Sunday, May 19, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Akcesoria dla sportowców  / Strój na rower ‒ na jaki warto postawić?

Strój na rower ‒ na jaki warto postawić?

A Ty ‒ jak się prezentujesz na swoim jednośladzie?

Strój na rower

fot. Pexels

Wiosną rozpoczynamy sezon rowerowy, do którego należy się odpowiednio przygotować. W praktyce mowa nie tylko o odświeżeniu jednośladu i sprawdzeniu jego stanu technicznego, ale również skompletowaniu dedykowanej odzieży sportowej. Wybór odpowiedniego stroju na rower to gwarancja komfortowego i wydajnego treningu w plenerze, niezależnie od warunków atmosferycznych

 

Strój na rower ‒ koszulki rowerowe

Jednym z najważniejszych elementów każdego stroju kolarskiego są koszulki rowerowe, które powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Z myślą o specyfice tej dyscypliny sportu, producenci sięgają po wysokogatunkowe dzianiny o właściwościach oddychających i odprowadzających wilgoć. Jest to niezwykle ważna kwestia w kontekście zachowania wysokiego komfortu podczas jazdy, zwłaszcza na dłuższych trasach. Wybierając koszulki do swojej rowerowej garderoby warto również zwrócić uwagę na ich wyprofilowanie ‒ modele przylegające do ciała poprawiają aerodynamikę i zmniejszają opór powietrza. Nie bez znaczenia pozostaje także obecność funkcjonalnego zamka, pojemnych kieszeni, a także elementów odblaskowych.

Odzież rowerowa ‒ spodenki rowerowe

Miłośniczki długich przejażdżek rowerowych spędzają w pozycji siedzącej nawet kilka godzin dziennie, dlatego też należy zadbać o to, aby zapewnić sobie optymalną wygodę. Kluczem do sukcesu jest nie tylko ergonomiczne siodełko, ale również odpowiednie spodenki rowerowe damskie. Warto stawiać na modele, które są przystosowane do aktywności fizycznej o zróżnicowanej intensywności. Uniwersalnym rozwiązaniem są spodenki z wkładką bambusową, która dobrze dopasowuje się do kobiecej budowy ciała, tym samym zapewniając wysoki komfort nawet podczas dłuższych wycieczek. Nie bez znaczenia okazują się również właściwości szybkoschnące oraz odprowadzające wilgoć, które zapobiegają nadmiernej potliwości.

Odzież rowerowa ‒ funkcjonalne akcesoria

Kompletując strój na rower nie można zapomnieć o funkcjonalnych dodatkach, dzięki którym każdy trening może stać się jeszcze bardziej wydajny. W praktyce mowa m.in. o opaskach na głowę, które są nieodzownym elementem odzieży rowerowej podczas chłodniejszych dni. Modele wykonane z elastycznych materiałów z łatwością dopasowują się do kształtu głowy, jednocześnie nie uciskając skóry. Ponadto chronią przed zimnym wiatrem oraz deszczem. Nie można także zapomnieć o wielofunkcyjnym kominie, który zapewni odpowiedni komfort termiczny szyi oraz głowy, a także będzie stanowił barierę nie do przejścia dla promieniowania UV.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ