Friday, June 21, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Stomatologia ślubna? Powiedz tak!

Stomatologia ślubna? Powiedz tak!

Ślub zza pasem? Zobacz, co możesz zrobić ze swoim uśmiechem!

stomatologia ślubna

Pacjentki najczęściej decydują się na niewidoczną ortodoncję Invisalign. Zachwyca je, że aparat jest mało widoczny, a co najważniejsze, można go bez szkody dla leczenia wyciągać w dowolnym momencie / fot. materiały prasowe

Sezon ślubny 2018 w pełni. Rozmawiamy z krakowską kliniką stomatologii estetycznej Dentestetica, twórcą serwisu oraz oferty Stomatologia Ślubna. To autorski projekt stworzony z myślą o przyszłych nowożeńcach oraz ich bliskich, którzy przy okazji jednego z najważniejszych dni w życiu, chcą również zadbać o piękny uśmiech i zdrowe zęby

stomatologia ślubna

Pacjentki najczęściej decydują się na niewidoczną ortodoncję Invisalign. Zachwyca je, że aparat jest mało widoczny, a co najważniejsze, można go bez szkody dla leczenia wyciągać w dowolnym momencie / fot. materiały prasowe

Miasto Kobiet: „Piękny uśmiech nie tylko na ślubnych zdjęciach…” to hasło promujące Stomatologię Ślubną. Skąd pomysł na takie usługi?

Magdalena Kitajewska: Pomysł podsunęli pacjenci, a właściwie pacjentki przychodzące do Dentestetica, które mówiły o planowanym ślubie i pytały o możliwości korekty wad zgryzu czy poprawy uśmiechu. Gabinetów stomatologicznych jest bardzo dużo, nie wszędzie jednak można przeprowadzić leczenie kompleksowo. A przed ślubem czas jest bardzo cenny, bo na załatwienie czeka wiele spraw.
Doszliśmy do wniosku, że spróbujemy i zobaczymy. A nasze hasło to także myśl przewodnia całego projektu, w którym nie chodzi tylko o estetykę, ale również o zdrowe zęby i prawidłowy zgryz. Można powiedzieć, że to inwestycja na całe życie. A ślub często jest świetną okazją, żeby o tym pomyśleć.

I jak wyszło? Czy jest zainteresowanie?

Magdalena Kitajewska: Okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, bo zaczęło się do nas zgłaszać coraz więcej przyszłych panien młodych. Podczas Targów Ślubnych w Krakowie i Zakopanem, przeżyliśmy małe oblężenie. To bardzo cieszy, bo oznacza, że wzrasta świadomość jak ważne jest leczenie i profilaktyka stomatologiczna.
Myślę, że możemy śmiało powiedzieć, że na rynku była potrzeba stworzenia takiej oferty. Leczenie stomatologiczne, zresztą jak każde inne, to bardzo indywidualna sprawa. Dlatego nie sprzedajemy gotowych pakietów, a tworzymy odpowiednio dopasowany plan leczenia. A potem realizujemy go w przyjaznej atmosferze, odliczając razem do Wielkiego Dnia.

Kto korzysta z takich usług?

Magdalena Kitajewska: Najczęściej oczywiście przychodzą panny młode. Często z mamą lub siostrą. Zawsze stosujemy wtedy dodatkowe zniżki czy specjalne rabaty, bo ślub to przecież niemało wydatków. Przyszli mężowie potrzebują ciut więcej motywacji, ale to grupa pacjentów, która również systematycznie przyrasta.

Jakie zabiegi wykonywane są najczęściej?

Magdalena Kitajewska: Wybielanie niezmiennie wiedzie prym wśród zabiegów. Ale to jakby zwieńczenie całego leczenia, ostateczny szlif. Żeby je wykonać, zęby muszą być zdrowe i w dobrej kondycji.
Pacjentki najczęściej decydują się na niewidoczną ortodoncję Invisalign. Zachwyca je, że aparat jest mało widoczny, a co najważniejsze, można go bez szkody dla leczenia wyciągać w dowolnym momencie. Więc w czasie ślubu i wesela leży spokojnie w szufladzie. To leczenie przeznaczone głównie dla osób dorosłych, które do tej pory nie mogły czy nie chciały zdecydować się na aparat. Daje świetne efekty i jest odpowiedni do większości wad zgryzu.
Coraz częściej mamy też pytania o stomatologię estetyczną czyli licówki i implanty. W Polsce pokutuje na ten temat wiele mitów, które staramy się odczarować.

Na przykład?

Magdalena Kitajewska: Na przykład, że to bardzo kosztowne rozwiązanie. Że zęby pod licówkami bardzo się psują. Albo, że implant uniemożliwia wykonanie zdjęcia RTG albo tomografii komputerowej.

A uniemożliwia?

Magdalena Kitajewska: Oczywiście, że nie. I nie dzwonią na bramkach na lotniskach. 🙂 A mówiąc poważnie – prawidłowo wykonane i założone licówki są całkowicie bezpieczne dla zębów. Ich wykonanie wymaga precyzji i dokładności oraz wiedzy i doświadczenia lekarza. Licówki nie są tanim rozwiązaniem, ale właśnie przez pryzmat tego jak ważna jest wysoka jakość materiału z którego są wykonane oraz nakład pracy i umiejętności lekarza, nie powinno się szukać jak najtańszych ofert.
Co do implantów to na ich temat też krąży bardzo wiele mitów, podczas gdy implant jest najlepszym sposobem na uzupełnienie brakującego zęba. Wykonany jest z biozgodnych materiałów i wszczepiony zachowuje się jak naturalny korzeń zęba. Jeżeli chodzi o tomografię czy RTG to implanty nie są przeciwwskazaniem do wykonania badania. Wyjątkiem jest rezonans magnetyczny, ale i w tym przypadku implant nie stanowi ścisłego przeciwwskazania.

Ślub za miesiąc, co możecie mi zaproponować?

Magdalena Kitajewska: To niewiele czasu, ale całkiem sporo można jeszcze zdziałać. Na pewno leczenie wszelkich ubytków oraz wymianę „czarnych plomb” amalgamatowych na białe. Implant potrzebuje przynajmniej pół roku, ale w awaryjnej sytuacji można wykonać coś w rodzaju zaślepki na brakujący ząb, którą potem zastąpi się koroną. No i oczywiście higienizacja i wybielanie, które zapewnią świeży oddech i piękny kolor szkliwa. To także optymalny moment na delikatne zabiegi medycyny estetycznej na twarz z wykorzystanie kwasu hialuronowego. Choć tutaj też zalecamy nieco dłuższy okres czasu, szczególnie jeśli to „pierwszy raz”.

A jeśli przyszłabym pół roku wcześniej?

Magdalena Kitajewska: To już zdecydowanie lepiej. Sześć miesięcy to poza wcześniej wymienionymi zabiegami dobry czas na konsultację Digtal Smile Design czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu. Przy drobnych wadach zgryzu można też całkiem sporo zdziałać w zakresie ortodoncji Invisalign. Bez problemu przeprowadzimy także leczenie kanałowe.
Idealnie jeśli pacjentka umawia się na konsultację rok przed ślubem. Wtedy można wszystko dokładnie zaplanować, porozmawiać o potrzebach, oczekiwaniach i możliwościach. Na naszej stronie przygotowaliśmy mały kalendarz przedślubny „Kiedy zacząć?”, w którym można sprawdzić ile czasu przed ślubem najlepiej rozpocząć konkretny rodzaje leczenia.
Na pewno zawsze warto zadzwonić i zapytać. Jako klinika mamy długoletnią tradycję w leczeniu pacjentów z zagranicy, którzy przylatują do Krakowa na kilka dni i w tym czasie nasz zespół wykonuje całe leczenie, często bardzo skomplikowane. Można więc powiedzieć, że mamy całkiem spore doświadczenie w pracy pod presją czasu.

kalendarz przedślubny

Na naszej stronie przygotowaliśmy mały kalendarz przedślubny „Kiedy zacząć?”, w którym można sprawdzić ile czasu przed ślubem najlepiej rozpocząć konkretny rodzaje leczenia / fot. materiały prasowe

Dziękuję za rozmowę!

Magdalena Kitajewska: Ja również. I zapraszam do Dentestetica. Nie tylko przyszłe panny młode.

Na nasze pytania odpowiedziała Magdalena Kitajewska, manager kliniki.

 www.stomatologiaslubna.pl
Adres kliniki: Dentestetica, Kraków, ul. Kamienna 21
Kontakt: +48 887 05 05 01, kontakt@stomatologiaslubna.pl

Dentestetica

Klinika stomatologiczna Dentestetica zaprasza / fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ