Saturday, July 13, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Sukces akcji #FreeBritney. Ojciec Britney Spears, Jamie Spears zrzeka się funkcji kuratora jej majątku

Sukces akcji #FreeBritney. Ojciec Britney Spears, Jamie Spears zrzeka się funkcji kuratora jej majątku

Czy to finał akcji #FreeBritney?

Zdjęcie Britney Spears kadr z dokumentu Kto wrobił Britney Spears

KTO WROBIŁ BRITNEY SPEARS © 2021 The New York Times All Rights Reserved

#FreeBritney udowadnia, że presja społeczna ma sens. Po 13 latach kurateli, ojciec księżniczki popu postanowił ustąpić. Czy to znaczy, że Britney Spears odzyska wolność w decydowaniu o sobie?

 

#FreeBritney dobiegnie końca?

– Cieszymy się, że pan Spears i jego prawnik pogodzili się z koniecznością odsunięcia go – powiedział cytowany przez agencję Reutera adwokat 39-letniej artystki, Mathew Rosengart, dodając, że:

jesteśmy zadowoleni, ale niekoniecznie zaskoczeni, że pan Spears w końcu uznał, że musi zostać usunięty z funkcji kuratora. Nadal jesteśmy rozczarowani ich haniebnymi atakami na panią Spears

W 2008 roku sąd ubezwłasnowolnił Britney Spears, a na kuratora wyznaczył jej ojca. Z jego ówczesnym adwokatem Andrew Walletem uzyskał kontrolę nad wszystkimi aspektami życia Britney, w tym nad szacowanym na 60 mln dolarów majątkiem. Nie jest tajemnicą, że piosenkarka zmagała się się wtedy z chorobą psychiczną i uzależnieniami.

protest przeciwko przetrzymywaniu Britney Spears pod kuratelą ojca

KTO WROBIŁ BRITNEY SPEARS © 2021 The New York Times All Rights Reserved

13 lat publicznej walki

Britney Spears niedawno w trakcie zeznań mówiła, że nie chce opieki ojca. Planowała wnieść wobec niego akt oskarżenia za nadużycia, co pozwoliłoby jej kontrolować własne finanse. Piosenkarka skarżyła się, że podawane są jej leki bez jej zgody i została zmuszona do założenia wkładki antykoncepcyjnej, mimo że chciała mieć więcej dzieci.
Adwokatka Jamiego, Vivian Thoreen temu zaprzeczała:

– Britney Spears nie tylko cierpiała psychicznie i emocjonalnie, była obiektem manipulacji, znajdowała się w trudnej sytuacji finansowej. Pan Spears przyszedł na ratunek swojej córce, aby chronić.

Reuters cytuje jej pisemną odpowiedź, w której argumentowała, że nie ma żadnych podstaw prawnych dla pozbawienia Spearsa powierzonych mu zadań. Za dyskusyjną uznała przy tym tezę, że zmiana kuratora leży w najlepszym interesie piosenkarki.

– Chociaż pan Spears jest nieustannym celem nieuzasadnionych ataków, nie uważa on, aby publiczna bitwa z córką o jego dalszą służbę jako jej kuratora pozostawała w najlepiej pojętym interesie córki

– twierdzi Thoreen. Z tej racji zastanawia się nad rezygnacją.

Publiczna walka gwiazdy z jej ojcem została przedstawiona w głośnym dokumencie „Kto wrobił Britney Spears?

 

Dowiedz się więcej: „Kto wrobił Britney Spears?” – polska premiera głośnego dokumentu. Gdzie oglądać?

Dziennikarka, która nie boi się stawiania prostych pytań, w nadziei na usłyszenie nieoczywistych odpowiedzi. Prowadzi portal i media społecznościowe MK, koordynuje spotkania Klubu Miasta Kobiet, odpowiada za patronaty medialne, prowadzi kursy webwritingu. Propagatorka tworzenia i stosowania żeńskich derywatów zawodów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ