Wednesday, May 22, 2024
Home / Styl życia  / Sport  / Strefa tylko dla kobiet: budujemy formę i relacje

Strefa tylko dla kobiet: budujemy formę i relacje

Jeśli szukasz studia treningu personalnego wyłącznie dla kobiet, to dobrze trafiłaś

Trenerzy z YouCan Studio / fot. Piotr Szalański

W dzisiejszych czasach postrzeganie siłowni czy klubów fitness bardzo się zmieniło. Kiedyś to były miejsca gdzie głównie ćwiczyli mężczyźni, którzy wiedzieli jak obsługiwać maszyny znajdujące się na sali. Gdzieniegdzie można było dostrzec nieśmiało biegające na bieżni kobiety (bo wtedy nigdy by im nie przyszło do głowy, że mogą ćwiczyć z ciężarami).
Teraz na szczęście to wszystko się zmieniło, kobiety coraz częściej korzystają ze sprzętu, ale największą zmianą jaką można dostrzec jest to, że w studiu, podczas treningów buduje się nie tylko formę, ale i coraz częściej relacje

Trenerzy z YouCan Studio / fot. Piotr Szalański

Trenerzy z YouCan Studio / fot. Piotr Szalański

Czego pragną kobiety… podczas treningu
Potrzeby kobiet i mężczyzn podczas ćwiczeń bardzo się różnią. Każdy z nich ma swoje cele. Mężczyznom zazwyczaj zależy na szybkiej rzeźbie, nie spędzają tyle czasu przy wyborze klubu fitness, nie eksperymentują z zestawami ćwiczeń – często podpatrują je u innych kolegów.
Z kobietami jest już inaczej. „Coraz częściej panie, chcą zacząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną jak to nazywają „porządnie”. Zniechęcone brakiem rezultatów „diet-cud” czy zdemotywowane długim oczekiwaniem na nikłe rezultaty wybierają treningi personalne, które pozwalają dobrać dietę, plan treningowy, ustalić realne cele, a przede wszystkim zadbać o technikę ćwiczeń i bezpieczeństwo” – opowiada Karolina Jarosz właścicielka YouCan Studio – pierwszego studia treningu personalnego dla kobiet w Krakowie. „Do tego kobiety są coraz bardziej świadome tego jak należy ćwiczyć, zdają sobie sprawę, że bez odpowiednio dobranych ćwiczeń, diety, regularności nie da się uzyskać efektów” – dopowiada Sonia trener personalny w YouCan Studio.
„W YouCan każda z naszych podopiecznych ćwiczy z trenerem, z którym jeszcze przed pierwszym treningiem określa indywidualny plan treningowy, a także żywieniowy – możliwy do zrealizowania w codziennym, pełnym obowiązków życiu” – opisuje Karolina.
Coraz częściej panie decydują się na kluby gdzie jedynymi bywalczyniami są kobiety, a powodów takiego wyboru jest wiele.

Profesjonalnie, ale przytulnie / fot. Piotr Szalański

Profesjonalnie, ale przytulnie / fot. Piotr Szalański

Czas i miejsce tylko dla kobiet
„Jestem osobą nieśmiałą i zależało mi na tym, żebym w studio do którego zdecyduje się chodzić miała komfort, dlatego poszukiwania zawęziłam tylko do takich klubów w których trenują kobiety” – zwierza się Magda. Czasami kobiety czują się swobodnie bez makijażu czy w stroju do ćwiczeń wiedząc, że w studio spotkają przedstawicielki tej samej płci.
„Myślę, że wybór miejsca tylko dla kobiet wynika z tego, że wyjście na siłownię czy do klubu poćwiczyć to nie tylko czas na trening, ale także rodzaj spotkania towarzyskiego; chęć pobycia z innymi paniami, wymienienie się doświadczeniami, problemami. Kobiety szukają miejsca do ćwiczeń, które jest na tyle przytulne, że w szatni mogą pogadać na babskie tematy czy wypić herbatę, kawę po treningu” – zauważa Karolina Jarosz, która jako pierwsza w Krakowie stworzyła właśnie studio treningu personalnego tylko dla kobiet. „W naszym studio dodatkowo organizujemy „babskie wieczorki” dla kobiet, które już z nami ćwiczą. Zapraszamy ekspertów; stylistów, fizjoterapeutów, kobiety sukcesu, rozmawiamy, poznajemy się, wymieniamy doświadczeniami, po prostu spędzamy razem czas i budujemy więzi” dopowiada.
„Bardzo lubię atmosferę mojego studia, już od samego wejścia witana jestem uśmiechem, trener zna moje możliwości, a po treningu poplotkuje z innymi dziewczynami na różne tematy” – opowiada Kasia, która trenując z Karoliną z YouCan Studio schudła już 15kg.
Każda kobieta powinna mieć czas dla siebie. Niektóre wybiorą książki, naukę gotowania, ale wiele kobiet postawi na sport, bo oprócz korzyści fizycznych jakie przynosi pozwala budować relacje i spotykać inne kobiety. Kobiety, które mierzą się z podobnymi problemami, mają podobne cele, udzielą rady czy czasami po prostu wysłuchają opowieści o gorszym dniu.

Atmosfera i najwyższej jakości sprzęt w YCS / fot. Piotr Szalański

Atmosfera i najwyższej jakości sprzęt w YCS / fot. Piotr Szalański

W YouCan Studio zarażają energią! / fot. Piotr Szalański

W YouCan Studio zarażają energią! / fot. Piotr Szalański

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Dawidek 1 kwietnia, 2017

    Polecam tą wyszukiwarkę https://zoptamo.com/pl/s-silownia-c-pl-t-wroclaw znajdziecie tu kluby i siłownie dla siebie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ