Monday, May 20, 2024
Home / Uroda  / SQUASH to sport dla Ciebie!

SQUASH to sport dla Ciebie!

SQUASH to sport dla Ciebie! Spróbuj w największym i najlepszym klubie squashowym w Krakowie - SQUASH4YOU.

SQUASH to sport dla Ciebie! Spróbuj w największym i najlepszym klubie squashowym w Krakowie – SQUASH4YOU.

Na squasha do SQUASH4YOU

Zdjęcie 1 z 5

fot. squash4you

 

W skrócie, squash jest grą dla dwóch osób, której istotą jest naprzemienne odbijanie piłeczki o ściany. Kort do squasha jest zamknięty czterema ścianami, od których piłka ma prawo się odbijać. Tak zwana „klatka”, ma rozmiary ok. 10 x 6,5 metrów. Rakiety, którymi odbija się małą, kauczukową piłeczkę, to coś pomiędzy rakietami do tenisa a badmintona.

Dlaczego squash?

– squash jest łatwy – stosunkowo szybko można dojść do przyzwoitego poziomu gry, dużo szybciej niż np. w tenisie. Nie znaczy to, że jest to gra, która szybko się nudzi, wręcz przeciwnie – osoby, które złapią „bakcyla” grają później przez wiele lat.

– według opublikowanego przez magazyn Forbes rankingu „najzdrowszych” sportów squash okazuje się być najlepszym wyborem.

– w squasha na świecie gra ponad 15 mln ludzi.

– o squashu się mówi – squash coraz częściej pojawia się w najpopularniejszych polskich serialach i filmach fabularnych.

– squash w Polsce staje się modny – prawnicy, lekarze, menadżerowie, biznesmeni wzorując się na swych kolegach z zachodniej Europy, traktują mecz squasha jako doskonałą okazję do nieformalnych spotkań pomagających w biznesie.

– squash jest „pogodoodporny”.

[Not a valid template]

 

Skąd taki wielki sukces?

– Aby grać w squasha nie potrzeba dużo czasu – dla osób początkujących jak i zaawansowanych godzina w „klatce” jest optymalnym czasem.

– Squash idealnie wpisuję się w dzisiejszy świat gdzie wszyscy mamy mało czasu i wszędzie się spieszymy.

– To idealna metoda na odstresowanie się, poprawienie kondycji, refleksu oraz koncentracji.

– Stosunkowo prosty do opanowania – już po kilku treningach można z przyjemnością rozgrywać zacięte pojedynki.

– Nie jest drogi – na początek wystarczy strój sportowy i odpowiednie obuwie – sprzęt do gry można wypożyczyć w klubie.

Squash to sport dla wszystkich – starszych i młodszych, kobiet i mężczyzn. W Polsce trenują głównie młodzi ludzie, aktywni sportowo i zawodowo. Największy odsetek graczy stanowią panowie – ok. 65 procent. Jednak z roku na rok do squasha przekonuje się coraz więcej kobiet. Panie, które jeszcze nie próbowały swoich sił w tym sporcie, mogą to szybko zmienić. Na przykład w klubie Squash4You, korzystając z oferty wyłącznie dla kobiet – Squash4Lejdis. W każdy piątkowy wieczór podstawy gry w squasha w prosty, lecz rzetelny sposób tłumaczą klubowi instruktorzy. Raz na kwartał zajęcia z gościem specjalnym (m.in. z pięciokrotną mistrzynią Polski Dominiką Witkowską). Na panie czekają także dodatkowe atrakcje i niespodzianki. Dodatkowo od lutego 2013 wystartowała Babska Liga Klubowa.

Zapraszamy na www.squash4you.pl 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • 놀이터추천 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More Information here on that Topic: miastokobiet.pl/squash4you/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ