Friday, June 21, 2024
Home / Felietony  / Monika Jurczyk Osa  / Stylowa jesień (życia)

Stylowa jesień (życia)

Dziewczyny ponadsześćdziesięcioletnie, nie mówcie o sobie, że jesteście stare, bo ktoś gotów w to uwierzyć!

osa osobista stylistka

Jesień życia i trendy na jesień - jak je pogodzić radzi Monika Jurczyk "OSA", osobista stylistka

osa osobista stylistka

Jesień życia i trendy na jesień - jak je pogodzić radzi Monika Jurczyk "OSA", osobista stylistka

„Czy zajmuje się pani również starymi kobietami?” – zapytała mnie ostatnio 60-latka. Nie wiedziałam, jak odpowiedzieć na tak zadane pytanie! Dziewczyny ponadsześćdziesięcioletnie, proszę, nie mówcie o sobie, że jesteście stare, bo ktoś gotów w to uwierzyć!

Marzę o tym, żeby polskie kawiarnie, podobnie jak te francuskie, zapełniły się doskonale ubranymi starszymi kobietami (ach, to dyskretne logo Chanel), które przy kawce lub kieliszeczku koniaku będą rozprawiać o przeróżnych sprawach, taktownie omijając tematy chorób. Marzę, żebyśmy my, drogie trzydziestolatki, też mogły kiedyś korzystać z wolnego czasu na emeryturze, rozkoszować się drogimi perfumami i luksusowymi ubraniami. Jednak problem przełamywania stylowych barier istnieje już teraz. Za często słyszmy, że w pewnym wieku nie wypada nosić dżinsów, zakładać mini, chodzić na obcasach czy po prostu podkreślać swojej figury. Poza tym podczas zakupów dojrzalsze panie mają również obiekcje finansowe. „Po co wydawać na siebie, skoro można sprezentować wnuczce nową spódniczkę?” „A po co mi taka sukienka, gdzie ja w niej pójdę?” A przecież każdy dzień jest okazją, żeby dobrze wyglądać. Dopasowany żakiecik, odmładzający T-shirt, czerwone paznokcie, doskonała fryzura sprawdzą się w każdej sytuacji – na spacerze, spotkaniu z przyjaciółką czy po prostu w domu. Kochane, musicie pamiętać, że jesteście tego warte. I że życie naprawdę jest zbyt krótkie, żeby nosić kiepskie ubrania. A wy zasłużyłyście na to, żeby błyszczeć, prawda? I nareszcie macie na to czas.
Jesienne zakupy to idealna okazja, żeby przełamać stereotyp „babki Polki”. Skusić się na modną torebkę i baletki, wybrać spodnie zamiast workowatych spódnic, stary znoszony prochowiec zamienić na klasyczny, doskonale skrojony trencz. Stylowa jesień, pełna nowych fasonów i kolorów, jest inspirująca i piękna. Jesień życia także może taka być. Zacznijmy od ubrań.

Monika Jurczyk (OSA)

Pierwsza w Polsce personal shopperka. Opracowała autorski system SYLWETKA OSY, doskonale opisujący dziewięć typów sylwetek Polek. Uczy, jak być boską i jak zostać szefową własnej szafy. Autorka książek „Bądź boska” i „Szefowa swojej szafy”.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ