Sunday, April 14, 2024
Home / Rozwój  / Edukacja  / Studia podyplomowe online – inwestuj w swoją przyszłość

Studia podyplomowe online – inwestuj w swoją przyszłość

Dyplom bez wychodzenia z domu? Kuszące

Studia podyplomowe

fot. Vlada Karpovich / Pexels

Duża konkurencja na rynku pracy wymaga od kandydatów nieustannego zdobywania nowych umiejętności i wiedzy w wyspecjalizowanych dziedzinach. Jednym z najlepszych sposobów na ich uzyskanie są studia podyplomowe online – wygodne, elastyczne i umożliwiające zarówno udoskonalenie w aktualnej branży, jak i zmianę zawodu. Dlaczego warto wziąć udział w rekrutacji i jak wygląda nauka na podyplomówce przez Internet?

 

Dlaczego studia podyplomowe online to dobry wybór?

Zastanawiasz się, czy studia podyplomowe online są w ogóle dla ciebie? To przede wszystkim kolejny krok, aby uzyskać jeszcze bardziej specjalistyczne wykształcenie, a co za tym idzie – zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające zwiększyć twoją konkurencyjność na rynku pracy oraz szanse na podwyżkę czy awans. Wiele kierunków studiów podyplomowych ma również charakter kwalifikacyjny. Oznacza to, że ich ukończenie jest niezbędne, aby móc wykonywać określony zawód.

 

Nie bez znaczenia są zalety samej formy studiów podyplomowych. Nauka online to nowoczesne rozwiązanie w branży edukacyjnej, dzięki któremu nie musisz iść na kompromis między karierą i życiem prywatnym a zdobywaniem wiedzy. Od teraz możesz łatwo i wygodnie je połączyć, ucząc się w dowolnym miejscu i czasie. Dodatkowo nie musisz się martwić o wysokie koszty – studia podyplomowe online są tańsze od tych stacjonarnych i nie wymagają od słuchaczy ponoszenia dodatkowych wydatków, np. na dojazdy czy ksero.

Jakie kierunki możesz wybrać na studiach podyplomowych online?

Studia podyplomowe online, w przeciwieństwie do tych licencjackich i magisterskich, skupiają się na konkretnych dziedzinach w wybranych branżach. Dzięki temu słuchacze mogą wyspecjalizować się w obszarach, które są zgodne i z ich zainteresowaniami, i z planami zawodowymi. Na jakie kierunki możesz zapisać się na podyplomówkę? Do wyboru masz studia online z zakresu psychologii, prawa, administracji, zarządzania, rolnictwa, logopedii, kosmetologii, marketingu, bibliotekoznawstwa, dietetyki, integracji sensorycznej, coachingu czy MBA. Łącznie możesz wybierać spośród dziesiątek propozycji, dzięki czemu nie musisz się ograniczać wyłącznie do jednego kierunku. Wygodna forma nauki online sprawia, że możesz ukończyć kilka podyplomówek równolegle.

Jak wygląda nauka na studiach podyplomowych online?

Słuchacze na studiach podyplomowych online otrzymują dostęp do intuicyjnej platformy e-learningowej, na której czekają wszystkie materiały niezbędne do zdobywania wiedzy, umiejętności, a w przypadku niektórych kierunków – kwalifikacji. W trakcie nauki korzystasz z prezentacji, wykładów czy ćwiczeń, a także rozwiązujesz testy cząstkowe. Po przerobieniu wszystkich udostępnionych materiałów konieczne jest zaliczenie testu generalnego oraz pracy dyplomowej, po których otrzymujesz świadectwo zgodne z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Co istotne, dokument uzyskiwany po studiach podyplomowych online wygląda tak samo, jak ten wydawany słuchaczom, którzy uczęszczali na zajęcia stacjonarne.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ