Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / Srebro koloidalne – dla zdrowia i urody

Srebro koloidalne – dla zdrowia i urody

Wiedziałyście, dlaczego zawsze warto mieć przy sobie coś srebrnego?

Srebro koloidalne

fot. Unsplash

Z nazwą „srebro koloidalne” większość osób pewnie się niejednokrotnie zetknęła. Ten surowiec farmaceutyczny wykorzystuje się do produkcji leków okulistycznych i dermatologicznych. Jest też dostępne jako oddzielny produkt, którego zastosowanie przy problemach skórnych przynosi szybkie i zadziwiająco pozytywne efekty

 

Dziś obserwuje się bardzo popularny nurt do korzystania z substancji, których właściwości prozdrowotne i wspomagające urodę były znane od wieków, jednak na jakiś czas odeszły w zapomnienie. Jedną z nich jest srebro. Jego lecznicze właściwości są znane od bardzo dawna, a ludzkość z powodzeniem powszechnie z nich korzystała. W starożytnym Egipcie srebro wykorzystywano do odkażania ran, a w innych nacjach też nie było obce. Było uważane za substancję antybakteryjną i taką, która skutecznie chroni przed infekcjami. W związku z tym do wody pitnej – w celu zwalczenia drobnoustrojów – wrzucano na przykład srebrne monety. W wiekach późniejszych, również na ziemiach polskich, woda była przechowywana w srebrnych naczyniach, albo do każdego innego pojemnika wkładało się choćby srebrną łyżeczkę. Dziś srebro w postaci srebra koloidalnego powraca do łask. Szczególnie jest ono cenione w kosmetyce do skutecznego zwalczania przypadłości skórnych. A do takiego faktu przyczyniają się głównie właściwości antybakteryjne. Warto więc odkryć, jakie jest działanie srebra koloidalnego i jak je stosować.

Srebro koloidalne – co to jest

Jak podaje Blog Super-Pharm, srebro koloidalne to drobne cząsteczki srebra, które są zawieszone w cieczy. Takie cząsteczki nie łączą się z demineralizowaną wodą, w której są rozpuszczone. Nanocząsteczki srebra są jednak niewidzialne gołe okiem. Aby je dostrzec, potrzebny jest mikroskop elektronowy. Taki roztwór jest stosowany zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w celu przyspieszenia gojenia się ran i podrażnień skóry, a także zwalczania różnego rodzaju bakterii, wirusów i grzybów. Ważne jest jednak, aby srebro koloidalne, by jego działanie było skuteczne, zostało nabyte z pewnych źródeł. Istnieje bowiem na rynku wiele produktów, które nie powinny nosić tej nazwy.

Srebro koloidalne niejonowe, srebro jonowe i białkowe – czym się różnią

Wśród produktów ze srebrem znajdziemy srebro koloidalne: jonowe, niejonowe (które szczególnie powinno nas interesować) i białkowe.

Srebro jonowe to jony srebra, a nie jego cząsteczki, w związku z tym nie ma ono takiego działania, jak srebro niejonowe.

Nano srebro koloidalne niejonowe, czyli takie zawierające zamiast jonów srebra jego cząsteczki, to właśnie produkt, którym powinniśmy się zainteresować. Tylko wtedy będzie nam dane poznać lecznicze właściwości srebra. Łatwo je poznać po tym, że nie przypomina ono wody (w przeciwieństwie do srebra jonowego) – jego barwa to mniej lub bardziej nasycony kolor żółty. Co najważniejsze, to właśnie działanie takiego srebra – jego wpływ na zdrowie i urodę – jest udowodnione naukowo. Takie też srebro uznaje się za prawdziwe srebro koloidalne. Srebra koloidalnego tego typu jest w ofercie rynkowej najmniej. Jest ono ze względu na skomplikowany proces wytwarzania także najbardziej cenne. Jednocześnie to najbardziej opłacalna inwestycja, gdyż efekty stosowania są realne, odczuwalne i zauważalne.

Jeśli chodzi zaś o srebro białkowe, to są to duże cząsteczki srebra zawieszone w białku. Ze względu na wielkość cząsteczek działanie takiego srebra nie jest spektakularne. Jak więc widać, srebro koloidalne, w którym nie jony srebra, ale nanocząsteczki srebra są w przewadze, wygrywa w tym rankingu.

Niejonowe srebro koloidalne – zastosowanie

Zachwyt srebrem koloidalnym niejonowym nie jest bezpodstawny. Działa ono przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i bakteriostatycznie. Stosuje się je na zmienione chorobowo fragmenty skóry. Srebra takiego używa się – spryskując dane miejsce albo przecierając je – również na powstałe rany na skórze, np. w wyniku skaleczenia także po goleniu. Warto także ratować się srebrem koloidalnym podczas oparzeń czy w porze letniej, by zniwelować efekty ukąszeń różnych owadów, np. komarów.

Zastosowanie w kosmetyce – jakie daje efekty?

Srebro koloidalne stosowane w kosmetyce to przede wszystkim zwalczanie przyczyn chorób skóry, a także przyspieszenie jej regeneracji. Nie jest to więc działanie doraźne, ale lecznicze. Jeśli chodzi o problemy skórne, z którymi poradzi sobie srebro koloidalne, to należy do nich: trądzik, nadmierna produkcja sebum, stany zapalne, łuszczyca, egzema czy opryszczka. Dzięki stosowaniu srebra koloidalnego zyskamy gładką cerę, która nie będzie nadmiernie błyszcząca. Trzeba jeszcze dodać, że srebro koloidalne od sprawdzonych producentów to wyrób naturalny. Nie znajdziemy z nim żadnych toksycznych dodatków. Takie preparaty to także produkty – toniki – w różnym stężeniu. Dlatego łatwo dostosować je do swoich potrzeb.

 

Jak więc widać, zastosowanie srebra koloidalnego to wiele korzyści nie tylko dla urody, ale i dla zdrowia. Produkt najwyższej jakości, wytwarzany według sprawdzonych receptur, ma szerokie zastosowanie i jest bezpieczny dla naszego zdrowia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ