Wednesday, July 17, 2024
Home / Moda  / Streetwear w kulturze młodzieżowej ‒ jak modyfikuje zachowania i wartości?

Streetwear w kulturze młodzieżowej ‒ jak modyfikuje zachowania i wartości?

Pokaż to swoją stylizacją

streetwear

fot. materiał Partnera

Streetwear to według wielu opinii coś więcej niż styl ubierania się. Niesie za sobą różne ważne przesłania i wartości. Choć nie jest związany ściśle z żadna subkulturą młodzieżową, tworzy pewne pozytywne skojarzenia, które przekładają się na kształtowanie wartościowych postaw wśród miłośników tego stylu. Co można powiedzieć o streetwear jako sposobie na życie?

 

Streetwear – najważniejsze wartości

Uliczna moda nie ma formalnych zasad, które można wypunktować, żeby ściśle się ich trzymać. Streetwear wyrósł w opozycji do takich niepotrzebnych reguł i nieustannie je podważa. Stąd łatwo wywnioskować, że miłośnicy streetwear cenią sobie wolność i artystyczną swobodę. Streetwearowy vibe to nic innego jak szanowanie pomysłowości, kreatywności i wychodzenia poza utarte schematy. Streetwear nikogo krytycznie nie ocenia ani nie wyklucza. Jest inkluzywny i otwarty, czego najlepszym dowodem jest to, że często na kolekcje w tym stylu składają się ubrania unisex, przeznaczone dla każdego, kto chce je nosić, niezależnie od płci.

 

Tworząc stylizację streetwear, każdy może iść własną drogą. To ma przełożenie także na inne dziedziny. Jeśli cenisz streetwear to znaczy, że chcesz żyć na własnych zasadach i pozwalasz na to innym osobom w swoim otoczeniu. Streetwear lubi zaskakiwać, łączyć pozornie niepasujące do siebie elementy, zwracać uwagę, a nawet szokować. Otwartość na różne doświadczenia, różne pomysły i odważne eksperymenty to cechy wpisane w ten system wartości. Streetwearowe marki, rozumiejąc potrzeby swoich odbiorców, chcą być blisko tej społeczności. Dlatego nie narzucają nic z góry, nie patrzą z wyższością na innych, a raczej stawiają na dialog i z ciekawością słuchają nowych sugestii i pomysłów.

Moda streetwear – najważniejsze wskazówki!

Czy wymienione powyżej ideały są ci bliskie? Wierzymy, że tak! Jeśli chcesz wspierać polskie marki streetwear, możesz sięgnąć po ubrania od zdolnych projektantów z takich firm jak 2005. Bluzy streetwear to idealna propozycja na prezent. Modele oversize są uniwersalne i pasują na każdą sylwetkę, więc nie należy obawiać się o dobór odpowiedniego rozmiaru. Bardzo popularne są także koszulki z wyraźnym, kolorowym nadrukiem, który rzuca się w oczy. Trudno wyobrazić sobie typową uliczną stylizację bez czapki z daszkiem. Modele z haftowanym logo lub zdobieniem z kolorowych kryształków robią furorę wśród młodych ludzi.

 

Firmy wyspecjalizowane w modzie streetwear produkują także kolorowe skarpetki, dobrej jakości bokserki, a także torby na ramię, breloki czy case’y na iPhone’a. Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że patrząc na ofertę modnych marek, można skompletować garderobę od stóp do głów.

 

Wybierając produkty w stylu streetwear, warto mieć na uwadze sposób ich wykonania. Ważne są nie tylko opinie użytkowników i zdjęcia w social media, ale też techniczne informacje o gramaturze materiałów czy stosowanych certyfikatach. Atutem może być także to, że firma szyje swoje wyroby w Polsce. W oparciu o te wszystkie kryteria możesz wybrać taką markę streetwear, z którą w pełni będziesz się utożsamiać – zarówno na poziomie wartości, jak i jakości wyrobów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ