Thursday, July 18, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Studio Synergy z innowacyjnym treningiem EMS

Studio Synergy z innowacyjnym treningiem EMS

STUDIO SYNERGY, pierwsze studio fitness w Krakowie z innowacyjnym treningiem EMS. Zobaczcie na czym polega.

fot. materiał prasowy

STUDIO SYNERGY, pierwsze studio fitness w Krakowie z innowacyjnym treningiem EMS.  EMS to jedna z najnowszych i najbardziej efektywnych metod treningu fitness, polegająca na elektrostymulacji mięśni, dotąd stosowana w sporcie zawodniczym, a teraz dostępna również dla mieszkańców Krakowa. STUDIO SYNERGY mieści się w Klinice Medycyny Estetycznej Bona Dea przy ulicy Wodociągowej 47.

Treningi EMS regularnie wykorzystywane są przez NASA i amerykańską armię. Korzystają z nich również piłkarze Realu Madryt, a także czołowi sportowcy, między innymi bracia Klitschko. EMS jest bardzo popularną formą treningu w klubach fitness na świecie, m.in. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

fot. materiał prasowy

fot. materiał prasowy

EMS –co to takiego?
Trening EMS polega na elektrostymulacji mięśni, która dotąd z powodzeniem była stosowana sporcie wyczynowym i w fizjoterapii. Od kilku lat metoda jest wykorzystywana również w branży fitness, jako alternatywa dla treningu konwencjonalnego, głównie w celu budowy masy mięśniowej i redukcji tkanki tłuszczowej oraz poprawy jędrności skóry. Tradycyjnie, w trakcie wykonywania ćwiczeń, nasz mózg wysyła impulsy do neuronów, efektem są skurcze mięśni. Dzięki EMS cały proces można skrócić zastępując pracę mózgu impulsami elektrycznymi wysyłanymi ze specjalnego urządzenia. Taki impuls wywołuje kontrolowany skurcz mięśni z pominięciem części lub całego układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcz podczas tradycyjnego treningu. Im więcej kontrolowanych skurczów, tym większe i silniejsze mięśnie. Pobudzane są nawet mięśnie znajdujące się w głębszych warstwach naszego ciała. W zależności od formy trenującego, można odbyć lżejszy lub naprawdę ciężki trening z użyciem hantli, sztang, piłek, stepu. EMS jest jedną z najbezpieczniejszych form treningu, dlatego z powodzeniem może być stosowana przez osoby po kontuzjach, które nie mogą wykonywać tradycyjnych ćwiczeń fizycznych z uwagi na problem ze ścięgnami, stawami.

Wyższość treningu EMS nad treningiem konwencjonalnym
Podczas treningu EMS trener personalny kontroluje każdą grupę mięśni osoby ćwiczącej i dostosowuje intensywność treningu do indywidualnych celów treningowych, dając ciału ponad 150 razy więcej skurczów mięśni niż dostarcza konwencjonalny trening. Trzydziestominutowy trening jest wystarczający, ponieważ wszystkie mięśnie pracują jednocześnie, a impuls elektryczny dociera bezpośrednio do nich. Efekty są widoczne już po 4-6 treningach. Trening EMS to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zbudować swoją sylwetkę, a nie mają czasu na mozolne ćwiczenia na siłowni przez kilka godzin dziennie, kilka razy w tygodniu – mówi Bartek Stanek, trener personalny ze STUDIA SYNERGY. Metoda EMS skutecznie wzmacnia także rzadko trenowane mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za silne i zdrowe plecy. Przyspiesza też metabolizm i redukuje tkankę tłuszczową, dzięki czemu łatwiej kontrolować wagę – dodaje. Dodatkowe atuty treningu EMS to brak przeciążenia stawów i szybszy powrót do pełnej sprawności po kontuzji.

STUDIO SYNERGY to jedyne studio w Krakowie oferujące treningi metodą EMS. Naszą misją jest holistyczne podejście do treningu, dlatego koncentrujemy się nie tylko na sporcie, ale służymy też poradami z zakresu dietetyki i suplementacji . Dobre samopoczucie i nastrój to ważny element udanego treningu, dlatego zadbaliśmy o wnętrza naszego studia. Przyjazne otoczenie i przemyślany design pozwoli trenującemu na wsłuchanie się w swoje odczucia i zmotywuje do treningu oraz osiągania wyznaczonych celów. Wnętrze zostało zaprojektowane w sposób nowoczesny i kameralny, tak aby trening nie był jedynie wysiłkiem fizycznym lecz aktywnością, która przy odpowiednio dobranej muzyce i uroku miejsca, wpłynie pozytywnie na wszystkie zmysły trenującego. Studio oferuje treningi EMS z zastosowaniem urządzenia Miha Bodytec.
Studio SYNERGY – doświadczenie i lata praktyki

Treningi EMS w STUDIU SYNERGY przeprowadzane są pod okiem Bartka Stanka, trenera personalnego i trenera boksu z wieloletnim doświadczeniem. Stanek studiował fizjoterapię, od ponad 15 lat prowadzi aktywny tryb życia. Trenował u boku szkoleniowców z Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Jest autorem wielu artykułów publikowanych w Internecie i prasie. Jako trener personalny stawia nacisk na budowanie relacji oraz tworzenie portfolia klientów, ceniących sobie najwyższą jakość i profesjonalizm. Jego klienci to zarówno osoby prowadzące aktywny tryb życia jak również sportowcy, którzy mają ściśle określone cele i reżim treningowy. Jest trenerem uniwersalnym, przygotowuje programy treningowe o charakterze siłowym, ogólno-rozwojowe, wytrzymałościowe, kondycyjne, w terenie, rehabilitacyjne oraz funkcjonalne. Posiada dużą wiedzę na temat dietetyki i suplementacji.

Chcesz spróbować treningu EMS?
Osoby zainteresowane treningiem EMS zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.studiosynergy.pl, gdzie znajdą szczegółowe informacje na temat metody EMS. Na trening można się umówić telefonicznie pod numerem 511 866 927 lub 12 431 95 00, a także osobiście w Klinice Medycyny Estetycznej Bona Dea, przy ul. Wodociągowej 47 w Krakowie.

Więcej informacji: www.studiosynergy.pl

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Salon 18 kwietnia, 2016

    Elektrostymulacja mięśni to fajna sprawa dla osób leniwych i niechętnych ćwiczeniom. Nie jest to może idealny środek ale pomocny w terapii odchudzającej. Ciekawy artykuł na ten temat znalazłem na tym blogu. Polecam poczytać : http://studiokosmetyki.zohosites.com/elektrostymulacja2.html

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ