Wednesday, July 17, 2024
Home / PARTNER MK  / Stomatolog Wrocław – co robi dentysta i jak go wybrać?

Stomatolog Wrocław – co robi dentysta i jak go wybrać?

Czym zajmuje się stomatolog we Wrocławiu i jak wybrać swojego dentystę?

stomatolog we wrocławiu

Podstawowym obowiązkiem stomatologa we Wrocławiu jest weryfikacja stanu zębów, jamy ustnej, a także obszarów twarzoczaszki i okolic do niej przyległych / fot. materiały prasowe

Statystyki wykazują, że Polacy odwiedzają stomatologa we Wrocławiu i innych Polskich miastach średnio co 15 miesięcy. Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej w 2018 roku 53% respondentów odwiedziło stomatologa chociaż raz w pierwszej połowie roku. Z każdym rokiem coraz więcej Polaków korzysta z usług gabinetów dentystycznych. Czym zajmuje się stomatolog we Wrocławiu i jak wybrać swojego dentystę?

 

Czy stomatolog jest lekarzem?

Gdy człowiek potrzebuje konsultacji dentystycznej wie, że powinien iść na wizytę do stomatologa. Wrocław jako czwarte miasto w Polsce pod względem liczby mieszkańców daje możliwość wyboru prywatnych oraz państwowych gabinetów stomatologicznych. Co z określeniem lekarz w przypadku specjalistów od zębów? Stomatolog we Wrocławiu uzyskuje tytuł lekarza dentysty po zakończeniu jednolitych studiów magisterskich na uczelni medycznej. Wtedy wykonywanie zawodu nie jest jeszcze możliwe. Prawa są ograniczone i zmienia się to po zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Stomatolog we Wrocławiu, czy też dentysta (określenie to używane jest wymiennie) jest uznawany za lekarza, mimo braku pełnego prawa do wykonywania zawodu. W chwili zdobycia licencji decyduje się, w której z dziedzin stomatologicznych chce się specjalizować. Decyduje to o wykonywanej później pracy, zabiegach i obowiązkach lekarskich.

stomatolog we wrocławiu

Polacy najczęściej korzystają z pomocy dentysty w chwili bólu / fot. materiały prasowe

Czym zajmuje się stomatolog we Wrocławiu?

Podstawowym obowiązkiem stomatologa we Wrocławiu jest weryfikacja stanu zębów, jamy ustnej, a także obszarów twarzoczaszki i okolic do niej przyległych. Dentysta zajmuje się profilaktycznymi konsultacjami oraz zabiegami leczącymi schorzenia zębów, które wpływają na codzienny komfort i estetykę uśmiechu. Stomatolodzy we Wrocławiu, chociażby w klinice smile.expert wykonują także zdjęcia radiologiczne, które ułatwiają diagnozowanie problemu i zaplanowanie leczenia. Zwykle jest to RTG pojedynczego zęba lub zdjęcie zgryzu wykonane przy użyciu pantomografu. Rodzaj wykonywanych zabiegów przez stomatologa we Wrocławiu zależy od ukończonej specjalizacji.

Stomatolog we Wrocławiu – specjaliści:

• chirurg stomatolog – wykonuje operacje jamy ustnej.
• chirurg szczękowo-twarzowy – zajmuje się nie tylko operacjami w obrębie jamy ustnej, ale także części twarzowej głowy oraz szyi.
• ortodonta – leczy i koryguje wady zgryzu.
• periodonta – zajmuje się schorzeniami przyzębia.
• protetyka – odpowiada za uzupełnienie usuniętego lub utraconego zęba oraz korygowanie pęknięć szkliwa.
• pedodonta – określenie stomatologa dziecięcego; zajmuje się leczeniem zębów mlecznych i stałych oraz uczy o higienie jamy ustnej oraz prawidłowej profilaktyce uzębienia.
• stomatologia zachowawczy z endodoncją – zajmuje się schorzeniami spowodowanymi przez próchnicę; najczęstsze zabiegi to wypełnianie ubytków oraz leczenie kanałowe.

Jak wybrać stomatologa we Wrocławiu?

Polacy najczęściej korzystają z pomocy dentysty w chwili bólu. Jak zweryfikować, który stomatolog we Wrocławiu spełni wszystkie oczekiwania? W przypadku przychodni smile.expert można skorzystać z konsultacji dentystycznej z zakresu każdej ze specjalizacji stomatologicznych. Lekarze mają także dostęp do sprzętu radiologicznego, który usprawnia planowanie leczenia. Po zweryfikowaniu źródła bólu stomatolodzy podczas pierwszej wizyty zaczynają działać, jeśli jest to możliwe. W smile.expert przyjmowaniu są pacjenci w każdym wieku. Dentyści dbają o zdrowie zębów i ich estetyczny wygląd.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ