Thursday, May 30, 2024
Home / PARTNER MK  / Sucha skóra w okolicy nosa i policzków

Sucha skóra w okolicy nosa i policzków

Na przedwiośniu problem się nasili

Sucha skóra

fot. Freepik

Okres jesienno-zimowy jest problematyczny i uciążliwy dla włosów i skóry, zwłaszcza jeśli jest ona wrażliwa i łatwo ją podrażnić. Nie tylko trudne warunki atmosferyczne mogą wpływać negatywnie na kondycję skóry na twarzy ale również okres choroby, w którym często wycierany jest nos. Sucha skóra w okolicy nosa i policzków nie tylko boli, ale także wygląda nieestetycznie. Coś, co zadziała szybko i da ukojenie suchej skórze, to specjalnie do tego przeznaczone kosmetyki nawilżające bądź nawilżające wzbogacone o środki, mające za zadanie złuszczyć stary naskórek

Przyczyny występowania suchej skóry w okolicy nosa i policzków

Jak już zostało wcześniej wspomniane, na stan skóry mają wpływ warunki atmosferyczne oraz stany chorobowe takie jak przeziębienie i nieżyt nosa, gdzie cały dzień skóra pocierana jest chusteczkami, jednak nie są to jedyne przyczyny problemu. U dużej części osób odwodnienie, uboga w mikro i makroskładniki, przesuszenie spowodowane np.: przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, bądź stosowanie zbyt agresywnych kosmetyków niedostosowanych do typu skóry objawia się właśnie w taki sposób. Jeśli istnieje podejrzenie, że występowanie problemu może być spowodowane którymś z powyższych czynników należy od razu zadbać o stan skóry. W przeciwnym wypadku dobrze jest zasięgnąć rady lekarza specjalisty, który opracuje indywidualny plan leczenia tej przypadłości.

Jak poradzić sobie z problemem suchej skóry?

Na rynku istnieje ogrom preparatów, dzięki którym w krótkim czasie da się zażegnać dany problem. Wybór kosmetyku zależy od przyczyny występowania dolegliwości.
Kroki, które każdy może podjąć od ręki w celu polepszenia stanu skóry :

 

• zaprzestanie mycia skóry mydłem. Może to spowodować pogorszenie się stanu skóry,
• ograniczenie ilości makijażu na czas leczenia skóry,
• dokładne spłukanie szamponu, który może pozostawać na twarzy,
• na czas kuracji warto ograniczyć lub wyeliminować wizyty na basenie i saunie,
• tonizowanie twarzy po myciu specjalnym środkiem,
• nakładanie kremu nawilżającego nawet kilka razy dziennie,
• kompresy z naparu z rumianku,
• wystrzeganie się dotykania i pocierania twarzy w ciągu dnia
• zwiększenie ilości wypijanej wody w ciągu dnia ( najlepiej ok 2 litrów, jednak jest do zależne od wielu czynników np. aktywności fizycznej)
• eliminacja kosmetyków zawierających kwasy i alkohol ( może dodatkowo podrażnić i wysuszyć suchą skórę, powodując ból oraz pękanie)
• zwiększenie ilości spożywanych tłuszczy roślinnych
• zadbanie o nawilżenie powietrza w pomieszczeniach

 

Pozytywne efekty powyższych rad powinny być widoczne już w kilka dni od czasu wprowadzenia ich w życie.

Jakie kremy dla suchej skóry?

Są sytuacje gdzie konieczne jest zastosowanie specjalnych środków. Kremy do suchej skóry dostępne w aptekach są pewnym wyborem, który na pewno przyniesie spodziewane efekty. Podejmowanie decyzji o tym jaki krem wybrać powinno odbyć się na podstawie zdefiniowania problemu, określenia potrzeb skóry (oraz jej typu), a także czynników takich jak wiek czy styl życia. Przy wyborze kremu na suchą skórę należy także kierować się zawartością składników takich jak różnego rodzaju oleje, ekstrakty, masła czy kwasy.
Dzięki temu skóra szybko odzyska dawny blask, problem odejdzie w niepamięć, a wyżej wymienione rady staną się rutyną w dbaniu o okolice nosa i policzków.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ