto zwrócić uwagę na to czy są zajęcia i dla małych i dla większych dzieci. Czy to tylko opieka, czy także aktywne animacje (warsztaty, zajęcia edukacyjne, muzyczne). Sprawdziłabym czy są na przykład zajęcia wspólne dla rodzin, angażujące wszystkich w zabawę z dzieckiem. Obejrzałabym przed wyjazdem jak wygląda oferta klubiku dziecięcego, jakie są zabawki, książki, planszówki.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

W ciągu roku prowadzi Pani cykl spotkań z rodzicami, na których każda Mama i Tata może zapytać o najbardziej nurtujące ich rzeczy związane z wychowaniem dzieci. Gdzie w najbliższym czasie będzie można Panią spotkać?
W tracie ferii zimowych czyli między 15 stycznia a 18 lutego będę prowadziła zajęcia i warsztaty w trzech fantastycznych lokalizacjach. Są to Hotele Nadmorskie, a więc Senator w Dźwirzynie, Lidia w Darłowie, Unitral w Mielnie. Mam nadzieję, że przygotowana oferta zaspokoi potrzeby zarówno dzieci jaki rodziców. Hotele Nadmorskie mają wysoko wykwalifikowaną kadrę#z która będę miała przyjemność współpracować i wiemy, że zrobimy wszystko, by zarówno dzieci jak i rodzice mogli dobrze się bawić, odpocząć ale i dowiedzieć i nauczyć się czegoś nowego.

Specjalny SUPER-pakiet dostępny w każdym z trzech Nadmorskich Hoteli:

Hotel Senator w Dźwirzynie,
Hotel Unitral w Mielnie,
Hotel Lidia w Darłówku.

5 porad na udany wspólny wyjazd:

1. Dobrze wybierz ofertę.
2. Wyluzuj i uśmiechaj się dużo.
3. Schowaj służbowy telefon a wyjmij kredki i książki.
4. Rozmawiaj z rodziną i słuchaj uważnie innych.
5. Leniuchujcie razem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ