Sunday, July 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Stomatologia dziecięca pod narkozą

Stomatologia dziecięca pod narkozą

Jak dziecko może wyjść od dentysty bez traumy? Jest sposób!

Narkoza w stomatologii

fot. Pixabay

Leczenie zębów u dzieci to dla stomatologa nie lada wyzwanie. Mały pacjent często wierci się i nie słucha poleceń, a na widok wiertła reaguje lękiem i płaczem. W takiej sytuacji, aby ułatwić stomatologowi pracę, a jednocześnie oszczędzić maluchowi stresu i bólu, stosuje się narkozę, czyli znieczulenie ogólne. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej inwazyjny zabieg dentystyczny może przebiec szybko i sprawnie

 

Jakie rodzaje narkozy stosuje się w przypadku dzieci?

Z reguły klinika stomatologiczna oferuje pacjentom dwa rodzaje narkozy: wziewną i dożylną. W przypadku małych pacjentów najczęściej jednak stosuje się tę pierwszą, ponieważ znieczulenie dożylne wymaga sięgnięcia po igłę, a igieł dzieci przecież nie znoszą, czasami boją się ich nawet bardziej niż wiertła. Narkoza wziewna jest znacznie bardziej komfortowa dla malucha, ogranicza się bowiem do założenia mu na twarz specjalnej maseczki, która w ciągu kilku sekund dostarczy do jego organizmu gaz anestetyczny całkowicie odcinający świadomość.

Jak wygląda procedura leczenia zębów pod narkozą?

Leczenie zębów pod narkozą obejmuje kilka wizyt w klinice stomatologicznej, ponieważ wymaga nie tylko spotkania z dentystą, ale też konsultacji z anestezjologiem. Dopiero po przejściu wszystkich niezbędnych badań mały pacjent ląduje na fotelu dentystycznym. Anestezjolog podaje mu wtedy znieczulenie i gdy dziecko traci przytomność stomatolog przystępuje do pracy. Po zakończonym zabiegu maluch jest stopniowo wybudzany, aż do całkowitego odzyskania świadomości. Rodzice oczywiście towarzyszą mu na każdym kroku tej procedury, mogą być przy nim również w trakcie zabiegu stomatologicznego.

Czy każda klinika stomatologiczna oferuje narkozę?

Narkoza w stomatologii staje się powoli standardem, dlatego każda nowoczesna klinika stomatologiczna posiada taką usługę w swojej ofercie. Jej koszt jest dość wysoki (ok. 1000 zł), ale warto się na nią zdecydować, by oszczędzić swojemu dziecku niepotrzebnego stresu. Polecamy ją zwłaszcza w przypadku maluchów cierpiących na dentofobię. Do niedawna wizyta u dentysty była dla takiego dziecka koszmarem. Teraz to sama przyjemność – sprawdź sam na Declinic.pl.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ