Sunday, May 19, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Stephen Hawking: Inspirujące Myśli

Stephen Hawking: Inspirujące Myśli

Żegnamy geniusza, jednak z właściwym mu optymizmem.

Naukowiec w latach świetności / fot. NASA

Kiedy redakcję Miasta Kobiet obiegła informacja o śmierci Stephena Hawkinga, dłuższą chwilę żadna z nas nie mogła uwierzyć, że nie jest to fake news. Znany na całym świecie brytyjski astrofizyk zmarł dzisiaj w wieku 76 lat

Naukowiec w latach świetności / fot. NASA

Od lat inspirował swoją pracą naukową, ale także zrozumieniem dla człowieka i nieszablonowym spojrzeniem na otaczający nas świat. Zachwycało, że jako naukowiec, nie krył się w stercie ksiąg odcięty od rzeczywistości, a wręcz można było odnieść wrażenie, że ta rzeczywistość jest mu bardzo bliska. Bliższa, niż niejednemu z nas. Wierzymy, że odszedł w poczuciu spełnionej misji.

Przypomnijmy cytaty Stephena Hawkinga, byście mogły do nich wracać w chwilach zwątpienia i słabości. Oto najbardziej motywujące z nich:

Czarne dziury wcale nie są tak czarne, jak nam się do tej pory wydawało. Nie są one wiecznymi więzieniami bez dna, jak sądziliśmy. Jak się okazuje, różne obiekty mogą wymknąć się czarnym dziurom i przemieścić się do innego wszechświata. Jeśli więc jesteście w takiej właśnie czarnej dziurze – nie poddawajcie się.

***

Ofiara zawsze powinna mieć prawo wyboru, czy chce żyć dalej. Jednak ja osobiście uważam, że odebranie sobie życia byłoby błędem. Nawet, gdy życie jest tak trudne jak moje, wciąż możesz być w czymś dobry i odnosić sukcesy.

***

Tak długo jak żyjesz, możesz mieć nadzieję. Niepełnosprawność to nie Twoja wina, ale też nie możesz obwiniać za nią całego świata. Nie licz też na litość. Zadbaj o pozytywne nastawienie i szukaj radości w każdej sytuacji. Jesteś niepełnosprawny fizycznie, zadbaj więc o swoje zdrowie psychiczne.

 

Just discovered the black hole #genius #space_stuffs

Post udostępniony przez Stephen Hawking (@stephen_hawkingofficial)

Sądzę, że ludzie generalnie są zawsze skłonni do niesienia pomocy, ale musisz pozwolić im odczuć, że ich pomoc jest naprawdę potrzebna i warta ich wysiłku.

***

Przez miliony lat, ludzkość żyła tak jak zwierzęta. Wtedy stało się coś, co uwolniło siłę naszej wyobraźni. Nauczyliśmy się rozmawiać, nauczyliśmy się słuchać. Rozmowa umożliwiła przekazywanie pomysłów, dzięki czemu nauczyliśmy się wspólnie budować niemożliwe. Największe osiągnięcia ludzkości tworzone są w rozmowie, a jej największe niepowodzenia są skutkiem braku rozmowy. Nie musi tak być. Nasze największe marzenia mogą stać się rzeczywistością. Z technologią, którą dysponujemy możliwości są nieograniczone. Wszystko, co musimy zrobić, to upewnić się, że wciąż rozmawiamy.

***

Zauważyłam, że nawet ludzie, którzy twierdzą, że wszystko jest przeznaczeniem i że niczego nie możemy zmienić rozglądają się na boki, chcąc przejść przez ulicę.

 

#cosmology#funny#life#stephen#hawking#stars#blackandwhite#quote#wonderful#glasses#wheelchair#stephenhawking

Post udostępniony przez Stephen Hawking (@stephen_hawking_)


Niech jego życie pozostanie dowodem na to, że wszystko jest możliwe, mimo przeciwności losu, choroby i problemów.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ