Friday, May 24, 2024
Home / POLECAMY  / Squirt – co to jest? Jak osiągnąć squiriting?

Squirt – co to jest? Jak osiągnąć squiriting?

Squirt kobiecy – norma czy wielka tajemnica?

orgazm

Orgazm może mieć wiele twarzy / fot. Adobe Stock

Kobiecy wytrysk (squirt) i towarzyszący mu orgazm jest nie do końca zbadany, a odczuwanie rozkoszy przez kobiety ciągle pozostaje tematem, który nie jest odkryty.

Co możemy zrobić, aby odkryć, jak to jest z tym kobiecym orgazmem i wytryskiem? Na początek pozbądźmy się wstydu, który często towarzyszy kobietom podczas rozmów, bo orgazm to przyjemność, to odczuwanie czegoś tak pobudzającego i dającego tyle doznań, że powinno się mówić jak najwięcej, jak orgazm osiągnąć, jak poznawać swoje ciało, aby dać rozkosz zarówno sobie, jak i partnerowi.
Squirt, znany również jako squirting, to termin używany do opisania ejakulacji płynu z pochwy lub okolic cewki moczowej u niektórych kobiet podczas orgazmu lub silnej stymulacji seksualnej.

Może Cię zainteresuje:
Seks z nieznajomym uratował moje małżeństwo – niczego nie żałuję

Co to jest squirting – zacznijmy od początku

Czy wiesz, że dawno, dawno temu kobiecy ejakulat był uznawany za święty? W dawnych, rdzennych kulturach Ameryki, Chin, Indii, Chin czy Japonii nie tylko był znany, ale też tworzono specjalne naczynia, aby go zbierać. Jednak więcej na ten temat zaczęto mówić w latach 80-90-tych, gdy Alice Ladas, Beverly Whipple i John Perry napisali książkę „The G Spot and Other Recent Discoveries About Human Sexuality”.

Żeby zrozumieć, czym jest squirt, cofnijmy się jednak do lat 50-tych, bo wtedy lekarz Ernest Gräfenberg opisał strefę G. To wypukły obszar znajdujący się na górnej ściance pochwy. Podczas stymulacji powiększa się i pobudza to gruczoły Skenego, znajdujące się przy ujściu cewki moczowej, które produkują płyn nazywany kobiecym ejakulatem.

Wspomniane gruczoły Skenego (dokładnie gruczoły przedsionkowe mniejsze) wytwarzają wydzielinę, która składa się z antygenu PSA (występuje w męskiej prostacie, być może właśnie dlatego mówi się o kobiecym ejakulacie, jako odpowiedniku tego męskiego, choć mają inne funkcje) czy kwaśnej fosfatazy sterczowej. Substancja jest przezroczysta lub biaława, nieco mętna i ma charakterystyczny zapach. Jeśli więc się jej bliżej przyjrzymy, to zauważymy różnicę między nią, a moczem.

Nagromadzenie się tej wydzieliny oraz wypełnienie krwią ciała gąbczastego wokół cewki moczowej powoduje odczucie podobne do parcia na pęcherz. Często wtedy zaciskamy mięśnie, próbując nie dopuścić do popuszczenia moczu, a to blokuje wytrysk. Ważne jest, aby się rozluźnić, co daje szansę, że ejakulat tryśnie na zewnątrz. Może go być bardzo mało, a może być to tyle, że zapełniłby szklankę.

Warto pamiętać, że squirting nie jest celem samym w sobie, a każda kobieta ma swoje indywidualne preferencje i doznania seksualne. Ważne jest, aby skupić się na komunikacji, eksploracji własnego ciała i zaspokajaniu własnych potrzeb seksualnych w sposób, który jest dla Ciebie przyjemny i satysfakcjonujący.

Zobacz też:
Czym jest kobiecy wytrysk i jak go osiągnąć

Czy squirt kobiecy (squirting) to orgazm?

Squirting jest często związany z doświadczaniem orgazmu, ale warto zaznaczyć, że są to dwa odrębne aspekty. Squirt odnosi się do ejakulacji płynu z pochwy lub okolic cewki moczowej, podczas gdy orgazm jest subiektywnym uczuciem przyjemności seksualnej. Mimo że squirting może wystąpić w trakcie orgazmu u niektórych kobiet, nie jest to regułą.

Niektóre kobiety doświadczają squirtingu w momencie osiągnięcia orgazmu, podczas gdy inne mogą go doświadczyć bez osiągania orgazmu.

Również nie wszystkie kobiety, które osiągają orgazm, doświadczają squirtingu. W rzeczywistości jest to rzadkie zjawisko. Każda kobieta ma unikalne doznania seksualne, dlatego ważne jest, aby skupić się na własnych odczuciach i komunikować się z partnerem, aby wspólny czas eksloracji siebie i dawania sobie przyjemności był dla każdej ze stron w pełni satysfakcjonujący.

Jak doprowadzić do squirtu?

Na początek nie wywierać na siebie presji. Tak jak orgazm, tak i squirting to indywidualne odczucia kobiety i trzeba dać sobie przestrzeń na znajomość swojego ciała i otwartość na nieoczekiwane reakcje. Być może potrzebujesz po prostu przestać się ograniczać? To twoje ciało i masz prawo go poznawać, jak chcesz. Masz prawo do reakcji, których sama się nie spodziewasz. To fizjologia, a nasze ciało funkcjonujące na co dzień w określonych ramach, podczas seksu może być nieprzewidywalne i to powoduje, że w czasie wspólnych doznań partnerzy są dla siebie nawzajem tak podniecający. Podczas seksu wydzielają się inne zapachy, wydobywamy z siebie dźwięki, odgłosy. Powstaje nawilżająca wydzielina i może się pojawić squirt.

Czy to ważne skupić się tylko na tym, aby podczas igraszek łóżkowych doprowadzić do ejakulatu? Nie! Ciało ma predyspozycje do odczuwania tych procesów, ale to nie jest najważniejsze. Seks można tak urozmaicać, że squirt nie będzie celem samym w sobie, a wspólny czas, bliskość i otwartość na siebie stanie się najważniejsze podczas aktu seksualnego.

Nie wszystkie kobiety doświadczają squirtingu. Niektóre kobiety mogą doświadczać go tylko czasami lub podczas pewnych okoliczności. Każda kobieta jest inna, dlatego nie ma jednego uniwersalnego sposobu na osiągnięcie squirtingu. Kobieca ejakulacja jest zjawiskiem, które nie występuje też u wszystkich kobiet. Zależy to od budowy indywidualnej narządów kobiecych.
Pamiętaj, że nie ma jednego sposobu na squrting. Próbuj, odważ się, otwórz się na możliwości przekraczania granic w seksie, które często blokują kobiety przed chęcią przeżywania rozkoszy w pełni.

Przeczytaj koniecznie:
Orgazm wielokrotny – jak osiągnąć przyjemność wiele razy?

Jak osiągnąć squirt – wskazówki

Jeśli chcesz doprowadzić do squirtu po prostu pozwól sobie na odkrywanie swojego ciała, a nie myśl o tym, „jak zrobić squirt”. Poznaj parę wskazówek, ja wywołać squirt i ruszaj do działania!

  • Relaksuj się i bądź otwarta na swoje ciało i doznania seksualne. Wykreowanie odpowiedniego nastroju i atmosfery intymności i bezpieczeństwa może być pomocne. To dobry początek na wspólne igraszki i zabawy
  • Skoncentruj się na długotrwałej i intensywnej stymulacji łechtaczki. To jedno z najważniejszych miejsc stymulacji, które może prowadzić do squirtingu. Wypróbuj różne techniki, takie jak pieszczoty palcami, kolisty ruch łechtaczki, zaciskanie, lekkie klepanie opuszkami palców lub użycie wibracji. Nie miej ograniczeń. Próbuj sama, pieść się sama i z partnerem, włączając wyobraźnię.
  • Eksploruj swoje wnętrze. Stymulacja punktu G (okolice przedniej ściany pochwy, około 5-8 cm w głąb) może być również stymulująca i prowadzić do squirtingu. Możesz spróbować delikatnie masować tę część palcami lub użyć odpowiedniej zabawki seksualnej. Daj sobie czas. Nie śpiesz się, mów parterowi, co sprawia Ci przyjemność. Odważ się też pieścić się przy nim, pokazując jak odczuwasz swoje podniecenie.
  • Zadbaj o odpowiednią ilość nawilżenia, aby zapewnić komfort i zmniejszyć ryzyko urazu. Dobra hydratacja jest istotna dla komfortu i zmniejszenia ryzyka urazu. Możesz użyć naturalnych lub sztucznych środków nawilżających, takich jak żele lub lubrykanty, jednak najprzyjemniej jest, aby partner stymulował swoją partnerkę oralnie.
  • Komunikuj się ze swoim partnerem. Rozmawiaj swobodnie o tym, co sprawia ci przyjemność. Bądź otwarta na komunikację w łóżku i wyrażaj swoje preferencje, aby partner mógł lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i pomóc w eksploracji squirtingu.

Bądź cierpliwa i nie stawiaj sobie zbyt dużego nacisku. Squirting nie jest dla wszystkich kobiet, i to też w porządku. Ważne jest, aby czerpać przyjemność z doświadczeń seksualnych i skupić się na zbliżeniu emocjonalnym z partnerem.

Sprawdź koniecznie:
Gdzie jest punkt G (fragment „Slow sex – uwolnij miłość”)

Jeśli nie osiągasz squirtingu, nie oznacza to, że coś jest nie tak z Tobą ani z Twoją seksualnością. Ważne jest, aby czerpać przyjemność z doświadczeń, które sprawiają Tobie satysfakcję, zaspokajają Twoje potrzeby. To czas skupienia się na eksploracji własnego ciała, komunikacji ze swoim partnerem i na przyjemności podczas aktywności seksualnej.
Sypialnia i łóżkowe igraszki to miejsce na luz, spontaniczność, wpólne zabawy, doświadczanie nowych rzeczy. Squirting to nie wyznacznik jakości aktywności seksualnej, ważne są wspólne doznania, wzajemna uważność na siebie, saktysfakcja i poczucie, że miałaś po prostu dobry seks.

 

Aneta Joanna Kaniak

Fanka słowa pisanego i dźwięków. Ciekawa świata, tańcząca tango Kobieta Krakowa.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ