Wednesday, May 22, 2024
Home / Uroda  / Stres, a uroda

Stres, a uroda

Sprawdź jaki stres ma wpływ na twoją cerę

Negatywne emocje uwidocznią się na Twojej twarzy / fot. materiały prasowe

Powiedzenie „Złość piękności szkodzi” jest znane każdemu. Ale czy rzeczywiście stres może odbijać swe negatywne skutki na naszym wyglądzie? Niestety tak!

Negatywne emocje uwidocznią się na Twojej twarzy / fot. materiały prasowe

Szara cera, bardziej widoczne zmarszczki, utrata blasku – to tylko niektóre skutki stresu. Jak zapobiegać i zniwelować wszystkie szkody spowodowane stresem?

Wpływ stresu na naszą urodę

Choroby wrzodowe, czy psychiczne, problemy z sercem, bezsenność, czy zaburzenia seksualne to tylko niektóre negatywne skutkiem, których źródłem jest towarzyszący nam stres. Najgorsze jest to, że wszystkie te czynniki w widoczny sposób oddziałują na nasz wygląd zewnętrzny – ciągłe przemęczenie widoczne na naszej twarzy, pogłębienie się zmarszczek, czy nieatrakcyjny wygląd włosów i paznokci. Co więcej dochodzi do spowolnienia procesów odpowiedzialnych za gojenie się ran i obrzęków, natomiast procesy starzenia się przyspieszają.
Poza tym ciągły stres osłabia nasz układ immunologiczny, a to w konsekwencji doprowadza do osłabienia odporności i większego ryzyka złapania infekcji i alergii. Także przyswajalność witamin i procesy trawienne są zakłócone przez hormony stresu. Nasza skóra wydaje się szara i pozbawiona blasku, a nierzadko też zaczyna pojawiać się wtedy trądzik.

Jak ograniczyć stres?

Samego stresu z życia nie wyeliminujemy, jest to po prostu nie możliwe. Ale skutecznie możemy z nim walczyć i nie dopuścić do szkodliwych skutków, jaki wywołuje w naszym organizmie.
Po pierwsze jeśli jest to jednorazowe napięcie możemy w łatwy i przyjemny sposób się zrelaksować. Ulubiona książka, a może ostry wycisk na siłowni? Warto wybrać to co lubimy, gdyż jednocześnie robiąc dla siebie coś pożytecznego, odpędzamy od siebie złe myśli, które doprowadzają do wzburzenia i napięcia.
Natomiast gdy stres, który nam towarzyszy nam nieustannie, warto pomyśleć o tym, by w skuteczny i trwały sposób go wyeliminować. Złe i negatywne emocje wywołane pracą, czy problemami w związku nawarstwiają się, nie myślimy wtedy o sobie, co ma wpływ na nasz wygląd i zdrowie. Dlatego w tym wypadku należy głównie skupić się na różnych formach relaksu i rozładowania napięcia. Masaż, czy wizyta u kosmetyczki są jak najbardziej wskazane. A zamiast kłócić się z partnerem wystarczy szczera i długa rozmowa, która doprowadzi do rozwiązania problemów. Stres w pracy bywa męczący, ale pamiętaj, że nie musisz być zbawcą świata i robić wszystkiego za innych. Skup się na priorytetach i przestań zaprzątać sobie głowę banałami. To naprawdę pomoże.

Terapia?

Czasami trudno poradzić sobie ze wszystkim samemu. Gdy czujemy, że utraciliśmy kontrolę nad pewnymi aspektami życia, a stres powoli i nieustannie dyktuje nasze życie, warto poprosić o pomoc specjalistę. Psychoterapia ma w końcu za zadanie pomóc rozwiązać nasze problemy i odpowiednio ukierunkować nasze postrzeganie świata i samych siebie.
Ważni też będą nasi przyjaciele. Towarzystwo osób pozytywnie nastawionych do świata na pewno nam pomoże. Nie tylko rozładuje stres, ale rozmowa z nimi może przynieść rozwiązanie trapiących nas problemów.
Warto tez postawić na aktywność fizyczną. Nie dość, że zadba się w ten sposób o figurę, to jeszcze podczas ćwiczeń produkowane są hormony szczęścia, a to dodatkowy pozytyw z bycia fit.

Każda forma walki ze stresem jest, jak najbardziej wskazana, gdyż życie w ciągłym napięciu może przynieść wiele negatywnych skutków i to nie tylko naszej urodzie, ale też zdrowiu. Nagradzanie samego siebie za nawet najmniejsze sukcesy spowoduje inne postrzeganie świata, bardziej pozytywne, a w konsekwencji pozwoli ujarzmić stres.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ