Friday, June 14, 2024
Home / PARTNER MK  / Starzenie się skóry twarzy co na nie wpływa? Czy można je spowolnić?

Starzenie się skóry twarzy co na nie wpływa? Czy można je spowolnić?

Pierwsze oznaki widocznie są tuż po trzydziestce

Starzenie się skóry

fot. Valua Vitaly / Adobe Stock

Starzenie się skóry twarzy jest procesem naturalnym, choć nie zawsze łatwo jest pogodzić się z upływem czasu, widocznym na skórze. Wpływa na nie przede wszystkim styl życia: ekspozycja na promieniowanie UV i stres oksydacyjny. Nie da się starzenia zatrzymać, ale można je znacząco spowolnić. Potwierdzają to najnowsze odkrycia naukowe, według których za procesy starzenia odpowiedzialne są uszkodzenia proteomu. Dowiedz się o nim więcej

 

Starzenie się skóry – przełomowe odkrycie naukowe

Badania nad starzeniem się skóry i sposobom na jego zatrzymanie lub spowolnienie trwają od lat. Dzięki pracom profesora Miroslava Radmana, wybitnego genetyka, biologa molekularnego i badacza, można dzisiaj mówić o rewolucji w myśleniu o starzeniu. Profesor zwrócił uwagę na kluczową rolę białek w starzeniu się skóry, długowieczności i regeneracji komórek.

 

To właśnie proteom, czyli zestaw białek, odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie starzenia się. I to jego ochrona jest niezbędnym elementem naprawy komórek, a także kluczowym czynnikiem spowalniającym starzenie się skóry. Badania profesora Radmana mówią wprost: długowieczność komórki zależy w dużej mierze od odporności proteomu.

Jak spowolnić starzenie skóry – pielęgnacja poparta nauką

Żeby spowolnić starzenie skóry, należy zadbać o ochronę proteomu. Wynikiem współpracy i wykorzystania przez Instytut Esthederm badań profesora Radmana jest opracowanie jednej z najbardziej innowacyjnych biotechnologii chroniących proteom i wpływających na długowieczność komórek, czyli Age Proteom™. Na bazie tej technologii powstało serum przeciwzmarszczkowe Age Proteom™, które:

 

• wyraźnie redukuje zmarszczki głębsze oraz mimiczne,
• intensywnie nawilża i regeneruje skórę,
• chroni białka skóry przed agregacją,
• działa antyoksydacyjnie, chroniąc skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 

Skuteczność działania serum została potwierdzona badaniami klinicznymi, w których grupa kobiet przez 6 miesięcy testowała Proteom™ serum. Na jedną połowę twarzy aplikowały serum Age Proteom™ w połączeniu z neutralnym kremem, a na drugiej stronie nakładały tylko neutralny krem. Już po miesiącu stosowania uczestniczki badania zauważyły znaczącą poprawę w wyglądzie skóry twarzy:

 

• ponad 83 proc. z nich odnotowało, że skóra jest gładsza,
• 87 proc. kobiet stwierdziło, że skóra jest jędrniejsza i bardziej promienna,
• 83 proc. zauważyło, że drobne zmarszczki zostały wygładzone.

Twój nowy rytuał pielęgnacyjny, oparty na opatentowanej biotechnologii Age Proteom™

Jak przełożyć badania naukowe na codzienną pielęgnację? Odpowiedź jest prosta: wprowadzając do codziennego rytuału pielęgnacyjnego kosmetyk oparty na opatentowanej biotechnologii Age Proteom™! Specjaliści z Instytutu Esthederm proponują 4-stopniowy program długowieczności skóry, na który składa się:

 

• oczyszczanie głęboko oczyszczającym kremem do twarzy i dekoltu Osmoclean oraz maseczka wyrównująca koloryt skóry z tej samej linii,
• energetyzacja mgiełką do twarzy z kwasem hialuronowym Cellular Water Mist,
• pielęgnacja trwale redukującym objawy starzenia się skóry serum Age Proteom™,
• ochrona skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi sprayem InCellium City Spray.

 

Oprzyj swoją pielęgnację na produktach, za którymi stoją lata naukowych badań. Opatentowana technologia Age Proteom™ to rewolucja w myśleniu o starzeniu i sposób na to, by je spowolnić. Naśladuje ona bowiem naturalne systemy obronne skóry, chroniąc jej proteom. W ten sposób dochodzi do spowolnienia procesu starzenia przy zachowaniu długowieczności komórek.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ