Monday, February 26, 2024
Home / Zdrowie  / Choroby  / Srebro koloidalne skuteczne w pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku

Srebro koloidalne skuteczne w pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku

Kto nigdy nie miał z nim problemu, ręka do góry!

trądzik kontra gładka skóra

fot. Pixabay

Trądzik może być szczególnie przykrym schorzeniem zarówno pod względem estetyki, jak i dolegliwości fizycznych. Kiedyś był uważany za problem nastolatków, ale dziś wiemy, że może dotknąć kobiety lub mężczyzn w każdym wieku i na każdym etapie życia. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, prawdopodobnie próbowałaś wielu zabiegów w celu uzyskania zdrowej skóry. Srebro koloidalne nie jest nowym lekarstwem – w rzeczywistości ma długą i dobrze znaną historię stosowania w różnych problemach zdrowotnych, w tym między innymi w chorobach skóry. Wyjaśniamy, jak i dlaczego składnik ten może pomóc w walce z trądzikiem

 

Czym jest trądzik i co może go powodować?

 

Aby zrozumieć, jak srebro koloidalne (https://auraherbals.pl/blog/srebro-koloidalne-jak-wybrac-prawdziwe-i-nie-dac-sie-oszukac/) może wspomagać leczenie trądziku, najpierw warto wyjaśnić czym właściwie jest trądzik. Nasza skóra wytwarza naturalny olejek nawilżający zwany sebum. Wytwarzane równomiernie oraz z umiarem sebum może pomóc chronić skórę, utrzymać ją nawilżoną i w dobrej kondycji. Jednak z powodu różnych czynników, takich jak stres, dojrzewanie, menopauza, ciąża czy naturalny proces starzenia, a także ze względu na niektóre choroby, skóra może wytwarzać zbyt dużo sebum. To zakłóca dojrzewanie i regenerację komórek, umożliwiając wnikanie do nich bakterii lub grzybów, co powoduje podrażnia i infekcje. To z kolei prowadzi do pojawienia się trądziku.

Jak srebro koloidalne wspomaga pielęgnację skóry?

Tradycyjne składniki zmniejszające trądzik, takie jak retinol czy nadtlenek benzoilu, mogą nie działać dobrze na wszystkich. Jeśli okażą się zbyt silne dla Twojej skóry, zauważysz stan zapalny, nadmierną suchość oraz zaczerwienienia, które osłabiają naturalną barierę ochronną skóry i prowadzą do zwiększenia liczby wyprysków. Srebro koloidalne działa nieco inaczej. Od wieków było używane jako składnik dezynfekujący i przeciwzapalny. Obecnie najczęściej wykorzystywane jest w suplementach diety oraz właśnie w produktach do pielęgnacji skóry.

 

Ten wodny roztwór zawiera mikrocząsteczki srebra, które charakteryzują się działaniem przeciwdrobnoustrojowym bez uszkadzania mikrobiomu skóry. Srebro koloidalne hamuje wzrost liczby bakterii, powodujących stany zapalne, poprzez zakłócanie cyklu ich replikacji. Ponadto składnik ten łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia, pozostawia skórę zmatowioną, a także zapewnia przyjemne uczucie świeżości. By jednak osiągać najlepsze możliwe efekty dla swojej skóry, warto stosować tylko takie produkty, w których czystość srebra przekracza 99,9%. W sieci można znaleźć szereg poradników, wyjaśniających jak znaleźć srebro koloidalne najwyższej jakości.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ