Thursday, November 30, 2023
Home / Moda  / Design  / Sprawdzone pomysły na efektowne wykończenie ścian domu

Sprawdzone pomysły na efektowne wykończenie ścian domu

Jak stworzyć efektowną aranżację?

dom

A może wykończenie prosto z Włoch? / fot. Pixabay

Czym w pierwszej kolejności wyróżnia się piękny dom? Wzrok przykuwa przyjemna dla oka elewacja. Coraz częściej do jej wykańczania stosowane są płytki fasadowe. Jak stworzyć efektowną aranżację? Sprawdź nasze pomysły

 

 

wykończenie ścian domu

Efektowny design domu? / fot. Cerrad

 

 

Marzysz o wyjątkowym designie swojego domu? Chcesz, aby jego ściany prezentowały się efektownie? Modny kiedyś siding i malowanie ścian specjalną farbą do elewacji coraz częściej ustępują bardziej funkcjonalnym rozwiązaniom. Wśród nich możemy znaleźć aranżacje, w których projektanci sięgają po płytki fasadowe. Dlaczego są tak dobrym pomysłem? Jak z ich pomocą stworzyć estetyczne wykończenie ścian? Przeczytaj nasz artykuł.

 

Jakich płytek możemy użyć na elewację?

Na ściany zewnętrzne specjaliści polecają płytki gresowe lub klinkierowe. Ich użycie podyktowane jest parametrami technicznymi. Obydwa rodzaje są mrozoodporne i wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. Parametry użytkowe obydwu, w przypadku zastosowania na elewacji, są tak samo dobre.

 

Styl angielski – ponadczasowa klasyka

Wśród aranżacji o uniwersalnym charakterze sprawdzą się ponadczasowe propozycje. Są nie tylko estetyczne, ale także pozwolą się cieszyć dobrym stanem elewacji przez wiele lat. Niewątpliwie należy do nich styl angielski.

Ceglane wykończenie znane z brytyjskich domków można uzyskać, wykładając ściany klinkierem. W zależności od zabarwienia, które chcemy uzyskać, możemy wykorzystać do tego odpowiedni kolor klinkieru, np. marki Cerrad. Klasyczną czerwoną cegiełkę uzyskamy za pomocą płytek Retro brick chilli, nieco cieplejszą, w odcieniach żółci – dzięki Retro brick curry. Piaskowy odcień to model Retro brick salt.

 

 

źródło: Partner MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ