Thursday, July 18, 2024
Home / Kultura  / Teatr Bagatela ma nowy adres, „Szklana Menażeria” w koszarach

Teatr Bagatela ma nowy adres, „Szklana Menażeria” w koszarach

Tego jeszcze nie było! Sprawdź dokąd przenosi się Bagatela

Szklana Menażeria

„Szklana Menażeria” / fot. Piotr Kubic

19 kwietnia 2018 r. odbyła się premiera nowej sceny Teatru Bagatela – „Strefa K-805”. Nazwę zawdzięcza byłym terenom wojskowym, na których się obecnie znajduje. Sezon otworzy spektakl „Szklana Menażeria” w reżyserii Filipa Gieldona w dramaturgii Marka Kałużyńskiego

premiera nowej sceny Bagatelii, Strefa K-805

Filip Gieldon / fot. B. Mazur

Sztuka Tennessee Williams to świeży zarówno kiedyś jak i dziś przekaz tekstu o rodzinie. Brak porozumienia między matką a dziećmi, ciągła tęsknota za miłością, która czmychnęła gdzieś w świat.

premiera nowej sceny, Strefa K-805

Ewelina Starejki / fot. B. Mazur

– Wcielam się w postać toksycznej matki-potwora, którą na swoje potrzeby nazywam „kobietonem”. Co to oznacza? Aby się tego dowiedzieć, zapraszam na przedstawienie –przekornie mówi odtwórczyni roli Matki,  Ewelina Starejki.

premiera Szklana Menażeria, Strefa K-805

„Szklana Menażeria”fot/materiał prasowy

Scena K-805 znajduje się na terenach, które należały do wojska. Fakt, że jeszcze do niedawna były tu magazyny, garaże, nadaje „Szklanej Menażerii” niepowtarzalnego, surowego klimatu. Kraków dotąd nie miał podobnego miejsca. W przedstawieniu grają: Ewelina Starejki, Kaja Walden w roli Laury, Maurycy Popiel jako Tom oraz Maciej Sajur jako Jim.

 Premiera „Szklana Menażeria”, Scena K-805

„Szklana Menażeria” / fot. B. Mazur

Henryk Jacek Schoen – dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Bagatela, przyznaje, że obszar Strefy K-805 ma ogromny potencjał. Wierzy w szybki sukces tego miejsca, które przyciągnie widzów spragnionych nowych doznań artystycznych.

premiera nowej sceny Bagatelii K-805

Henryk Jacek Schoen  / fot. B. Mazur

W najbliższej przyszłości do repertuaru dołączy sztuka „Mefisto” w reżyserii Michała Kotańskiego grana teraz na Sarego 7. 

Barbara Mazur

CO: „Szklana Menażeria”
GDZIE: K-805, Teatr Bagatela, al. Jerzego Waszyngtona 1, Kraków
KIEDY: 9,10 i 11 maja 2018

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ